Blackberry Klavye Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Headhunter

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Merhaba arkadaşlar blackberry ile ilgili bir sorum olacak;

Şimdi klavyede yazı yazarken bazı tuşlara basıldığı zaman birden fazla çıkarıyor. Örneğin "a" tuşuna bir kere bastığım zaman "aaa" gibi 2 veya 3 defa çıkarıyor.

Bunun donanımsal bir problem olduğunu düşünüyorum fakat sormak istediğim farklı.

Şimdi boşluk tuşuna bastığımda da aynı sorunu yapmakta. Yazı yazarken blackberryler de iki defa boşluk tuşuna basıldığında önceki kelimenin sonuna otomatik nokta koyuyor ve bir daha ki kelime büyük harfle başlıyor.Klavyede sorun olduğu için birşey yazarken sürekli kelimeler sonunda nokta konulmuş oluyor. Örneğin; "Bu. Şekilde. Bir. Yazı."

Sormak istediğim bu iki boşluk koyunca otomatik nokta koyma özelliğini nasıl kapatırız. O kadar aramama rağmen bulamadım.

IThelp

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
klavye altında film var o filmin değişmesi lazım servise götür değiştirler 30 ve 40 tl arası fiyatı var

Headhunter

Doçent
Reaksiyon puanı
8
klavye altında film var o filmin değişmesi lazım servise götür değiştirler 30 ve 40 tl arası fiyatı var

Biliyorum fakat yeni servise göndermiştim telefonu bu problemi söylemeyi unutmuşum daha sonra götüreceğim o yüzden şu nokta koyma işini kapattırmak istiyorum fakat böyle bir özellik yok ya da ben bulamadım galiba.

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Biliyorum fakat yeni servise göndermiştim telefonu bu problemi söylemeyi unutmuşum daha sonra götüreceğim o yüzden şu nokta koyma işini kapattırmak istiyorum fakat böyle bir özellik yok ya da ben bulamadım galiba.

Kaptan s3 te de var onu klavye ayarlarından kapatabilirsin

IThelp

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
bold 9780 kulanıyorsun

- - - Mesaj Güncellendi - - -

yazılım güncellemeyi yaptın mı

ve ya yapmayı biliyormusun

Headhunter

Doçent
Reaksiyon puanı
8
bold 9780 kulanıyorsun

yazılım güncellemeyi yaptın mı

ve ya yapmayı biliyormusun

Curve 9300 kullanıyorum. Yazılım güncelleştirmeyi biliyorum ve bugüne kadar birçok defa yaptım hatta wipe ederek bile yaptım 4 yıldır blackberry kullanıyorum :) Ama bu otomatik nokta koyma işine hala çözüm bulamadım :) Sizde blackberry kullanıyorsanız bir bakabilir misiniz bunu kapatma seçeneği var mı?

IThelp

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
Curve 9300 kullanıyorum. Yazılım güncelleştirmeyi biliyorum ve bugüne kadar birçok defa yaptım hatta wipe ederek bile yaptım 4 yıldır blackberry kullanıyorum :) Ama bu otomatik nokta koyma işine hala çözüm bulamadım :) Sizde blackberry kullanıyorsanız bir bakabilir misiniz bunu kapatma seçeneği var mı?

ben kullanmıyorum ama tamirini biliyorum :) bold9780 şu yüzden sordum bu modelde senin sorunun aynısı cok cıkıyor buda yazılımla güncellemeyle hal oluyor ama 9300 pek fazla sorun yok büyük ihtimalle nem de kaynaklanıyor dediğim film değiştirsen sorun cözülür ama noktayı kaldırma yada devre dışı bırakmak diye bir ayar yok

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benim de 9300 vaR msj yazaRken haRfe basıyoRUm simge oLuyoRu haRf yeRine simgeLeR çıkıyoR meseLa c ye basıyoRum Ç yapıyo yada & % qbi işaRetLeRİ kuLLanıyo

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benim de 9300 vaR msj yazaRken haRfe basıyoRUm simge oLuyoRu haRf yeRine simgeLeR çıkıyoR meseLa c ye basıyoRum Ç yapıyo yada & % qbi işaRetLeRİ kuLLanıyo

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende blackberry curve 9300 kullanıyorum benım telefonda şöyle bi sorun var :

T Y I D tusları arada sırada calısmıyor ya da zorla bastırınca 2 3 kere aynı harf yazılıyor bunu aldığım yere gittim sordum altında film mi ne varmış o değiştirilmesi lazımmış çünkü nemlendiği için. Bende söyle yaptım bataryasını flan cıkardım 2 3 saat oyle beklettim sonradan açtım düzeldi. Ama 4 5 gün sonra yine aynı oldu bi şekilde düzelttim. Bunuun sorunu nemmış

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhaba bu telden msj yazarken noktalı harflerı koymuyo farkındaysanız ı hardfıyle yazıyorum nasıl yapabıllırım bı turlu olmuyo

Yasinbedir

Doçent
Reaksiyon puanı
124
Telefonunun modeli nedir ? BB10 ile diğer BB oslar birbirnden farklı ona göre ayarları söyleyebiliriz..

scemtez

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
blackberry q 20 classic kullanıyorum ama benim cihazım da z harfi ile y harfinin yerleri değişik resimlere bakıyorum benim ki gibi yok bu neden olabilir