Bir kalbe kaç sevgi sığar?

Bu konuyu okuyanlar

llavinya

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
92
Bir kalbe kaç sevgi sığar diye düşünme artık.
O sevgi dediklerin, sadece acıyarak hatırladıkların,
Zamana yenik düşen,
Aşınıp gidenler gerçek aşk değillerdi ki kalbinde tek olarak kalsın,
Ardından yeni bir sayfa diye tekrar açılmasınlar.
Gerçek aşka en yakın olan kalır kalbinde.
Gerisi sadece zihinde biter.
Gerçek aşk bir gün çıkıp geldiğinde oda kaybolur.
Acı olmaz yürekte
Ne göz görür,
Ne de gönül.
Bağlar seni sevginin hakikatine.
Ne öncesi kalır,
Ne sonrası olur...

lavinya

NikeSteeL

Müdavim
Reaksiyon puanı
131
Şiir güzel Ama Bir kalbe 1 milyar Sevgi Sığdırabilirsin . O senin ne kadar Sevebileceğine Bağlı !

llavinya

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
92
NikeSteeL dedi ki:
Şiir güzel Ama Bir kalbe 1 milyar Sevgi Sığdırabilirsin . O senin ne kadar Sevebileceğine Bağlı !
teşekkür ederim :)
anne , baba, arkadaş vs.. diye uzar gider sevgiler taşa da sevgi duyulabilir :) fotoğrafları da seviyorum ben :) burada gerçek aşk ile anlatmak istediğim ayrı ;)

LaWa

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
lavinya güzel dile getirmişsin.
Bir kalbe sığdırabildiğin kadar sevgi sığdır.Zaten yüreğin sevgiden uzak kalmışsa bilki sen bitkisel hayattasın.Yaşamımız boyunca yüreğimizi sevgiden ayırmayalım.

serious

Asistan
Reaksiyon puanı
2
llavinyacm ya senin bu şiirlerin benim şiire olan antipatimi yıkıyor ama olmuyo böyle... Çiziliyorum:)
"Gerçek aşka en yakın olan kalır kalbinde.
Gerisi sadece zihinde biter.
Gerçek aşk bir gün çıkıp geldiğinde oda kaybolur. "
Kesinlikle doğru birgün gerçeği ama hakikaten gerçeği olduğunda o eski kırıntıların hiçbirini ne göz görür, ne yürek anımsar.
Ama işin acısı ney biliyor musun? İnsana genelde o an yaşadığı en gerçek gibi gelir ve sonra bakar ki "gerçekken" öncekilere nasıl "değilmiş" diyorsa, gün gelmiş ve o gün "işte bu" dediğine de bir süre sonra "değilmiş" derken buluyor kendini insan...

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Peki sizce PARAMI? SEVGİMİ?... Bi çok kişi atlayacak şimdi tabiki sevgi diye...Ama teoride öyle fakat pratikte öyle olmuyor.....

yusufsan21

Müdavim
Reaksiyon puanı
35
Kesinlikle sadece bir. İkinciye yer yoktur hiçbir zaman.

Kastettiğim aynı seviyedeki sevgilerdir. Anne-babanı sevmen ile arkadaşını sevmen karşılaştırılabilecek sevgiler değildir.

serious

Asistan
Reaksiyon puanı
2
kendini asmakla meşgul olan muratflash:) çok klasik bi anket sorusu bu yaaa, yıllandı artık:) ama böyle diyip de cevap vermemezlik olmaz:)
Kahretsin ki şu zamanda ne parasız sevgi uzun sürüyor ne de sevgisiz para tat veriyor. Benim cevap da çok klasik olcak ama ikisinden de orta şekerde olması kafi, sevgi zamanla artar:):) aslında bu da zamanla parayı artırır çünkü insan mutluyken hayata daha bi sıkı tutunur... neyse işte off:D:D:D:D

chimera

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
574
Bir kalbe kaç sevgi sığar....

Açık konuşmak gerekirse başlık şiirden daha dikkat çekici geldi bana. Ama başlığı oluşturan da şiirin kendisidir. Şiir olmadan başlığı olmaz.. Yüreğine sağlık llavinya

llavinya

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
92
yorumda bulunan herkese teşekkürler. chimera , serious teşekkürler sizlerinde yüreğine sağlık.

FY2005

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Bir kalbe birden fazla sevgi sığdırmaya kalkarsan ikiside ezilir, yalan olur bence :)

llavinya

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
92
o dediğin şey zaten imkansız :) söylediğini yapabilen var mı :)

okuduysan eğer anne,baba vs sevgisi gibi sevgilerden bahsetmiyorum, aynı anda ( karşı cinsten ) bir kaç kişiyi sevmekten de bahsetmiyorum, gerçek olanın ne oldunu, onu bulmanı sağlayanın ne olduğunu düşündüm.