Bölüm moderatörü hakkında görüş, öneri ve şikayetler

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Abi sen % 100 haklıydın. O gün sana haksızlık yapıldı. Ama konu adminin konusu olduğu için, ama o cezayı veren yöneticinin o gün biraz sinirli olduğu için (ki kaldıki @Kurşun Kalem arkadaşımızın normal mesajını bile az daha hakaret kabul ediyordu), ama mevzunun gene klasik hassas mevzulardan birisi olduğu için...
Bunun sebebi bunlardan birisi de olabilir, başka bir sebepte olabilir.

Netice itibari ile o gün SDN yönetimi istikrarı sağlayamamış ve adaletsiz davranmıştır. Bu durum forumumuzun kalitesine gölge düşürmeyecektir. Ama insanız neticesinde böyle şeyler olabilir hoş karşılamak lazım. Senin gibi değerli bir abimizi böyle basit bir konu yüzünden kaybetmek gerçekten üzücü olur. İyi niyetli olduğumuz sürece karşılıklı hatalarada hoşgörülü yaklaşmak dinimizin gereğidir.

Saygılar.
Eyvallah friendly
Teşekkürler Kardeşim Her türlü Desteğin için.
Ama böyle bir Haksızlığa maruz kalınca dayanamıyorum.Emin ol o 3 günde neler yaşadım bir ben bir ALLAH bilir.
Bu konuyu açıp açmamakdada çok düşündüm.Hatta Sevgili abim |SeYYaH| ilede istişare ettik,Sağolsun Sağduyuyu tavsiye etti oda Sizin gibi.
Ama açmasaydımda bu bende Ukde kalacaktı,Kabuğuma çekilemezdim hiç bir şekilde.
Forumdan ayrılmayıda düşündüm,ama bunuda yapamadım,Bir sürü Dostum var Sizler gibi.
Olayı En yetkilisine bile ilettiğimi düşünüyorum artık.
Bakalım Demokratik olarak bildiğim SDN de,İnşaallah ADALET de vardır.:)

Konu hakkında fikirlerimi belirttigim için tekrar yazmayacagım. Sadece mustang 'a o konuda verilen cezanın yanlıs oldugunu ve mustang'ın destekçisi oldugumu belirtmek isterim.

erenberk

Reis
Onursal Üye
Ben hala kendi üzerine alınması gibi bir durum olmadığını düşünüyorum. REDFOKS geldiğinde gerekli açıklamayı yapacaktır.

tambjk

Profesör
Ben hala niye ceza aldığım konusunda herhangi bir açıklama alamadım REDFOKS, mr_rain , erenberk .

sevgili mustang, ve cümle sevgili dostlar...

hayat bu, bu işte hayat!

yürüdüğümüz yolda bazen çakıl taşları olur, takılır ayağımıza, sendeleriz, bazıları düşer kalır, bazıları gücünü toplar, yoluna devam eder.

yenilmez çakıl taşlarına, ayağa kalkacak kadar güçleri vardır onların çünkü!

lütfen bahsettiğim bu çakıl taşlarından herhangi bir şahsı kastettiğimi anlamayın, karşılaştığımız vak'alardır, bizim zayıf düşüren öfkelerimiz, anlık patlamalarımızdır... ve bu herkes için, hepimiz için geçerlidir. insan içindir bu, çünkü biz beşeriz, hamurumuz çamurdandır, hatadan, kusurdan hali değildir.

sevgili mustang, haklı olduğunu biliyorum abim, bunda kuşkum yok. ne ki, haklılığını haklı kılmak da kızılcık şerbeti içmekten geçiyor maalesf ki!

hani bir söz vardı, sanırım şeyh edebali'ye ait: "Sabır kara bir dikeni yutmak, diken içini parçalayıp geçerken de hiç ses çıkarmamaktır" demişti.

haksızlığa boyun eğmemek mert insanların işidir, ama bazen de velilik gerek bizlere...

mertliğini biliyoruz zaten, bunu gösterdin de... ama bu saatten sonra veli olmak yaraşır bize...

ve sevgili görevli arkadaşlar, bizler burada ücretli çalışan işçiler değiliz, gönüllüyüz burada... bazen saatlerimiz geçiyor. sizden tek bir şey istiyoruz, azıcık anlayış. küfre, edebsizliğe, saygısızlığa asla göz yummayın, ama hakaret olmayan, kötü söz olmayan, saygı hukuku çerçevesinde söylenmiş ikili tartışmalarda da birazcık siz anlayış gösterin, hemen küstürmeyin insanları... biri kırgınlığını ifade eden satırlar yazdığında cevabınız, "gidersen git, ister dön, ister dönme" katılığı olmasın. insan kaybetmek en kolay olanıdır, ama kazanmak zordur. sizler ki, bu zorluğa talip olan insanlarsınız, ne olur, bu konuda biraz daha mülayim, biraz daha hâhişkâr olamaz mıyız?

sürç-ü lisan ettikse affola, hakkınızı helal edin, Allah hepinizden razı olsun.

umarım ki bu konuyu burada sonlandırmış oluruz, umarım ki suları durulmuş, pusları dağıtmış, sütliman bir vasata doğru yelken açmış olalım.

Allaha emanet olun, saygıyla, muhabbetle kalın efendim.

REDFOKS

Kürşad'ın Kırkıncı Çerisi Ϝ ϓ ſ Ϟ
mustang aldığı ceza sonucu 3 banladı ve kıyamet koptu ama adama sormazlar mı mustang profilindeki 3 sayfalık cezaları ne zaman aldın diye o kadar ceza puanını ne yaptın da topladın diye.

Forum kuralları açık anlamak istemeyene bir şey anlatmak gibi bir çabam olmayacak.

Şimdiye kadar kimseye forum kuralları dışında ceza vermedim bundan sonrada vermem ama hak edene de hak ettiği cezayı eksik etmem. Yarın aynı şeyi yapan olursa gene aynı cezayı alır açık net.

Ben hala kendi üzerine alınması gibi bir durum olmadığını düşünüyorum. @REDFOKS geldiğinde gerekli açıklamayı yapacaktır.
Okuduk hocam açıklamasını. Eksik olmasın hiç açıklama yapmasa daha iyiydi. Kimse kimseden geri adım beklemiyor ama biraz daha saygılı ve nazik olsa kimsede konumundan bişi kaybetmezdi...

Okuduk hocam açıklamasını. Eksik olmasın hiç açıklama yapmasa daha iyiydi. Kimse kimseden geri adım beklemiyor ama biraz daha saygılı ve nazik olsa kimsede konumundan bişi kaybetmezdi...
imzamı atıyorum.
sevgili REDFOKS, sizlerden tam da bunu istemiştim işte...

sevgili @mustang, ve cümle sevgili dostlar...

hayat bu, bu işte hayat!

yürüdüğümüz yolda bazen çakıl taşları olur, takılır ayağımıza, sendeleriz, bazıları düşer kalır, bazıları gücünü toplar, yoluna devam eder.

yenilmez çakıl taşlarına, ayağa kalkacak kadar güçleri vardır onların çünkü!

lütfen bahsettiğim bu çakıl taşlarından herhangi bir şahsı kastettiğimi anlamayın, karşılaştığımız vak'alardır, bizim zayıf düşüren öfkelerimiz, anlık patlamalarımızdır... ve bu herkes için, hepimiz için geçerlidir. insan içindir bu, çünkü biz beşeriz, hamurumuz çamurdandır, hatadan, kusurdan hali değildir.

sevgili mustang, haklı olduğunu biliyorum abim, bunda kuşkum yok. ne ki, haklılığını haklı kılmak da kızılcık şerbeti içmekten geçiyor maalesf ki!

hani bir söz vardı, sanırım şeyh edebali'ye ait: "Sabır kara bir dikeni yutmak, diken içini parçalayıp geçerken de hiç ses çıkarmamaktır" demişti.

haksızlığa boyun eğmemek mert insanların işidir, ama bazen de velilik gerek bizlere...

mertliğini biliyoruz zaten, bunu gösterdin de... ama bu saatten sonra veli olmak yaraşır bize...

ve sevgili görevli arkadaşlar, bizler burada ücretli çalışan işçiler değiliz, gönüllüyüz burada... bazen saatlerimiz geçiyor. sizden tek bir şey istiyoruz, azıcık anlayış. küfre, edebsizliğe, saygısızlığa asla göz yummayın, ama hakaret olmayan, kötü söz olmayan, saygı hukuku çerçevesinde söylenmiş ikili tartışmalarda da birazcık siz anlayış gösterin, hemen küstürmeyin insanları... biri kırgınlığını ifade eden satırlar yazdığında cevabınız, "gidersen git, ister dön, ister dönme" katılığı olmasın. insan kaybetmek en kolay olanıdır, ama kazanmak zordur. sizler ki, bu zorluğa talip olan insanlarsınız, ne olur, bu konuda biraz daha mülayim, biraz daha hâhişkâr olamaz mıyız?

sürç-ü lisan ettikse affola, hakkınızı helal edin, Allah hepinizden razı olsun.

umarım ki bu konuyu burada sonlandırmış oluruz, umarım ki suları durulmuş, pusları dağıtmış, sütliman bir vasata doğru yelken açmış olalım.

Allaha emanet olun, saygıyla, muhabbetle kalın efendim.
Eyvallah Sayın Abim.
Keşke olabilsek söylediğiniz gibi.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

mustang aldığı ceza sonucu 3 banladı ve kıyamet koptu ama adama sormazlar mı @mustang profilindeki 3 sayfalık cezaları ne zaman aldın diye o kadar ceza puanını ne yaptın da topladın diye.

Forum kuralları açık anlamak istemeyene bir şey anlatmak gibi bir çabam olmayacak.

Şimdiye kadar kimseye forum kuralları dışında ceza vermedim bundan sonrada vermem ama hak edene de hak ettiği cezayı eksik etmem. Yarın aynı şeyi yapan olursa gene aynı cezayı alır açık net.
@REDFOKS Bana ceza verdiğinde ben 3 gün boyunca kendimi savunamaz oldum.
Çünkü siz başka birisine dediğim lafı üzerinize aldınız.Yine söylüyorum bu lafım size değildi,o bahsettiğin 3 sayfalık cezalarda görürsünüz herhalde bunları...
İnsanı Kaybetmek kolaydır,mesele kazanmaktır.
Ama siz ne yaptınız,orada Admin ile tartışırken siz müdahil oldunuz olaya,birde benim için gelirse gelir gelmezse gelmez diye tabir kullandınız.
Yani Kaybettiniz beni.
SDN Gibi bir Forumun Süper Moderatörüne bunlar yakışmıyor.
O cezayı Haketmedim,bu konuda Tüm SDN üyelerinin görüşleri ortada.
Siz istediğiniz kadar Forum Kurallarından dem vurun.O kurallara uymasak neredeyse 6 yıldır buralarda olmazdık.
Yarın bu Süper modluğu bıraktığınızda eğer Ömrümüz olursa bu olayı hatırlatacağım.Ve olaya birde bizim gözümüzden bakmanızı rica edeceğim.
Buda bu konudaki son mesajım artık.
Herkesin başını ağrıttım.
Bunu için Özür Dilerim.
Hayırlı Geceler.İyi Forumlar.

REDFOKS

Haklısınız buna müdahale etmemeliydim.Cuma günü birbirinize yedirecek güzel şeyler bulmuştunuz.

Haklısınız buna müdahale etmemeliydim.Cuma günü birbirinize yedirecek güzel şeyler bulmuştunuz.

Bunlara bir şey demiyoruzki zaten @REDFOKS
Ben o lafı size demişmiyim dememişmiyim bunu söylermisiniz bana?
Çünkü o lafı size söylediğimi iddia ettiniz.
Çünkü verdiğiniz cezaya bir kulp bulmalıydınız ve buldunuzda. @tambjk mesajı yazdı,bende cevabını verdim.Mübarek Cuma Günü birbirimizi yemedik ki zaten.Buna fırsatımızda olmadı.
Şunu bana Tüm Samimiyetinizle söylermisiniz:
Bu cezayı siz mi verdiniz?
Yoksa @pesimist mi verdirdi?
O konu Mübarek Günde açılacak bir konumu idi?
Birde 3 sayfa cezamdan bahsettiniz.Neredeymiş bu cezalar.Ben ya 5 yada 6 ceza hatırlıyorum
Bunlara Samimiyetle cevap verebilirmisiniz?

REDFOKS

pesimist bu forumdaki en yetkili adam; ceza vermek için birine şunu banla, ceza ver demez. Bu yazılanları sağ panelden gördüm ikinize de cezayı verdim. Yarın yazarsanız gene veririm.

@pesimist bu forumdaki en yetkili adam; ceza vermek için birine şunu banla, ceza ver demez. Bu yazılanları sağ panelden gördüm ikinize de cezayı verdim. Yarın yazarsanız gene veririm.
Ben Bu olaydan Alacağımı aldım.
Çıkaracağım Dersi çıkardım.Dilerim Sizde çıkarmışsınızdır.
Bir Musibet bin Nasihate bedelmiş derler,hakikaten ne güzel demişler.
Siz dediğim dedik,çaldığım düdük diye gideceksiniz anlaşılan.
Forumun ve Kendi Selametim açısından bu tartışmayı burada bitiriyorum.
Hayırlı Geceler.

Ona bakarsan forum kurallarında "acill yardım" edin gibi başlıklı konu açılmasıda yasak ama açıyolar

• Yeni bir konu açarken başlıkların konuyauygun ve açıklayıcı olması şarttır. "Yardım", "İmdat", "Acil" gibi başlıklar yerine daha anlamlı başlıklar seçilmelidir.