Blu-Ray mi yoksa DVD mi?

Halloween filmimi,13.cuma filmi mi?

• Kullanılan toplam oy
    1
  • Anket kapatılmış .

Bu konuyu okuyanlar

Titiz3459

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Yeni çıkan bir dvd film neredeyse 40 tl ye satılıyor. yeni çıkan bir bluray film en düşük 60 tl . Bu konu hakkında görüşleriniz.

fragger

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,061
Yeni çıkan bir dvd film neredeyse 40 tl ye satılıyor. yeni çıkan bir bluray film en düşük 60 tl . Bu konu hakkında görüşleriniz.

Blu-Ray;

Blu-ray veya Blu-ray Disc sayısal bir optik diskte veri depolama biçimidir. DVD biçiminin yerini almak üzere tasarlanmıştır. Yüksek çözünürlüklü ve ultra yüksek çözünürlüklü video depolayabilir.

DVD;

DVD, CD-ROM görünümünde elektronik kayıt ortamıdır. İngilizce Digital Versatile Disc sözcüklerinin akronimidir. CD'ye göre, çok daha yüksek kayıt kapasitesine sahiptir. DVD-Video, DVD-Audio, DVD-ROM, DVD-RAM, DVD-R ve DVD-RW gibi çeşitleri vardır.

Bu sebeplerden dolayı arasında fiyat farkı var.

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
Arkadaş açıklayıcı bir şekilde yazmış tv de önemli Eğer yüksek çözünürlüklü tv yoksa evde tabiki gereksiz ama fhd en azından tv varsa tadı bir başka

Mtn S

Onursal Üye
Emektar
Reaksiyon puanı
15,349
Bluray daha iyi

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
Birde şunu eklemek isterim dvd 4.7 ile 8.5 gb kapatisesi varken bulu ray 25 gb ve üzeri kapatiseli diye biliyorum

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
öyle zaten hatta 4,7gb desede 4,4gb alıyor tek katmanlı bluray o yüzden çıktı ...
Evet de zaten usb bellekte hepsin de aynı durum var bütün depolama birimin de tam yazdığı gibi almıyor nedense. Çift taraflı olanları da var 25 gb 25 gb olarak

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,118
Evet de zaten usb bellekte hepsin de aynı durum var bütün depolama birimin de tam yazdığı gibi almıyor nedense. Çift taraflı olanları da var 25 gb 25 gb olarak
hd dvd dediklerini tarihe gömdü ama bluray de pek parlak değil notebooklara giremedi hala...

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
hd dvd dediklerini tarihe gömdü ama bluray de pek parlak değil notebooklara giremedi hala...
Bu tür şeyler yavaş yavaş kalkıyor zaten internet üzerinden filim müzik tv vs öldürdü yani hatta Benim isteğim bu ps için zaten o kadar para alıyorlar kapalı kutu oyuna keşke kutulu oyunları hafıza kartı şeklinde ya da usb bellek şeklinde satsalar daha güzel olur.

Titiz3459

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Aradaki farkı biliyorum. Söylemek istediğim dvd lerin biraz pahalı olduğu görüşündeyim. Gerçi vatandaş tam kapasite bluraya geçemedi evinde dvd playeri olmayan var hala. Internet baya bir etkili oldu. Film alma zevki kalmadı. Film almaya gidiyorum bakıp bakıp çıkıyorum neden çünkü hepsini internette seyretmiş oluyorum. Elim varmıyor. :))

FideLity

Doçent
Reaksiyon puanı
418
720P HD film izlenecekse DVD , 1080P Full HD film izlenecekse Blu-Ray tercih edilmelidir.
Bana kalırsa çok büyük bir ekran yoksa DVD her türlü yeter.50 lira vereceğine 5 lira verirsin.