Bitcoin'de büyük düşüş!.

Bu konuyu okuyanlar

rawkid

Dekan
Reaksiyon puanı
1,316
Bizim ülkemizde normaldir bilmediği şeyi araştırmadan arkasından boş boş sallamak..

hastysquirrel

Asistan
Reaksiyon puanı
235
Bunların satışının yapıldığı Türk siteleri hemen kapatılmalı ve yurtdışı sitelere de erişim yasağı getirilerek, resmi bir açıklama ile vatandaşlar uyarılmalı. Yoksa yurtdışına para uçmaya devam edecek. Kumar sitelerinden ne farkı var?
Bir ay önce 100 bin liraya bitcoin satın alanın bugün sadece 50 bin lirası kaldı, yarısı uçtu.
Keklenmek bu kadar kolay olmamalı...
Bitcoin bir yatırım aracı ve normal borsa dan tek farkı Bitcoin bir devlete bağlı değil. Söylediğinizin aksine bence devlet yapılabilse vergi alır yasaklamak yerine.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Borsadaki hisseler senede bir kazançlarından pay dağıtır. Fiyat artışları da kazanç oranı dikkate alınarak yönelimlerden kaynaklanıyor. Bitcoin ne dağıtıyor? Bir veritabanı üzerinde 4 bitlik bir kayıt. (Ortalama fiyata kıyasla 7% oluyor genelde)

Transistor

Profesör
Reaksiyon puanı
1,085
Deflasyon ile 1 ay önceki değerine düşen coinler şuan tekrar %50 gibi değerler kazandı bile. Burada Kripto Paralara saldıranlara bir şey soruyorum, 1 veya 2 ay sonra ATH'ye ulaşırlarsa coinlerde büyük düşüş gibi haberler paylaşmaya devam edecek misiniz?

Son düzenleme:

rawkid

Dekan
Reaksiyon puanı
1,316
Her ne kadar sıcak bakmasam da bu coine 400 seviyelerinden TRX alan birisi 1 günde %100 kar yaptı an itibariyle. Hemen hemen her coin %20 kar bıraktı. Panik satışı yapanlar doğal olarak kaybetti, alttan alanlar ise elde ettiği kar ile mutlular. Elimde nakit olmadığı için maalesef giremedim ben alttan :/

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
madem o kadar karlı bu iş(!), bankadan düşük faizle kredi çekip %100 hatta %200 kazandıran bitcoin lerinize yatırsanıza :D bakalım ne kadar biliyorsunuz bu ekonomi işini :) iki güne batarsınız... kumar bu başka bişey değil, bu dediklerimize saygı duyun lütfen doğru kabul etmeseniz bile.

rawkid

Dekan
Reaksiyon puanı
1,316
madem o kadar karlı bu iş(!), bankadan düşük faizle kredi çekip %100 hatta %200 kazandıran bitcoin lerinize yatırsanıza :D bakalım ne kadar biliyorsunuz bu ekonomi işini :) iki güne batarsınız... kumar bu başka bişey değil, bu dediklerimize saygı duyun lütfen doğru kabul etmeseniz bile.
Borsa işine kredi ile girilmez. Olay bu kadar basit :)

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Aracı kurumlar iyi müşterilerine Kredi veriyorlar. Düşüş çıkışlardan iyi para kazanabilmek için ne zaman düşecek, ne zaman çıkacak bilmeli. Eskiden bu borsada mümkündü. Sonra Borsa tamamen çökünce denetim gereksinimi duyuldu ve manipulatif işlemlerde hissenin tahtası anında durduruluyor artık. Bu da bir yasal zorunluluk nedeniyle ve bir de borsayı denetleyen bir kurum var. Sanal borsaları denetleyen yok. Bu nedenle günlük çıkış inişlerle cebinizden büyük paralar kazanılıyor. İnsanları para kaybetmeye yönlendirmenin en başarılı yolu, efsaneler yaratmak yada hikayeler yaymak. "Birinin bir arkadaşı bir günde 100000000000000000% kazanmış ve artık Bill Gates olmuş" gibi. Kazananlar hep belli, kaybedenler hep belli. Varmı aranızda bugün veya daha önce bir şey kazanabilmiş ve realize edebilmiş olan ? Bence yoktur. Varmı kaybeden diye sorsam bir sürü kişi vardır. Birileri kaybetmeden, başkaları kazanamaz. Mutlaka birileri kaybetmeli. Uzaylılar mı gelecekler ve kaybedecekler, sizin kazanmanız için ? (Birisi satın almıyorsa, siz de satamazsınız)

demirdmr

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Bitcoinde olan düşüş bakalım ne kadar zaman sürecek. Bitcoin takibindeyim. Bu siteden: Bitcoin Fiyatı: BTC Bugün Ne Kadar? Canlı Grafik ve Yorumlar | Bu içerik forum kurallarına aykırı olduğundan dolayı filtrelenmiştir. Piyasalar Bitcoin ve bitcoin çeşitlerinin fiyat grafiklerini takip ediyorum. Sizlerde takipte kalın.

HZARWEN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
Yatırım zamanı 1 ay sonra yine tavan

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
bit pazarından tarihi geçmiş para alırım ama bitcoin vb. kumar paralarına asla bulaşmam yinede :) en son ne oldu bitli sahte paralarınızın durumu :p hiç sesiniz soluğunuz çıkmıyor bu günlerde !

rawkid

Dekan
Reaksiyon puanı
1,316
bit pazarından tarihi geçmiş para alırım ama bitcoin vb. kumar paralarına asla bulaşmam yinede :) en son ne oldu bitli sahte paralarınızın durumu :p hiç sesiniz soluğunuz çıkmıyor bu günlerde !

Geçen gün 300 lira para çektim. Güzel kar bıraktı ETC sağolsun. Daha devamı var :)

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Bitcoin 6.000 Dolara kadar düşmüş ve şimdilerde 9.000-10.000 dolar arasında.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Bir kaç arkadaşım var senelerdir At yarışlarına para kaptıran. İçlerinden birisi bir kere kazanmış ve sürekli o olayı anlatır. Geçen aylarda birsine telefon ettik ve okey'e dördüncü arıyoruz dedik. Hiç param yok, çay ismarlarsanız gelirim cevabı aldık. Son parasıyla kupon yatırmış.

rawkid

Dekan
Reaksiyon puanı
1,316
kaç tl kaybettiniz onu da yazarsanız :) toplam kar - zarar nedir?
Zarar yok. Olsa cidden yazarım ama yok yani. 2000 TL ile girdim ben bu işe. Bugüne kadar 1500 TL kâr elde ettim. Elimdeki bitcoin miktarının değeri ise 1100 TL şuan da.

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Zarar yok. Olsa cidden yazarım ama yok yani. 2000 TL ile girdim ben bu işe. Bugüne kadar 1500 TL kâr elde ettim. Elimdeki bitcoin miktarının değeri ise 1100 TL şuan da.
ben eğitime yatırım yaptım ve 1500 tl neki paha biçilemez karlar elde ettim hem de helal ve karı devamlı :) bitcoin yalanı rüzgarı bana hiç ama hiç akılcı gelmiyo. zarar göreceli bi kavram şöyleki; o parayla daha güzel ve büyük işler yapmak yerine bana göre (!) haram, kumar bir yatırıma harcanmış para... bu zarar olarak yeter de artar. ben olsam mali yönden zarar etmeden bu işe tövbe ederdim :D

rawkid

Dekan
Reaksiyon puanı
1,316
ben eğitime yatırım yaptım ve 1500 tl neki paha biçilemez karlar elde ettim hem de helal ve karı devamlı :) bitcoin yalanı rüzgarı bana hiç ama hiç akılcı gelmiyo. zarar göreceli bi kavram şöyleki; o parayla daha güzel ve büyük işler yapmak yerine bana göre (!) haram, kumar bir yatırıma harcanmış para... bu zarar olarak yeter de artar. ben olsam mali yönden zarar etmeden bu işe tövbe ederdim :D

Parayı ne şekilde kullanacağım seni niye ilgilendiyorki? İstersem 1500 lirayı barda sağda solda yerim, istersem gider camiye bağışlarım. Ben bu borsadan para kazanıyorum ve yatırdığım parayı amorti etmeme çok az kaldı. Gerisi boş laf.

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Parayı ne şekilde kullanacağım seni niye ilgilendiyorki? İstersem 1500 lirayı barda sağda solda yerim, istersem gider camiye bağışlarım. Ben bu borsadan para kazanıyorum ve yatırdığım parayı amorti etmeme çok az kaldı. Gerisi boş laf.
Arkadaşım ben senin şahsında ama fakat genel konuştum, sana cevap verdim ama mesajım genele yönelikti. Neden bu kadar kızdın, burada kardeşçe önerilerde bulunuyoruz... Sırf seni veya yatırımını konu edinmedim, LÜTFEN YANLIŞ ANLAMA VE HEMEN İNSANI ÖNYARGILI ELEŞTİRME. Bu yorumunu değiştireceğini umuyorum.

Eğer bende yanlış bulduğun özellikle "şu cümlen" yanlış dediğin bir söz varsa söylersin sileriz.

rawkid

Dekan
Reaksiyon puanı
1,316
Arkadaşım ben senin şahsında ama fakat genel konuştum, sana cevap verdim ama mesajım genele yönelikti. Neden bu kadar kızdın, burada kardeşçe önerilerde bulunuyoruz... Sırf seni veya yatırımını konu edinmedim, LÜTFEN YANLIŞ ANLAMA VE HEMEN İNSANI ÖNYARGILI ELEŞTİRME. Bu yorumunu değiştireceğini umuyorum.
Değiştireceğim bir mesajım yok. Herkes kendi günahından sevabından ve emellerinden sorumlu. Neye göre haram damgası vurduğunuzda muamma... Kur'an'da açık ve net şekilde haram olduğu yazan faiz'e bulaşmayan insan kalmamışken, altın alım satımından farklı olmayan bu sisteme, hatta direk bildiğimiz borsa işine neden haram deniyor ve bu kadar dillendiriliyor muamma...

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Bir insan yanındakinden de sorumludur, tok açın, komşu komşudan, arkadaş arkadaştan... Biz burda sadece ama sadece kendi görüşlerimizi kardeşlik çerçevesinde tavsiye ederek yazarız, zorlama veya hakarette bulunmayız. Bu gibi bir yazım olmadı kanısındayım siz yanlış anlamış olmayasınız!?
Buradaki bazı yazarlar ki ben de dahil bitcoin türü paraları tuzak, haram ya da açıkçası "zararı yararından fazla olan" bir anlayışla değerlendiriyoruz. Biz sana bu görüşe dayanarak bir yazı yazıyorsak bildiğimizden yazıyoruz. Hem devletimizin yetkili birimleri, bakanlıkları hem de değerli hocalarımız bu konuda zaman zaman açıklamalarda bulunmaktalar.

Herşeyden önce kaynağı belirsiz, bilinmeyenlerle dolu bir mesele olarak bilinen bu sanal para mevzusu zaten bir muamma! Hatta en öenmli muamma ekonomi açısından.

Son düzenleme:

Transistor

Profesör
Reaksiyon puanı
1,085
Bitcoin 10.000$ barajını tekrar aştı. Tahminim haziranda 30.000$.

arthurdentprefect

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,
Blockchain Projesinde Freelance Yazılımcı olarak çalışmak isteyenvar mı?

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,096
Biraz zaman geçerse neredeyse 2 ay sonra 4000 Dollar aşşağısına düşebilir. :)

rawkid

Dekan
Reaksiyon puanı
1,316
Biraz zaman geçerse neredeyse 2 ay sonra 4000 Dollar aşşağısına düşebilir. :)

Dediğiniz olabilir ancak belli başlı destek noktaları var. Üstü üste olumsuz haberler gelmesine rağmen 7500 olan destek noktasının altına inmedi bile. Hiç grafik okuyup bakıyor musunuz bilmiyorum ancak 6. his pek işe yaramaz borsa işinde. :)

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,096
Dediğiniz olabilir ancak belli başlı destek noktaları var. Üstü üste olumsuz haberler gelmesine rağmen 7500 olan destek noktasının altına inmedi bile. Hiç grafik okuyup bakıyor musunuz bilmiyorum ancak 6. his pek işe yaramaz borsa işinde. :)
Bir anda yükselen Bitcoin değeri hiç normal görünmedi bana. Çünkü bir defa bomba gibi yükselmiş diye herzaman böyle yükselicek ve dolar Piyasasını batıracak diye olay hiçbir zaman gerçekleşemez.

İnanın ki Dünya bankası Bitcoin`in anasını ağlatır. Neden önünü kesmiyorlar çünkü piyasanı canlandırmak adına böyle alışılmadık olaylar gerçekleşmeli. Milletin zülümle topladığı paraları Dünya piyasasında dolandırma gibi fikirleri var bence.

1-Dünyada reklam statüsü aldı? mı aldı. Hemde Bedavadan Tüm dünya Bu illet hakkında konuşuyor ve konuştukça adı geçtikçe reklam yapıyor her insan.
2-Bu iş Bilgisayar üreticilerinin işine yaradı mı? Hemde nasıl yaradı. Tonlarca ekran kartı + Güçlü Güç kaynakları satıldı bir anda. Hatta Fiyatlar yüksekken bile 100`lerce ekran kartı alan insanlar var.
3-Elektrik parası verip piyasada para dövizi yaptırma bir başka. + olarak gine bitcoin kazma hırsı yaşayarak kazanılan Bitcoin`in yeniden ekran kartına yatırma ve eninde sonunda elinizde yıpranmış kartlarla kalma ihtimalleriniz yüksek.

Nereden baksan İki ucuda Bo*lu değnek.

Arcath

Asistan
Reaksiyon puanı
60
Yakın zaman önce çiftlik bank için çok kişiyi uyarmaya çalıştıklarını gördüm.
Para yatıranlar uyarılara karşı hararetle savunuyorlardı çiftlik bank 'ı. Muhtemelen kısa vadede para kazananlar oldu ve tekrar para yatırdılar. Özetle uyarılar havada kaldı, kimse önemsemedi.
Yazışmaları paylaşmışlar sosyal medya üzerinden gördüm, araba parası kaybeden de var. "O kadar söyledik dinletemedik" dediklerinde "sende haklısın" dan başka verecek cevabı yok.

Benzer şekilde bugün kısa vadede bitcoin üzerinden birileri kar sağlamış olabilir. Kolay para çekici olabilir.
Ancak aynı akıbet yarın bitcoin ve türevleri için geçerli olacak. Üstelik mahkemeye verebilecekleri bir şahıs veya kurum dahi olmayacak.
Bugün çiftlik bank için mahkeme süreci mümkün, kimin dolandırdığı belli en azından.