Bluetooth kulaklık ses ile mikrofonun aynı anda çalışmaması sorunu

Bu konuyu okuyanlar

schizz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sony'nin MDR-ZX220BT kulaklığını kullanıyorum,bluetooth ile bilgisayarıma bağlayabiliyorum herhangi bir sıkıntı yok.Ama ses aygıtında çift kulaklık var biri stereo diğeri hands-free.Hands-Free yi seçersem ses boğuk geliyor ama kulaklık ile mikrofon aynı anda çalışıyor.Stereoyu seçersem kulaklık çalışırken mikrofon çalışmıyor biri çalışırken diğeri kesiliyor.Stereoyu seçmek istiyorum çünkü sesi daha net hands-free de inanılmaz boğuk bir ses var.

Kulaklık ile mikrofonu nasıl aynı anda çalıştırabilirim ?
Yeterince açık olamadıysam aşağıdaki link benimle tıpatıp aynı sorunu yaşamış bir arkadaş.
Bluetooth Kulaklıklığın Ses ve Mikrofon özellikleri aynı anda çalışmıyor.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Bilgisayarınız laptop mu?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Bence bu sorun Bluetooth ile alakalı bir durum yoksa üst seviye kulaklılarda bu bağlantı Wireless ile sağlanmazdı diye düşünüyorum. Yani aslında bu durum bir sorun değilde bluetooth bağlantısının bir özelliği galiba benim yorumum bu yönde.

schizz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
öyleymiş zaten baya araştırınca buldum bunu,bluetooth kulaklıkların default özelliğiymiş bu :(
ikisinide beraber kullanmak istiyorsan ses kötü mic var
yani ya kötü ses kalitesiyle mikrofon yada iyi ses kalitesiyle mikrofonsuz..

5 foruma falan konu açtım sonye ticket attım bunun için meğerse kulaklıkların özelliğiymiş be.

zyb_altF4

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
biraz geçte olsa sorunuzun çözümünü buldum aynı sorun bende de vardı.
tek bir çözüm var oda kulaklığın mikrofonunu devre dışı bırakıp harici mikrofon kullanmak.