Bölüm moderatörü hakkında görüş, öneri ve şikayetler

Bu konuyu okuyanlar

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
Bir açıklama bile yapılmadan konu silindi.

Kıymetli yönetici arkadaşlar, tasarruflarınız konusunda söz sahibi değilim. Bir konuyu silerken elbet bir bildiğiniz vardır, kuralları uyguluyorsunuzdur, buna sözüm yok.

Ama bir cümlecik olsun sebep bildirmeniz, asgari bir nezaket gereğidir diye düşünüyorum. Bu arkadaşlar da anlar ki biz şurada hata ettik, bunu yanlış yaptık... Bir hevesle buraya gelen bu insanlara bu kadarını çok görmeyin ne olur. İnanın bu sizi yüceltir, yükseltir. Onların üzüntüleri, hayal kırıklıkları "İnsan kalbini incitmek kâbeyi yıkmaktan daha ağırdır, Allah nezdinde... Zira Kabeyi insan, onun kalbini ise Allah yaptı" sözünü akla getiriyor hemen.

mrtrclb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Açtığım konu neden silindi? Bı saat emek vererek sitemin tanıtımını yaptım. Herhangi bir spam işlemi söz konusu değildi????? Moderasyon böyle yapılmaz. En azından bir gerekçe belirtilir.

_MusTy_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,310
Açtığım konu neden silindi? Bı saat emek vererek sitemin tanıtımını yaptım. Herhangi bir spam işlemi söz konusu değildi????? Moderasyon böyle yapılmaz. En azından bir gerekçe belirtilir.
Biraz daha sakin bir şekilde ifade edebilirsiniz.

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,066
Bildirimlerini ve forum kurallarını okursan bilgi sahibi olursun okumazsan gelirsin böyle haksız serzeniş yaparsın
Forum Kuralları
Madde 10 ne diyor bir bak

Nixc0r

Forumgezer
Emektar
Reaksiyon puanı
15,608
Banlanan üyeler için itiraz kısmı gelmeli eğer hatalı banlandığını düşünürse o üye o bölüme mesaj atabilmeli

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
Şimdiye kadar bir şikayetim olmadı. Kuralların hemen hemen çoğuna uyuyorum ve üslubumu da bozmam. Raporladığımda ise hızlı cevap geliyor. Konuların onaylanmadan açılması da iyi. Umarım böyle devam eder :)

Sıradan Kullanıcı

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
8,024
Keşke konuyu erken görseydim diyecektim , moderatör zaten kapatmış hesabını sorun kalmadı.

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,066
Şimdiye kadar bir şikayetim olmadı. Kuralların hemen hemen çoğuna uyuyorum ve üslubumu da bozmam. Raporladığımda ise hızlı cevap geliyor. Konuların onaylanmadan açılması da iyi. Umarım böyle devam eder :)
Elimizden geldiğince raporları hızlı çözmeye çalışıyoruz lakin bizimde kendi şahsi işlerimizden dolayı bazen sarktığı oluyor. Onlarıda en kısa sürede çözmeye çalışıyoruz.

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,066
Reklam olarak sayılacaksa neden TAVSİYE SİTELER kategorisi var bi düşün acaba niye
Daimi üyeler için genelde reklam cı üyeler ilk 5 -10 mesajı arasında sitelerini yazıp kaçıyorlar reklam için yani bizde yeni üyelerimizin ilk mesajlarında reklam yapmaması için siliyoruz ha silmeyip kurala göre işlem yapsak bu seferde banlamamız gerekiyorki onu yapmayı düşünmüyoz pek. Sonuçta tavsiye kısmı üyelerin kendi sitelerini tavsiye etmesi mantıken hatalı kimse benim malım kötü demez.

mrtrclb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Daimi üyeler için genelde reklam cı üyeler ilk 5 -10 mesajı arasında sitelerini yazıp kaçıyorlar reklam için yani bizde yeni üyelerimizin ilk mesajlarında reklam yapmaması için siliyoruz ha silmeyip kurala göre işlem yapsak bu seferde banlamamız gerekiyorki onu yapmayı düşünmüyoz pek. Sonuçta tavsiye kısmı üyelerin kendi sitelerini tavsiye etmesi mantıken hatalı kimse benim malım kötü demez.
Peki girişim tanıtma bölümü için de mi aynı şey geçerli? Bu mantıktan hareketle forumda yeni üyeler girişimini de tanıtamaz?

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,066
Peki girişim tanıtma bölümü için de mi aynı şey geçerli? Bu mantıktan hareketle forumda yeni üyeler girişimini de tanıtamaz?
5-10 mesaj demiştim zaten zor olmamalı sonuçta fazla bir mesaj da demiyoruz. Şu ana kadar bile 6 mesajın olduki çok şeyde istemiyoruz açıkcası.

Optikiyaza

Müdavim
Reaksiyon puanı
720
Moderatörlerin yazılan cevaplara onay verirken siyasi görüşlerinin ağır bastığını, ve şiddetle taraflı davrandıklarını düşünüyorum.
Çok doğru.
İçerik ekibi (son zamanlarda azalsada) dolar 1 kr. Artınca OwıwjqıwlsjLjKdjanqıHAAoHhhhAaafcssaaasaaAaaaasaaaa yapıyormuş gibi konu açmasındansa 'İçerik Ekibi' gibi içerik yapmalarını,ayrıca forumu da magazin gibi kullanmamalarını arz ediyorum.
@Dilara Kaya @didem Engin

mrtrclb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Kısaca" reklam yapmak istiyorum " diyebilirsininz

5-10 mesaj demiştim zaten zor olmamalı sonuçta fazla bir mesaj da demiyoruz. Şu ana kadar bile 6 mesajın olduki çok şeyde istemiyoruz açıkcası.

Neticede forumlar paylaşma platformu. Ben de bir forum girişimimi daha fazla insana ulaştırmak için başka bir forumu kullanmak istedim. Bunda bir art niyet yok. Bu arada zaten reklam da veriyorum.

O halde artık bununla birlikte 7. mesajım oldu. Heralde GİRİŞİM BÖLÜMÜ'nü kullanarak konumu açabilirim?

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,066
Neticede forumlar paylaşma platformu. Ben de bir forum girişimimi daha fazla insana ulaştırmak için başka bir forumu kullanmak istedim. Bunda bir art niyet yok. Bu arada zaten reklam da veriyorum.

O halde artık bununla birlikte 7. mesajım oldu. Heralde GİRİŞİM BÖLÜMÜ'nü kullanarak konumu açabilirim?
Bilgi paylaşma platformu olsada forumun sağında solunda üstünde anasayfada görebileceğin üzere reklamlar var sonuçta burası bir ticaret hane gibi para kazanıyor bu reklamlardan. O yüzden reklam kısmı kuralları biraz sıkı gibi.

mrtrclb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bilgi paylaşma platformu olsada forumun sağında solunda üstünde anasayfada görebileceğin üzere reklamlar var sonuçta burası bir ticaret hane gibi para kazanıyor bu reklamlardan. O yüzden reklam kısmı kuralları biraz sıkı gibi.
Soruma halen cevap alamadım? Girişim kategorisinde girişimimi tanıtmak için kaç konu açmam gerekiyor?

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,066
Soruma halen cevap alamadım? Girişim kategorisinde girişimimi tanıtmak için kaç konu açmam gerekiyor?
Sorunun cevabı forum kuralları Madde 10 da gizli kaç mesaj oldu ne anlatıyoruz sana halen reklamın derdindesin madem reklam vermek istiyorsun https://forum.shiftdelete.net/misc/contactv buradan irtibata gecebilirsin ücretni bildirirler
10-) Forumu reklam aracı olarak kullanmak yasaktır.

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
Çok doğru.
İçerik ekibi (son zamanlarda azalsada) dolar 1 kr. Artınca OwıwjqıwlsjLjKdjanqıHAAoHhhhAaafcssaaasaaAaaaasaaaa yapıyormuş gibi konu açmasındansa 'İçerik Ekibi' gibi içerik yapmalarını,ayrıca forumu da magazin gibi kullanmamalarını arz ediyorum.
@Dilara Kaya @didem Engin
Keşke dolar sadece 1 kr artsa da dediklerinizde haklı olsanız :(

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,298
Forum içerisinde forum reklamı yada tanıtımı mı olur? Şimdi sizin açmış olduğunuz forum içerisinde başka biri kendi forumunu tanıtır ve reklam yaparsa tepkiniz ne olurdu? Kaldı ki burası bir kuruluşun, Türkiye'nin önde gelen teknoloji sitelerinin başında gelen bir forum adresi..

NESDelisi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,295
Yeni açacağım site için öneri istemem mümkün müdür?

Sıradan Kullanıcı

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
8,024
Moderatörlerin yazılan cevaplara onay verirken siyasi görüşlerinin ağır bastığını, ve şiddetle taraflı davrandıklarını düşünüyorum.
2009'dan 2020 geldik değişen şey olmamış sanırsam. İçerik Ekibi olarak gelen stajyerlerden Didem hanım siyasi görüşünü aşırı şekilde belli ediyor. Tepkimizi gösterdiğimizde yönetim ekibi de direkt olarak İçerik Ekibini savunmaya geçiyor. Tepki gösteren kişiler bu nedenle az oluyor korktuğundan.

Forumda Siyaset bölümü var siyaset orada yapılsa kimse karışmaz. Fakat haberlerin içeriklerinin çoğunda Hükümetin veya Hükümete yakın kaynakların kötülenmesi çok rahatsız ediyor. Herhangi bir partiyi tutmuyorum fakat tek taraflı haber görmekten midem bulandı.

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Kıymetli yönetici arkadaşlar, tasarruflarınız konusunda söz sahibi değilim. Bir konuyu silerken elbet bir bildiğiniz vardır, kuralları uyguluyorsunuzdur, buna sözüm yok.

Ama bir cümlecik olsun sebep bildirmeniz, asgari bir nezaket gereğidir diye düşünüyorum. Bu arkadaşlar da anlar ki biz şurada hata ettik, bunu yanlış yaptık... Bir hevesle buraya gelen bu insanlara bu kadarını çok görmeyin ne olur. İnanın bu sizi yüceltir, yükseltir. Onların üzüntüleri, hayal kırıklıkları "İnsan kalbini incitmek kâbeyi yıkmaktan daha ağırdır, Allah nezdinde... Zira Kabeyi insan, onun kalbini ise Allah yaptı" sözünü akla getiriyor hemen.
Mayıstan Kasıma değişen pek birşey olmamış abi. Sadece ben değilim galiba açıklama alamadığı, sileninde belli olmadığı için sorup öğrenemeyen.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,298
Mayıstan Kasıma değişen pek birşey olmamış abi. Sadece ben değilim galiba açıklama alamadığı, sileninde belli olmadığı için sorup öğrenemeyen.
Cevapsız kalan konu hangisidir? Elimizden geldiğince konuları yada mesajları silerken belirtmeye çalışışıyoruz. Amaç?