Bisikletle 20 km Ortalama Ne kadar sürer ?

Bu konuyu okuyanlar

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Dün gece Ankara'da oturanlar bilir cebeci - çayyolu arasını tam 40 dakika da aldım :D

farukarslan

Doçent
Reaksiyon puanı
1
en az 50 dk sürer 20 km. ben de çok binerdim bisiklete ev yokuşta olmasa her gün okula bisikletle giderdim :)

MolvadaGama

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Çift amortisörlü (amotisörler kitlenibilir ise ) bir bisiklet ile 55dk. sürebilir bisikletiniz ağır olduğundan yorulabilirsiniz, dikkatli olmanızda fayda var bol pedallar :)

FullScreen

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
20 km yoldan bahsediyoruz yokuş aşağı gitmiyorsanız yolun tamamen düz olacağını düşünmek çok saçma. Gören de 2-3 km mesafeden bahsettiğimizi düşünecek. Son fiyartım 1 saat 10 dakika.. Aşağısı olmaz :)

Mert Ahmet

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
ortalama 1 saat sürer 5-10 dakika az çok neyi tartışıyoruz ? :D

IELENOR

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Arkadaşlar bu konuda uzman olduğum için yazıyorum.
Öncelikle 20 km kaç dk sürer gibi bir soruya cevap vermek mümkün değildir.
İyi bir bisiklet ve iyi biri sürücü ile 20 km ortalama%5 eğimli bir mesafeyi 35-45 dk arası gidilebilir.
Vites kullanımı konusuna gelecek olursak vitesleri ne kadar doğru kullansan da vites markanız çok önemlidir.
Bir diğer hususta kuşkusuz lastik seçimi uygunsuz bir lastik size %70 e varan performans kaybı yaşatır.
Ben 17.8 Km 39 dakikada bitirdim.Bunu da eklemek isterim.

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Arkadaşlar bu konuda uzman olduğum için yazıyorum.
Öncelikle 20 km kaç dk sürer gibi bir soruya cevap vermek mümkün değildir.
İyi bir bisiklet ve iyi biri sürücü ile 20 km ortalama%5 eğimli bir mesafeyi 35-45 dk arası gidilebilir.
Vites kullanımı konusuna gelecek olursak vitesleri ne kadar doğru kullansan da vites markanız çok önemlidir.
Bir diğer hususta kuşkusuz lastik seçimi uygunsuz bir lastik size %70 e varan performans kaybı yaşatır.
Ben 17.8 Km 39 dakikada bitirdim.Bunu da eklemek isterim.

Ben karda kışta bile Slick lastik kullanırım...:)

Hrkl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selamun aleyküm dostlar Ben 15 km yol yapçam ortalama hız 15 20 falan zannediyorum bu konuda biraz acemiyim ama kendimi bildim bileli bisiklet tepesindeyim 17 sene oldu 7 yaştan itibaren tahminen nekadar sürer

Eski hesap22

Müdavim
Reaksiyon puanı
801
çift amortisör seni yoracak kesin ama yine bir 45 dakikayı bulursun gibi.

tct123_gs

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
1
Doğru vites oranını yakalarsan yorulmadan ve en hızlı şekilde yol alırsın. Vitesleri çapraz kullanmayı öğren ;)
Doğru vites oranını yakalarsan yorulmadan ve en hızlı şekilde yol alırsın. Vitesleri çapraz kullanmayı öğren ;)

Nasıl olacak o ben çok kararsızım viteslerde bisiklet 17 kg ve bı Dr çift amortisorlu 24 jant 9km gidebilir miyim?
--- Gönderi Güncellendi ---
Az çok bisiklet kullanmış biri olarak, yani spybot kadar olmasa da 7 sene aktif bisiklet sürmüş birisi olarak 20 km mesafeden bahsediyorsak bu mesafenin içinde sürtünmesiz ortamlar, atmosfer basıncından arındırılmış bal kaymak yollardan bahsetmek ütopik olur.Burada aslında bize sorulan ortalama hız . Onu bilsek elbette buluruz. Siz 20 km bisiklet sürecekseniz 15.km den sonra 2 derecelik bir eğim 20 derece gibi olur.Bu faktörleri de göz önüne alarak bir tahmin de bulunmak lazım. Sizin bulunduğunuz mekandan 20 km ötesini düşünün. 2,5 km yi 10 dakikada gidiyormuşum ben en hızlı şekilde spybot yarım saatte mi gidiyomuş.. gözümle görmesem hayatta inanmam. şimdi gittiğim mesafeyi google earth dan açtım ölçtüm 2.5 km çıktı en hızlı gidişim 10 dakika sürüyordu. 20km nereye gidiyosun yarım saatte imkansız ya ..1.5 saatten önce mümkünatı yok gidemezsin.. gidin bir daha kontrol edin olmaz. 1.5 saatten evel spybot belki 1 saate gider de başkaları 1.5 saatten evel imkansız
Evet 3 km 11 dakika gidiş geliş 20 dk

Bicycle Egemen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba ben 12 yaşındayım adım egemen ben arkadaşımla bir tur yapacaktık.Arkadaşımın Kilometre sayacı var onda 60 km ile başladık bitirdiğimizde 85 km ydi yarım saatte iyi mi ? ama baya hızlı gidiyorduk ? iyimi ?

Eski hesap22

Müdavim
Reaksiyon puanı
801
Merhaba ben 12 yaşındayım adım egemen ben arkadaşımla bir tur yapacaktık.Arkadaşımın Kilometre sayacı var onda 60 km ile başladık bitirdiğimizde 85 km ydi yarım saatte iyi mi ? ama baya hızlı gidiyorduk ? iyimi ?
Bence iyi bu arada yazı fontunu değişsen iyi olacak kör oluyordum okuyana kadar.