Bir Model Hakkında Detay?

Bu konuyu okuyanlar

madyesia

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Acer GN246HLBbid Modeli hakkında ne tavsiye ediyorsunuz? Kullananlar varsa tecrübelerini paylaşabilirler mi? Diğer arkadaşlar ise monitöre ilk bakışta 144hz ve 24inç e göre fiyatı gayet güzel sizce eksi yönleri neler ? Alınabilir mi ? veya aynı fiyata bu modelin yerine geçebilecek başka önerileriniz var mı?

Son düzenleyen moderatör:

madyesia

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Evet Acer fiyatına göre gayet iyidir.
Peki sormak istediğim bir kaç soru var,
1. Display girişi yok. Ve hdmi 1.4 versiyon uyumlu olduğu belirtiliyor. Ürünü Kullanacağım cihaz ise Msi GL72-6QC (NVIDIA Geforce 940MX) Bu ekran kartı olan sistemde 144 Hz alabilir miyim?
2. Belirtmiş olduğum Bu Cihaz (Acer GN246HLBbid) 144 Hz fakat FreeSync Özelliğini desteklemiyor. Bu cihaz ise (AOC G2590VXQ) 75 Hz ve FreeSync Özelliğini destekliyor ve Display port mevcut. Amd ekran kartı da kullandığımı var sayarsak hangisini almam daha makul olacak sizce?
3. Belirtmiş olduğum Msi cihazında mini display girişi mevcut bir tarafı hdmi diğer tarafı mini display olan kablo alsam ne gibi farklılıklar olabilir ?
Sormuş olduğum sorular üzerinden detaylı bir şekilde yardım ederseniz sevinirim...

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
HDMI 1.4 versiyonu 144 Hz desteklemiyor yani monitördeki giriş 1.4 sürümü ise HDMI ile o tazelemeyi alamazsın. AMD ekran kartları çok pahalı zaten özelliklerini göre ki uzun yıllar bu böyle devam eder. Ben olsam senin yerinde 75 Hz versiyonu alırım çünkü o laptop ile grafik isteyen oyunları çoğunda 60-70 FPS i geçemezsin bu durumda 144 olması işine yaramaz. Ben alır ileride iyi bir sistem toplayınca kullanırım dersen orası ayrı bir olay.

madyesia

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
HDMI 1.4 versiyonu 144 Hz desteklemiyor yani monitördeki giriş 1.4 sürümü ise HDMI ile o tazelemeyi alamazsın. AMD ekran kartları çok pahalı zaten özelliklerini göre ki uzun yıllar bu böyle devam eder. Ben olsam senin yerinde 75 Hz versiyonu alırım çünkü o laptop ile grafik isteyen oyunları çoğunda 60-70 FPS i geçemezsin bu durumda 144 olması işine yaramaz. Ben alır ileride iyi bir sistem toplayınca kullanırım dersen orası ayrı bir olay.
Peki Monitör 144Hz özelliği var ve neden HDMİ 1.4 yazıyor özelliklerinde acaba? madem desteklemeyecek ise neden hdmi girişi koyuyorlar?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Peki Monitör 144Hz özelliği var ve neden HDMİ 1.4 yazıyor özelliklerinde acaba? madem desteklemeyecek ise neden hdmi girişi koyuyorlar?
Üreticisi ben değilim onu da mühendislere sormak gerek :)

Son mesajlar