Biri Bana Şu resmi Açıklayabilir Mi (speedfan görüntüsü)

Bu konuyu okuyanlar

souris46

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
arkadaşlar şu aşağıdaki resimdeki değerlere göre makineye müdahale etmem gerekiyor mu anlamadım mkine çok mu ısınıyor bana mı öyle geliyor cpu 0 fan ile cpu1 fan arasındaki fark nedir? mesela neye göre bakacağım

hellmarch

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
Sisteminde ters giden bişeyler var. 69 derece gösteriyor. Sınırlarda geziyor yani. Fan hızlarını %100'e çekmeyi dene birde ?

RadoN

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
fanda pislik varsa dönemesini engeller buda ısınmasına sebep verebilir..

souris46

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
fana daha yeni kompresör ile hav tuttum temizledim ama fanı bir söküp taktım alttaki macun azalması falan olabilir mi buna etki edermi acaba yeni macun sıkayım mı ??

OmerCagatay dedi ki:
Sisteminde ters giden bişeyler var. 69 derece gösteriyor. Sınırlarda geziyor yani. Fan hızlarını %100'e çekmeyi dene birde ?

%100e çekme işlemini nasıl yaparım

amiga.os

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bu 3 sıcaklığın hangisi cpu, hangisi çipset, hangisi gpu, hangisi hangisidir o belli değil ama. everest home edition adlı programı indirip, bir de oradan sıcaklıkları görmende fayda var (orada temp1,2 gibi değil de, cpu, gpu şeklinde geliyor değerler.)

zelenga

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
bence fan çok yavaş dönüyor. benimki 3500 rpm'de 65-70 derece. seninki igbi 1500 olsaheralde 80 derece olurdu.

sanırım resimde altta fan ayaarları var %(yüzde) olarak

souris46

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
tşk ederim ekran kartımı değiştirdim sanırsam fanın gücü sisteme yetmemeye başladı yeni fan taktım alev işareti olan değerler normale indi işlemci çok ısınıyormuş birde ekstra egzoz fanı taktım sorun çözüldü

malkavian

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
souris46 dedi ki:
tşk ederim ekran kartımı değiştirdim sanırsam fanın gücü sisteme yetmemeye başladı yeni fan taktım alev işareti olan değerler normale indi işlemci çok ısınıyormuş birde ekstra egzoz fanı taktım sorun çözüldü

yeni nesil donanımlar özellikle ekran kartları yüksek oranda akım çekmekte.son çıkan kartlarda darici 1 adet 8 pinli 1 adet 6 pinli güç girişi mevcut.Buna bağlı olarak powersub larında bir miktar güçlendirilmesi gerekiyor.

xmlxmlxml

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşım fanı sök fanın altındaki macunu ve işlemcide ki kalan macunu temizle sonra tekrar macun sür ve tak internetten araştırırsan nasıl yapılacağını bulursun onun etkisi büyük gibi tabii tam olarak belli olmuyor everestte bi dene istersen arkadaşın dediği gibi bide onu gönder buraya

PC MERAKLISI

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
arkadaşlar bende p4 3.2 işlemci var normal kullanımda (internette gezerken) 34-38 arasında geziyo 3 saat oyun oynadıktan sonra 42-46 arasında degişiyo sizce bu normal mi

amiga.os

Asistan
Reaksiyon puanı
0
PC MERAKLISI dedi ki:
arkadaşlar bende p4 3.2 işlemci var normal kullanımda (internette gezerken) 34-38 arasında geziyo 3 saat oyun oynadıktan sonra 42-46 arasında degişiyo sizce bu normal mi

p4 3.2 için değerler çok iyi.

Son mesajlar