Blackberry'nin Geleceği

Bu konuyu okuyanlar

Atakan Baydar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Blackberry priv ve yeni gelecek modelleri hakkında neler düşünüyorsunuz ?

daksit20

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
bencede alternatif android Telefon çok tutmayabilir yazılım olarak kendini değiştirmiş olabilir ama hala bi albenisi yok

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
BlackBerry efsane bir iş telefonuydu, ama nokia gibi kendini geliştiremedi, bu yüzdende hiçbirşey olmaz. Hele hele Samsung,iphonelar varken hiç şansı yok

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Blackberry curve 9360 kullanmıştım tek kelime ile mükemmeldi ama şu bir çok telde olan sıkıntı mağaza.Yoksa gayet güzel tel,klavyesi ise bambaşka.

Yunus Emre MARŞ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
BlackBerry artık ülkemiz için satışını durduruyor ve yavaş yavaş dünya piyasasından da çekiliyor şirket batma derecesinde.

O.Tolga ÖZKAYA

Asistan
Reaksiyon puanı
139
Blackberry priv ve yeni gelecek modelleri hakkında neler düşünüyorsunuz ?

BlackBerry telefonlar,bir zamanların en popüler ve en cok satan akıllı telefonlarıydı.Ancak zamana ayak uyduramadı ve ozellikle application (uygulama) konusunda oldukca geri kaldı.Rekabet için kendi işletim sisteminden vazgecip Android li cihazlar da çıkarsa dahi eski satıs rakamlarının yanından bile gecemezken,istediği başarıyı da yakalayamadı.

Kısacası ve özetle söylemek gerekirse ,

Artık BlackBerry cihazların son kullanıcı tarafından tercih edilip,kullanılması oldukca zor görünüyor.O nedenle her sey zamanında güzeldi diyerek,suan Samsung,iPhone ve diğer popüler cihazları kullanmakta fayda var.Hem uygulama olarak hemde satış sonrası servis desteğini düşünerek...

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
BlackBerry telefonlar,bir zamanların en popüler ve en cok satan akıllı telefonlarıydı.Ancak zamana ayak uyduramadı ve ozellikle application (uygulama) konusunda oldukca geri kaldı.Rekabet için kendi işletim sisteminden vazgecip Android li cihazlar da çıkarsa dahi eski satıs rakamlarının yanından bile gecemezken,istediği başarıyı da yakalayamadı.

Kısacası ve özetle söylemek gerekirse ,

Artık BlackBerry cihazların son kullanıcı tarafından tercih edilip,kullanılması oldukca zor görünüyor.O nedenle her sey zamanında güzeldi diyerek,suan Samsung,iPhone ve diğer popüler cihazları kullanmakta fayda var.Hem uygulama olarak hemde satış sonrası servis desteğini düşünerek...
Blackberry klavyeli telefonlar ile iş dünyasına hitap ediyordu,lakin Samsung S-penli Note'lar ile çok fonksiyonlu girişimcilik yaparak Blackberry'nin pazar payını düşürdü,ama Z10'lar hiçte fena satmadı. ;)

Nagrazo

Asistan
Reaksiyon puanı
117
Eskiden nokia c3 kullaniyordum klavyeli.Blackberry hayalimdi gold mu neydi markasi vardi.Ama pek gelistiremediler kendilerini o gunden bu yana

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Eskiden nokia c3 kullaniyordum klavyeli.Blackberry hayalimdi gold mu neydi markasi vardi.Ama pek gelistiremediler kendilerini o gunden bu yana
Blackberry Bold 9700'ımı diyorsun. ;) Bitişik klavyesi ile hayalimdi ama çok pahalı olduğu için alamadım.:(

O.Tolga ÖZKAYA

Asistan
Reaksiyon puanı
139
Blackberry klavyeli telefonlar ile iş dünyasına hitap ediyordu,lakin Samsung S-penli Note'lar ile çok fonksiyonlu girişimcilik yaparak Blackberry'nin pazar payını düşürdü,ama Z10'lar hiçte fena satmadı. ;)

Aynen...BlackBerry cihazlar tamamen iş dünyasına hitap eden cihazlardı.Note serileri de aynı şekilde iş dünyasına yakın cihazlar ancak dokunmatik olması bazı kullanıcılar için tercih edilmeyebiliyor ki BlackBerry'nin en belirgin özelliği klavyeli olması.

O.Tolga ÖZKAYA

Asistan
Reaksiyon puanı
139
Blackberry Bold 9700'ımı diyorsun. ;) Bitişik klavyesi ile hayalimdi ama çok pahalı olduğu için alamadım.:(

Bence de BlackBerry nin en güzel serisi BOLD...

9000,9700,9780 ve 9900 Bold cihazlarından sonra son olarak her ne kadar BOLD adını tasımayıp CLASSIC olarak adlandırılsa da BOLD serisi bir cihaz oldu.

Apocalypse_

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,271
Blackberry şahane bir telefondu.

blackberry bold 9780
Birde 9800 torch kullandım şahane telefonlardı

@O.Tolga ÖZKAYA

FOM

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,264
Bitek bbm güzeldi bence ben o zamanlarda iphone 3g 3gs 4 kullanıyordum :D

FOM

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,264
BBM (BlackBerry Messenger) gercekten güzel bir uygulama.Halen de Whatsapp o kadar güncelleme almasına ragmen BBM'in çok gerisinde kalıyor.
Zaten o zamanlar whatsapp yüklüydü çok kullanılmıyordu benim gibi iphone kullanlar kullanıyordu whatsapp genelde ve bbm deki numara olmaması pin olması ve şirketlerde kullanılıyor olması belli yaş üstüde kullanıyor olması çok tutmuştu

O.Tolga ÖZKAYA

Asistan
Reaksiyon puanı
139
Bbm güzeldi sonra mobil marketlere de geldi ama aynı hissiyatı vermedi

BlackBerry de kullanılması ile başka bir cihazda kullanılması dediğin gibi aynı hissiyatı vermiyor.Örneğin,şuan kullandıgım iPhone'da BBM yüklü...

FOM

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,264
BlackBerry de kullanılması ile başka bir cihazda kullanılması dediğin gibi aynı hissiyatı vermiyor.Örneğin,şuan kullandıgım iPhone'da BBM yüklü...
Hem aynı vermiyor cidden o blackberry'e hastı birde popülerde o zamanlar. Hatırlıyorumda sosyal mesya hesaplarımıza bloglarımıza pin yazardık

O.Tolga ÖZKAYA

Asistan
Reaksiyon puanı
139
Zaten o zamanlar whatsapp yüklüydü çok kullanılmıyordu benim gibi iphone kullanlar kullanıyordu whatsapp genelde ve bbm deki numara olmaması pin olması ve şirketlerde kullanılıyor olması belli yaş üstüde kullanıyor olması çok tutmuştu

Aynen PIN ile kullanıldıgı için bence daha iyidi.Örneğin şuan buradan bir grup olusturmaya kalksak bunu WHATSAPP da yapamayız.Ancak herkesin telefon numaralarını biliyor olmamız gerek ama BBM ile grup kurabilir,herkes birbirini PIN ile ekleyebilir.

O.Tolga ÖZKAYA

Asistan
Reaksiyon puanı
139
Hem aynı vermiyor cidden o blackberry'e hastı birde popülerde o zamanlar. Hatırlıyorumda sosyal mesya hesaplarımıza bloglarımıza pin yazardık

Aynen sosyal hesaplarımızın tamamında BBM PIN seklınde yazardık.Hey gidi hey eski günler mi desek :)

FOM

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,264
Aynen PIN ile kullanıldıgı için bence daha iyidi.Örneğin şuan buradan bir grup olusturmaya kalksak bunu WHATSAPP da yapamayız.Ancak herkesin telefon numaralarını biliyor olmamız gerek ama BBM ile grup kurabilir,herkes birbirini PIN ile ekleyebilir.
Evet birde hem pin telefon numarasından daha güvenliydi bizim insanımızda bundan çok tuttu açıkçası

FOM

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,264
Aynen sosyal hesaplarımızın tamamında BBM PIN seklınde yazardık.Hey gidi hey eski günler mi desek :)
Bi düşününce her zamanın kendine göre bir güzelliği varmış cidden, tam yeri hey gidi eski günler diyelim :)

Apocalypse_

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,271
Hatta Facebook'ta Blackberry 'den paylaşıldı yazması ve Blackberry Amblemi çıkması çok hoşuma giderdi :)