Boks hakkında bilgi??

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

conconmirtaza

Üyecik
19 yas buyuk mu boks icin uzuldum :(
boks yaparak kendimi gelistirmek istiyorum
body de kas olursa peki vurmayı bilmiyorsun
yani kas olasa vurmayı bilmedikten sonra birseye yarar mı :)
boksu dusunuyorum sizde antermana gitmelimiyim yoksa gitmemelimiiyim?
Boks yapcaksan öncelikle 4-5 ay gitmen lazımki ben boksörüm diyebilesin.Vücudun spora uygunmu hareketler vücuduna yakışcakmı.Denemeden bilemezsin.Benim imkanım olsaydı boks a devam ederdim.Boksta reflex yaratıcılık vs de önemli.İmkanın varsa boksa başla,fakat 2-3 ayda biraz şekillenmeye başlarsın.Güçlü hissetmeyede başlayacagına emin olabilirsin :) Heleki gardını tutamayacak kadar yoruldugunda,ellerini açıp kapatamayacak kadar yoruldugunda saçma sapan bi mutluluk geliyor insana :D

- - - Mesaj Güncellendi - - -

boksla tabii ki vücut gelişir,ya kas sisteminin gelişmesi için kasları çalıştırmak yeterlidir,illaki otuz kilo ağırlığa gerek yok,ama vücut geliştirenler aceleci olduklarından ağır şeyler kaldırarak hızlandırırlar olayı,sen günde 200-300 yumruk atsan kum torbasına,kollarını 1 ay sonra tanıyamazsın.
aynen kolları sıkmana felan gerek yok.Sadece L pozisyonuna getir.Sert kası gör.Yumurta gibi çıkıyor :D

fx123

Üyecik
Boks yapcaksan öncelikle 4-5 ay gitmen lazımki ben boksörüm diyebilesin.Vücudun spora uygunmu hareketler vücuduna yakışcakmı.Denemeden bilemezsin.Benim imkanım olsaydı boks a devam ederdim.Boksta reflex yaratıcılık vs de önemli.İmkanın varsa boksa başla,fakat 2-3 ayda biraz şekillenmeye başlarsın.Güçlü hissetmeyede başlayacagına emin olabilirsin :) Heleki gardını tutamayacak kadar yoruldugunda,ellerini açıp kapatamayacak kadar yoruldugunda saçma sapan bi mutluluk geliyor insana :D
yorumlarını ve tavsiyeleriniz için cok cok tesekkur ediyorum boksa yazılıcagıım kendimi gelistirmek icin :) :)

Mustafacskn1

Üyecik
Merhaba arkadaşlar
Ben 15 yaşındayım ve boxa baslamak istiyorum yaşım uygunmu?

Birde ben zayıfım spora başladığımda kalıplaşırmıyım?

Yani şuan bana biri yumuruk atsa hemen nefesim felan kesilir yani okadar zayıfım 3 4 ay gitsem yani kalıplaşırmıyım?

stat counter