Blackberry'den Iyi Anlayan Varsa Yardım!

Bu konuyu okuyanlar

Headhunter

Doçent
Reaksiyon puanı
8
merhaba arkadaşlar.günlerdir çözüm aradığım ama bulamadığım ve sinirleririm bozulduğu bir durum ile karşı karşıya kalmış bulunmaktaym.

blackberry bold 9000 markalı telefona sahibim daha doğrusu bir hafta önce ikinci el aldım.

telefonumdan wireless dan internete baglanmya çalıştığımda ya hiç baglanmıyor yada 1 dk baglanıp kesiliyor.evimdeki wireless ile notebook dan çok rahat baglanabilirken telefondan baglanamıyorum maalesef.gerekli büttünnn ayarları yaptım.bütün forumlarda okudum ne yapılması gerektiğini en ince ayrntısına kadar yaptım.olmuyor. o yüzden ilgilenen arkadaşlar basit wi-fi kurulum şeyleri anlatmazlarsa sevinirm.

şimdiden çok teşekkür edeirm.

Reaksiyon puanı
188
WiFi'ın şifreleme türünden dolayı kıllık yapıyo olmasın. Bazı cihazlar sıkıntı yaratabiliyor da...

Headhunter

Doçent
Reaksiyon puanı
8
walla bilmyiorum wpa'ydı wpa2 yaptım hala aynı sorun.kafayı yicem kimsede çözüm bulamıyo şimdi servise yollasam bir ayda gelmez.

Reaksiyon puanı
188
Blackberry'nin yazılımını güncelleyebiliyorsan bi güncellemeyi dene istersen...

Headhunter

Doçent
Reaksiyon puanı
8
en güncel sürümü yüklü şuan :( yapabileceğim herşeyi yaptm.bi ara yine baglanıyordum 15 dk sonra filan kesiliyordu şimdi hiç baglanmamaya başladı

Reaksiyon puanı
188
cihazda wifi tanımlaması varsa kaldır bir daha ekle istersen. bazen tanımlamalar da sapıttırabiliyor...

medya faresi

Doçent
Reaksiyon puanı
0
merhaba,
blackberry curve 8320 melodi ve rehber sorunu elimde 8320 blackberry telefon var arada kullandığım. ıkı sorunu çözemedim nedense. 1.si; sim rehberim direkt telefon hafızasına kopyalanmıyor ayrıca telefon hafızasında bulunan numaraları toplu bir şekilde rehberden silemiyorum hepsini tek tek silmem gerekiyor buda uzun bir işlem.2.sorun ise kişiye göre şarkı/melodi atayamıyorum. gerçekten karışık ve zor bir telefon. klavuzunu da kaybettim bu konuda yardımcı olabilecek kimse var mı acaba?

Mirack1907

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
57
Cihaza Javaloader işlemi yaptıktan sonra tekrar sürüm yükle. 9000 Gemini ler bazen böyle hatalar verebiliyor. Data içine işleyen bir tür kodlama hatası olabilir. Sıfırlayıp tekrar sürüm yükledikten sonra denemen en mantıklısı. Cihazı yedeklerken full yedek yapma sadece işine yarayan bölümleri seç (adressbook,message)

SKYNET

Doçent
Reaksiyon puanı
13
wireless kanalını değiştirerek dene modemde channel olarak geçer default 11 'dir çoğu zaman

Headhunter

Doçent
Reaksiyon puanı
8
konuya yardım etmek amaçlı girdim bide baktım benim konum :) hortlatmışssınız konuyu bunu açalı baya oldu. sorunu çözdüm ayrıca ben yani kısmen :) ttnetin verdiği huawei modeme hiçbi türlü bağlanmıyo telefon nedendir anlamadım :)