Blackberry'nin Geleceği

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

FOM

Profesör
Onursal Üye
BBM (BlackBerry Messenger) gercekten güzel bir uygulama.Halen de Whatsapp o kadar güncelleme almasına ragmen BBM'in çok gerisinde kalıyor.
Zaten o zamanlar whatsapp yüklüydü çok kullanılmıyordu benim gibi iphone kullanlar kullanıyordu whatsapp genelde ve bbm deki numara olmaması pin olması ve şirketlerde kullanılıyor olması belli yaş üstüde kullanıyor olması çok tutmuştu

FOM

Profesör
Onursal Üye
BlackBerry de kullanılması ile başka bir cihazda kullanılması dediğin gibi aynı hissiyatı vermiyor.Örneğin,şuan kullandıgım iPhone'da BBM yüklü...
Hem aynı vermiyor cidden o blackberry'e hastı birde popülerde o zamanlar. Hatırlıyorumda sosyal mesya hesaplarımıza bloglarımıza pin yazardık

Zaten o zamanlar whatsapp yüklüydü çok kullanılmıyordu benim gibi iphone kullanlar kullanıyordu whatsapp genelde ve bbm deki numara olmaması pin olması ve şirketlerde kullanılıyor olması belli yaş üstüde kullanıyor olması çok tutmuştu
Aynen PIN ile kullanıldıgı için bence daha iyidi.Örneğin şuan buradan bir grup olusturmaya kalksak bunu WHATSAPP da yapamayız.Ancak herkesin telefon numaralarını biliyor olmamız gerek ama BBM ile grup kurabilir,herkes birbirini PIN ile ekleyebilir.

FOM

Profesör
Onursal Üye
Aynen PIN ile kullanıldıgı için bence daha iyidi.Örneğin şuan buradan bir grup olusturmaya kalksak bunu WHATSAPP da yapamayız.Ancak herkesin telefon numaralarını biliyor olmamız gerek ama BBM ile grup kurabilir,herkes birbirini PIN ile ekleyebilir.
Evet birde hem pin telefon numarasından daha güvenliydi bizim insanımızda bundan çok tuttu açıkçası

Apocalypse_

Where there is love there is life
Onursal Üye
Hem aynı vermiyor cidden o blackberry'e hastı birde popülerde o zamanlar. Hatırlıyorumda sosyal mesya hesaplarımıza bloglarımıza pin yazardık
Hatta Facebook'ta Blackberry 'den paylaşıldı yazması ve Blackberry Amblemi çıkması çok hoşuma giderdi :)

Çünkü Blackberry tam benlik telefon sosyal medya ve safariden başka birşeye girmem etmem arama filan fotoğraf çekme bile yapmam. :D
Android gibi kasma derdi de yok :D
Sizde benim gibi kullanıyorsunuz desenize...ne bir foto,ne bir oyun ne de baska birsey.Bende en önemli şey e posta'larım ve whatsapp'dır.BlackBerry ler whatsapp ı destekliyor olmus olsaydı "BlackBerry Passport Silver Edition" modelini almayı düşünebilirdim acıkcası.

Apocalypse_

Onursal Üye
Sizde benim gibi kullanıyorsunuz desenize...ne bir foto,ne bir oyun ne de baska birsey.Bende en önemli şey e posta'larım ve whatsapp'dır.BlackBerry ler whatsapp ı destekliyor olmus olsaydı "BlackBerry Passport Silver Edition" modelini almayı düşünebilirdim acıkcası.
Benim Blackberry 9800 toch da WhatsApp yüklüydü. o_O

Apocalypse_

Onursal Üye
Aklınla bin yaşa derler ya...
Bende gayet iyi hatırlıyorum.
Ama benim hatırladığım Blackberry Türkiye'de zirve yapıp birden düşmesinin sebebi Amerika ve FBI tarafından bilgiler saklanıyor diye haberler paylaşılmasından dolayı

Ama benim hatırladığım Blackberry Türkiye'de zirve yapıp birden düşmesinin sebebi Amerika ve FBI tarafından bilgiler saklanıyor diye haberler paylaşılmasından dolayı
BlackBerry cihazların çalışma yapısı cok farklıdır.Yani sıradan herhangi bir akıllı telefon (iPhone,Samsung vs...) gibi değildir.Tamamen server olarak calısır.

Örneğin ;

Herhangi bir e posta gonderdiğiniz de o e posta önce Kanada Merkezli server a düşer ve oradan da göndermiş oldugunuz kişiye mantıgıyla calısır ki,şuan bu teknoloji hiçbir cihazda bulunmamaktadır.Ayrıca,güvenlik acısından da halen dunyanın bir numaralı cihazı.Yıllardır cogu Avrupa ülkelerinde ve Amerika'da tüm resmi kurumlarda BlackBerry cihazlar kullanılmıstır.

stat counter