Bölüm moderatörü hakkında görüş, öneri ve şikayetler

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 2)

Âcizane bir fikir: Arkadaşların kendi tasarladığı sitelerin tanıtımını için ayrı bir bölüm açılmalı. Tavsiye edilen diğer sitelerden ayrı tutulmalı bence. Çünkü kendi emekleri, çok daha önemli.

Rom.

Rektör
Onursal Üye

moon5

Asistan
birde şu foruma sırf 700,800 yada 1500 hiç fark etmez msj atmış bir elemanın kendini çok ayrıcalıklı bir şey sanması (sözüm herkes için deği)değerli arkadaşlarda var burda...35,40 yada 20 hiç farketmez yasındaki insanlara sırf yeni üye diye sen kundakdayken ben ben burdaydım sen gibileri çok geldi geçti gibi tolerans gösteriliyor,ozaman yeni üyeler cıksın siz kendi aranızda mutlu mesut bir hayatla devam edin...dün benim forum kurallarına uyan konum moderetörün keyfi egosu üzerine silinmiştir!..

moon5

Asistan
yarası olanlar zaten üzerine alınacaktır...bazıları sanala çok fena kaptırmış kendini...babalarının çiftliği sanmışlar buraları...burda geleni geçeni saymayı iş edinmişler kendilerine. :)

Rom.

Rektör
Onursal Üye
Sıkıntı olmadı henüz olursa yazarım.... Bu başlıkta bir konuyu başka bir forumda gördüm SDN farklı... :)

Geçenlerde Bu Konu daki 4 adet mesajımdan dolayı 3 Günlük Ceza verildi bana.
Öncelikle bu konuda ilk mesajımda ben'Cuma Gününe Saygıdan' bahsettim,Ama bunu her ne Hikmet ise @pesimist kendisinin Saygısızlık yaptığını, söylediğimi zannetti.Şunu Kesinlikle söylüyorum ki böyle bir amacım yoktu.Kimseyi bundan dolayı yargılamak gibi bir düşüncemde yok idi.
Sadece Müslüman Bir Ülkede Mübarek Cuma Gününe Saygı Babında böyle bir şey dedim.
Katılınır,katınılmaz bu söylediğime ama bunun Cezası bu değildi kesinlikle,ve tarafıma verilen bu cezayı ben yanlış buluyor ve Reddediyorum.
En son mesajımda'İki kişi konuşurken üçüncüye ne yapmak düşer' diye bir kelime yazdımki bunun muhatabıda @REDFOKS değildi.Nasıl Oldu ise Redfoks bunu üzerine aldı.Bu lafım @tambjk ya idi.Eğer bu sözüm yüzünden Ceza aldığım iddia ediliyorsa bunuda kabul etmiyorum.Zira yeri geliyor forumda ne laflar söyleniyor.Ama Hiçbirisi böyle cezalandırılmıyor.
Ayrıca bazı Arkadaşlar Özel Mesaj ile bir şeyler yazıp yazmadığımı sormuş,kesinlikle böyle bir şey olmadı.Buraya yazdığım 4 mesaj var.Hepsi o.
Dileyen @REDFOKS a sorabilir.
Ben bu Foruma 2008 den beri üyeyim.Bir çok defa ceza almışlığım var,son ikisi dışındakilere diyeceğim yok.Lakin bu son ceza tam bir yargısız İnfaz oldu.Bu şunu gösterdi.Forumun Sahibinin yaptığı işi beğenmiyorsanız cezalandırılırsınız.Bu sonucu olayı takip eden Tüm Arkadaşlar görmüşlerdir.
Bu yapılan Haksızlığa Karşı Suskun Kalmak Benim Karakterime ters bir olaydı.Çünkü Şu yaşıma geldim Haksızlık Karşısında Hiç susmadım.
Geri Vitesim yoktur böyle konularda.İnandığımı söylerim.En son söyleyeceğimi çoğu zaman direkt söylerim.
SDN yi ben hep bir Dost,Arkadaş ortamı olarak gördüm,Elimden gelen her türlü katkıyı yaptım,çok şeylerde öğrendim burada.
SDN Deyince, Bazı kuralları olan bu kurallar çerçevesinde herkesin Fikrini söyleyebilidiği Demokratik Bir ortam geliyordu benim aklıma,ama bu son ceza kafamda soru işaretleri oluşturdu.
Diyeceğim bu verilen Cezayı Haketmedim,Yanlış bir ceza verildi bana bunun neden böyle olduğunu bilmem gerektiğini düşünüyorum.
Ve Sayın Yöneticilerimizden Cevap bekliyorum.Buraya etiketleyerek Bu olaydan @Troy unda haberinin olmasını istiyorum.
Bu 3 gün içinde Forumu bırakmayı bile düşündüm ama bu kolaycılık olurdu.Haksızlığa Destek vermiş olurdum.Ayrıca Beni seven,tanıyan Dostlarımada kötülük yapmış olurdum.
O konu altında yazılana mesajlara bakılıdığın da görüleceği gibi bir çok Arkadaşım bana Hak verdiler.
Buradan O Arkadaşlarımada Teşekkür Ederim.Eğer Hala burada isem bu onların sayesindedir.Demekki hala İyi Arkadaşlarımız,Dostlarımız varmış.Hepsi Sağolsunlar. @|SeYYaH| @Korpe @friendly @ Ben Kenobi @ hamza5806 @ReDo @dgncn @ndrshn @Kurşun Kalem @DangeRWoLL @__kadıköyRAP__ @Connections @cobra11 @beyazayeb @freewill @aagkn

Bu mesaj son mesajımda olabilir.Onun için Tüm Dostlarım Haklarını Helal Etsinler.
ALLAH'A Emanet Olunuz.

cobra11

Profesör
mustang hocam forumda yetkili arkadaşlar şu sıralar pek alınganlar, yakın bir zamanda aynı olayı spor bölümünündede yaşadık. genelde yanlış yaptıklarını bile düşünseler cezalar silinmiyor. Moderatör ekibinin yenilenmesinden yanayım bende. Artık sağlıklı karar vermediklerini düşünüyüorum.

Sen onlara bakma, klubümüze gel her zaman biz tatlı sohbetimize bakarız. biraz spordan biraz hayattan güzel sohbetimizi ederiz her zaman :)

Bu son mesajım olabilir lafınıda yakıştıramadım sana hocam, ne demek o hemen gidiyorsun cezadan sonra, hangi nerde geri vitesi olmayan mustang ? :) Bu son mesajın değil sayın abim, buralardasın sen, hiç bi yere yazmasanda kulubümüzdesin ;)

Admin ya da Süper Mod.a ters düşmekle alakalı bir durum değil aldığınız ceza. 3 günlük ban, yönetici seçimi ile değil huzur bozucu tartışmadan daha önce uyarı aldığınız için sistem tarafından otomatik olarak verildi. Şahsınıza özel bir durum değil. Diğer arkadaş da gereken cezayı aldı ayrıca.

@mustang hocam forumda yetkili arkadaşlar şu sıralar pek alınganlar, yakın bir zamanda aynı olayı spor bölümünündede yaşadık. genelde yanlış yaptıklarını bile düşünseler cezalar silinmiyor. Moderatör ekibinin yenilenmesinden yanayım bende. Artık sağlıklı karar vermediklerini düşünüyüorum.

Sen onlara bakma, klubümüze gel her zaman biz tatlı sohbetimize bakarız. biraz spordan biraz hayattan güzel sohbetimizi ederiz her zaman :)

Bu son mesajım olabilir lafınıda yakıştıramadım sana hocam, ne demek o hemen gidiyorsun cezadan sonra, hangi nerde geri vitesi olmayan @mustang ? :) Bu son mesajın değil sayın abim, buralardasın sen, hiç bi yere yazmasanda kulubümüzdesin ;)
Yok ondan değil cobra11
Yine alınganlık gösterilip bu sefer sürekli Banlanabilirim manasında söyledim Onu.
Eğer buralarda olursak Önceki kararımızdaki gibi Spor Konularını oraya yazmaya devam edeceğiz İnşaallah.:)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Admin ya da Süper Mod.a ters düşmekle alakalı bir durum değil aldığınız ceza. 3 günlük ban, yönetici seçimi ile değil huzur bozucu tartışmadan daha önce uyarı aldığınız için sistem tarafından otomatik olarak verildi. Şahsınıza özel bir durum değil. Diğer arkadaş da gereken cezayı aldı ayrıca.
Ben Bunada katılmıyorum işte Sayın mr_rain
Ben o konuda nasıl Huzuru bozacak tartışma çıkarmışım.
Yahu tartışma bile olmadı orada.
Topu topu 4 mesajım var ondan sonrada ceza verildi zaten.

erenberk

Reis
Onursal Üye
mustang verilen cezayı kendi görmek istediğin gibi yorumlamışsın resmen. Biraz önce inceledim tüm mesajları ve verilen cezanın raporuna baktım. Forum yönetiminde bulunduğum için buna inanmazsın belki ama olaya tamamen tarafsız bir şekilde yaklaşıyorum.

Cezanın verildiği mesajın hariç üstteki diğer mesajlar sana verilen ceza ile hiç alakası yok. Konu ne pesimist ile ilgili bahsettiklerinle ne de REDFOKS ile ilgili yorumlamalarınla alakalı.

pesimist senin saygısızlık yaptığını düşünse zaten o mesajda sana ceza verirdi. Bak oradaki pesimistle olan iki mesajın silinmemiş, duruyor.

REDFOKS da senin sözlerini kendi üzerine alınmadı. Bunu sen öyle yorumlamışsın hiç alakası yok.

Demişsin ya "Ben o konuda nasıl Huzuru bozacak tartışma çıkarmışım." diye, orada senin de dediğin gibi tambjk'ye yazdığın ve muhattabının tambjk olduğunu söylediğin "İki kişi konuşurken Üçüncüye ne yapmak düşer,öğren de gel." ifaden direk Huzur Bozucu Tartışmalar Oluşturmaya yönelik bir mesajdır. Hatta içerisinde hakaret de içermektedir. Üçüncüye ne düştüğünü buradaki herkes biliyor. Bunu direk söylememiş olman bunun bir hakaret taşımadığı anlamına gelmez. Öncelikle senin başka bir üyeye ne olursa olsun hakaret etmeye hakkın yok. İkinci olarak "öğren de gel" ne demektir? Bu direk karşındakini kışkırtmaya yönelik yazılmış bir şey. Peki karşındaki kışkırtıp huzur bozucu tartışma ortamını hazırlaman doğru mu?

Bakalım doğru mu. Forum kurallarımız ne diyor:

Forumda küfür, argo, hakaret, küçük düşürücü, aşağılayıcı, rencide edici tüm kelimelerin; din, dil, ırk ayrımına yönelik veya forum huzurunu kaçıracak her türlü söylev, yazı, resim, video ve diğer tüm materyallerin kullanımı yasaktır.

Hala haksız yere mi aldığını düşünüyorsun?

aagkn

Profesör
Bu tartışmanın kimseye bi faydası olmadığı aşikar zira mustang abimiz gibi forumda emeği ve faydası olan şahsiyetlerin küstürülmemesi,hatta desteklenmesi gerekiyor.
Nihayetinde görüşleri birbirine yakın kişilerin forumda özgüvenli bi şekilde yorum yapabilmesi için mustang ve onun gibi tecrübelere gereken saygı gösterilmeli diye düşünüyorum.

Geçenlerde Bu Konu daki 4 adet mesajımdan dolayı 3 Günlük Ceza verildi bana.
Öncelikle bu konuda ilk mesajımda ben'Cuma Gününe Saygıdan' bahsettim,Ama bunu her ne Hikmet ise @pesimist kendisinin Saygısızlık yaptığını, söylediğimi zannetti.Şunu Kesinlikle söylüyorum ki böyle bir amacım yoktu.Kimseyi bundan dolayı yargılamak gibi bir düşüncemde yok idi.
Sadece Müslüman Bir Ülkede Mübarek Cuma Gününe Saygı Babında böyle bir şey dedim.
Katılınır,katınılmaz bu söylediğime ama bunun Cezası bu değildi kesinlikle,ve tarafıma verilen bu cezayı ben yanlış buluyor ve Reddediyorum.
En son mesajımda'İki kişi konuşurken üçüncüye ne yapmak düşer' diye bir kelime yazdımki bunun muhatabıda @REDFOKS değildi.Nasıl Oldu ise Redfoks bunu üzerine aldı.Bu lafım @tambjk ya idi.Eğer bu sözüm yüzünden Ceza aldığım iddia ediliyorsa bunuda kabul etmiyorum.Zira yeri geliyor forumda ne laflar söyleniyor.Ama Hiçbirisi böyle cezalandırılmıyor.
Ayrıca bazı Arkadaşlar Özel Mesaj ile bir şeyler yazıp yazmadığımı sormuş,kesinlikle böyle bir şey olmadı.Buraya yazdığım 4 mesaj var.Hepsi o.
Dileyen @REDFOKS a sorabilir.
Ben bu Foruma 2008 den beri üyeyim.Bir çok defa ceza almışlığım var,son ikisi dışındakilere diyeceğim yok.Lakin bu son ceza tam bir yargısız İnfaz oldu.Bu şunu gösterdi.Forumun Sahibinin yaptığı işi beğenmiyorsanız cezalandırılırsınız.Bu sonucu olayı takip eden Tüm Arkadaşlar görmüşlerdir.
Bu yapılan Haksızlığa Karşı Suskun Kalmak Benim Karakterime ters bir olaydı.Çünkü Şu yaşıma geldim Haksızlık Karşısında Hiç susmadım.
Geri Vitesim yoktur böyle konularda.İnandığımı söylerim.En son söyleyeceğimi çoğu zaman direkt söylerim.
SDN yi ben hep bir Dost,Arkadaş ortamı olarak gördüm,Elimden gelen her türlü katkıyı yaptım,çok şeylerde öğrendim burada.
SDN Deyince, Bazı kuralları olan bu kurallar çerçevesinde herkesin Fikrini söyleyebilidiği Demokratik Bir ortam geliyordu benim aklıma,ama bu son ceza kafamda soru işaretleri oluşturdu.
Diyeceğim bu verilen Cezayı Haketmedim,Yanlış bir ceza verildi bana bunun neden böyle olduğunu bilmem gerektiğini düşünüyorum.
Ve Sayın Yöneticilerimizden Cevap bekliyorum.Buraya etiketleyerek Bu olaydan @Troy unda haberinin olmasını istiyorum.
Bu 3 gün içinde Forumu bırakmayı bile düşündüm ama bu kolaycılık olurdu.Haksızlığa Destek vermiş olurdum.Ayrıca Beni seven,tanıyan Dostlarımada kötülük yapmış olurdum.
O konu altında yazılana mesajlara bakılıdığın da görüleceği gibi bir çok Arkadaşım bana Hak verdiler.
Buradan O Arkadaşlarımada Teşekkür Ederim.Eğer Hala burada isem bu onların sayesindedir.Demekki hala İyi Arkadaşlarımız,Dostlarımız varmış.Hepsi Sağolsunlar. @|SeYYaH| @Korpe @friendly @ Ben Kenobi @ hamza5806 @ReDo @dgncn @ndrshn @Kurşun Kalem @DangeRWoLL @__kadıköyRAP__ @Connections @cobra11 @beyazayeb @freewill @aagkn

Bu mesaj son mesajımda olabilir.Onun için Tüm Dostlarım Haklarını Helal Etsinler.
ALLAH'A Emanet Olunuz.

Abi sen % 100 haklıydın. O gün sana haksızlık yapıldı. Ama konu adminin konusu olduğu için, ama o cezayı veren yöneticinin o gün biraz sinirli olduğu için (ki kaldıki @Kurşun Kalem arkadaşımızın normal mesajını bile az daha hakaret kabul ediyordu), ama mevzunun gene klasik hassas mevzulardan birisi olduğu için...
Bunun sebebi bunlardan birisi de olabilir, başka bir sebepte olabilir.

Netice itibari ile o gün SDN yönetimi istikrarı sağlayamamış ve adaletsiz davranmıştır. Bu durum forumumuzun kalitesine gölge düşürmeyecektir. Ama insanız neticesinde böyle şeyler olabilir hoş karşılamak lazım. Senin gibi değerli bir abimizi böyle basit bir konu yüzünden kaybetmek gerçekten üzücü olur. İyi niyetli olduğumuz sürece karşılıklı hatalarada hoşgörülü yaklaşmak dinimizin gereğidir.

Saygılar.

IThelp

Profesör
Aynısını bende yaşamıştım ne küfür etmiştim ne biriyle tartışmıştım ne de birine saygısızlık yapmıştım sadece hatırlıyorsam aziz yıldırım şike ilgili bir yorum yazmıştım ama icinde ne küfür ne de argo birşey vardı 3 gün bende uzaklaştırma aldım nedeni de sorduğumda huzursuzluk cıkarabilecek tartışma ama o konuya bakdığımda ben böyle birşey göremedim hatta o konuda diğer üyeler hareletli tartışmya girmişler Mod bana söylediği aman usta boşver sadece 3 gün 3 gün sonra geri gelceksin ceza veren Mod arkaşımızın bana cvp buydu :) komik bir durumdu

cobra11

Profesör
Aynısını bende yaşamıştım ne küfür etmiştim ne biriyle tartışmıştım ne de birine saygısızlık yapmıştım sadece hatırlıyorsam aziz yıldırım şike ilgili bir yorum yazmıştım ama icinde ne küfür ne de argo birşey vardı 3 gün bende uzaklaştırma aldım nedeni de sorduğumda huzursuzluk cıkarabilecek tartışma ama o konuya bakdığımda ben böyle birşey göremedim hatta o konuda diğer üyeler hareletli tartışmya girmişler Mod bana söylediği aman usta boşver sadece 3 gün 3 gün sonra geri gelceksin ceza veren Mod arkaşımızın bana cvp buydu :) komik bir durumdu
o mod arkadaşımız hala duruyomu? :)

Cevabınız için Teşekkürler erenberk
En azından yukarıdaki yazımdaki Muhatap Moderatörlerin cevap verme gereği bile duymadıkları bir konu ile ilğilendiniz.
Şimdi Burada Huzur Bozucu bir tartışma olmadı.Ben Admin'e açtığı konunun yanlış zamanda açıldığını anlatmaya çalışırken olaya 3. kişi dahil oluyor.Ve bana 'Sanane' diye hitap ediyor.Bende bu cevabı ona yazıyorum.
Ama Süper mod bu lafı kendi üzerine alıyor nasıl oluyorsa,çünkü Benim Haklılığımı söyleyen Arkadaşlara'Biri Size 3.ye ne yapmak düşer diye'bir mesaj yazsında o zaman görün diyor.
Sence Redfoks bu lafları üzerine alınmış oluyormu olmuyor mu?
Bence sırf bana ceza verebilmek amacıyla böyle davrandı.Bunada adım gibi eminim.
Ayrıca sorun pesimist ile aramızda olaya redfoks neden dahil oldu?

'Forumda küfür, argo, hakaret, küçük düşürücü, aşağılayıcı, rencide edici tüm kelimelerin; din, dil, ırk ayrımına yönelik veya forum huzurunu kaçıracak her türlü söylev, yazı, resim, video ve diğer tüm materyallerin kullanımı yasaktır.'

Evet Forum Kurallarında bile yazılmış.
Huzuru kaçıracak konu kim tarafından açılmış onada bir bakınız Lütfen.
Ben rahatsız olmuşum,derdimi anlatmaya çalışırken böyle bir cezaya maruz kalmışım.
Bu doğrumudur sence erenberk:)

Konular mod bölümüne çekilip adam akıllı okunmuyor mu? Veya çekilmeden okunmuyormu. Sonuçta yazılan mesaj orada duruyor. neden kafasına göre ceza versinler ki. Anlama özrümü var ki kendisine yazılmayan mesajı üstüne alıyor.

stat counter