BlackBerry Türkiye'den Çekiliyor!

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Jiraiya06

Security Geldi Hanım !
Onursal Üye
BlackBerry Türkiye pazarından çekildi

Bir süredir Türkiye pazarından çekileceği konuşulan BlackBerry resmi Türkiye sitesini de kapattı.

Kanadalı teknoloji firması BlackBerry, bir yandan yükselişe geçmek için yeni pazarlara yönelirken bir yandan da bazı pazarları geride bırakıyor. Bildiği üzere BlackBerry son olarak Türkiye pazarına Z10, Q10 ve Q5 gibi modellerle boy göstermişti.

Yeni BlackBerry 10 işletim sistemli bu cihazlarıyla tekrar çıkış yakalamak isteyen firma, ülkemizde beklediği ilgiyi görmemişti. BlackBerry'nin son hamlesi olan Passport'un Türkiye pazarına sunulup sunulmayacağı ise şuan belli olmamasıyla beraber BlackBerry resmi Türkiye sitesinin yayın hayatına son verdi.

Firmanın yapmış olduğu bu hareket zaten bir süredir Türkiye pazarından çekileceği yorumları yapılan BlackBerry'nin Türkiye faaliyetlerine son verdiği şeklinde yorumlandı.

Kaynak : http://www.yenisafak.com.tr/teknoloji/blackberry-turkiye-pazarindan-cekildi-698046

Hayırlı olsun diyeceğim de,firma ilk önce kendisini kurtarsın fakat BB Passaport modeli çok iyi bir telefon TÜRKİYE'de olsa kesinlikle almak isterdim ama Nexus 5 aldım çok memnunum :)

Keşke passaport modelini trde satışa çıkarsaydılar ona göre karar verirlerdi

Geç kalmış bir karar pazar alanını geniş tutması zaten yük oluyordu şu anki kriz doneminde mali krizden kurtulmak için gerekli bir değişiklik çokta bir satışı olmuyor turkiyede sevenleri de var illaki ama onlar her turlu alır oaralel olsun yurtdışı olsun niyet ettilermi alırlar :)

Şöyle geçmişi hatırlıyorum da 2005-2010 yılları arasında bana göre en popüler markaydı şu anda nasıl iphone en popülerse black de öyleydi nereden nereye geldiler.2010 da kensi işletim sistemlerinde diretmeyip androide geçselerdi şu anda çok daha farklı noktada olabilirlerdi

Nokia da bir zamanlar kendi yazılımı diye diretmedimi onlarda gitti sıra Blackberry de demekki