Bir hat değiştirilirse onu başka biri alabiliyor mu?

Bu konuyu okuyanlar

DEADPOOL®

Asistan
Reaksiyon puanı
23
Birisi kullandığı numarayı değiştirirse, değiştirdiğinde o numarayı başka biri alabilir mi?

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Değiştirirseden kastın numarasını değiştirirse mi? Numaramı değiştir uygulamalarını kullandığınızda yeni numara sizin olur eski değiştirdiğiniz numara belirli bir süre sonra tekrar satışa sunulur diye biliyorum.

...Görkem...

Müdavim
Reaksiyon puanı
779
Merhaba,

Bu konu ile ilgili bilgim. Bir hat sozlesmesi sahibi tarafindan iptal edilir ise en az 1 sene kimseye verilmez satilmaz. 1 seneden sonra operator ayni numarayi satisa cikarabilir. Kesin katii bilgiyi resmi bir operator magazasindan alabilirsiniz. Bahsettigim sure farkli veya degismis olabilir.

DEADPOOL®

Asistan
Reaksiyon puanı
23
Merhaba,

Bu konu ile ilgili bilgim. Bir hat sozlesmesi sahibi tarafindan iptal edilir ise en az 1 sene kimseye verilmez satilmaz. 1 seneden sonra operator ayni numarayi satisa cikarabilir. Kesin katii bilgiyi resmi bir operator magazasindan alabilirsiniz. Bahsettigim sure farkli veya degismis olabilir.

mesela 2016 yaz numarasını değiştirmiş biri başka numaraya geçiyor ama eski kullandığı numara 2017 yazın başkasının kullanımına geçebiliyor doğru m?

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
numarayı iptal ettiğin andan itibaren senden çıkar operatör'ün onu satıp satmama hakkı var tekrar satın alabilirsin ama.

benonur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Yanlış bilgi vermeyelim hattı kapattığınız anda kimse alamaz bunların gsm operatör bazında süresi var kapattığınız kapanan hattı 6 ay tekrar alabilirsiniz gibi en son avea da 1 yıldı mesela. Ayrıca turkcell genelde bu tarz hatları yeniden açtığında özel no değilse öncelikle data hattı araç takip vs olarak açar

mirinkirin

Doçent
Reaksiyon puanı
358
Sırf bu saçmalık yüzünden garanti bankası beni sürekli arayıp haluk bey şöyle bir borcunuz var ödemediniz deyip duruyordu. On kere söyledim ben haluk değilim diye onuncuda ancak anladılar:)

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
o yüzden kullanılmamış hat için ısrar etmiştim...

Neutral

Müdavim
Reaksiyon puanı
179
Alabiliyor, zamanında hattımı acilen değiştirmek zorunda kaldım. Eski hat sahibi bankalara fena takmış ve başka insanlara da. Yani para olarak. Hem banka hem de insanlar beni arıyordu.

Zamanını bilmiyorum ne zaman tekrar o hat başkasına devrediliyor ama satılabiliyor. Tam hattımı değiştirecektim telefonlar kesildi değiştirmedim.

DEADPOOL®

Asistan
Reaksiyon puanı
23
Yanlış bilgi vermeyelim hattı kapattığınız anda kimse alamaz bunların gsm operatör bazında süresi var kapattığınız kapanan hattı 6 ay tekrar alabilirsiniz gibi en son avea da 1 yıldı mesela. Ayrıca turkcell genelde bu tarz hatları yeniden açtığında özel no değilse öncelikle data hattı araç takip vs olarak açar

şuanda açık bir hat var bu hattı hala geçen seneki kişi kullanıyor diyebilir miyiz?

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
bunun cevabını operatör müşteri temsilci yada o kızçe'ye,kızan'a ne diyorsalar onlar verebilir Turkcell 4440532- Turk Telekom 4441555 gibi numara vodafone 05425420000 yada 542...

Yasinbedir

Doçent
Reaksiyon puanı
124
Turkcell den data kart aldim uzerindeki uyarida bu numara 2 yil yada daha fazla sure once iptal edilmistir yaziyor.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
ben 10-12-15yıl önce hattın sıfır (0) olması için ve 4,99 üzeri olmaması için ısrar ederek almıştım herhangi bir arızalı mahlukat aramadı...

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
o zaman numarayı hala aynı kişi kullanıyor demektir
hayır kullanamaz elindeki sim iptal olunca işe yaramaz sistem o simi siliyor telefon numaraları hariç operatöre dair bişey kalmıyor muhtemelen hattın eski sahibi iptal edince simi kırdı attı.

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
daha önce kullanıp kapattığımız sabit hattımızı şuan başkası kullanıyor
--- Gönderi Güncellendi ---
aryıca açık olan mobil hattımı başkası numara taşıyarak kullanmaya başlamıştı.bendeki sim kart iptal oldu savcılığa şikayette bulunmuştum .sonra bayiiden aynı numaradan sim kart aldım.numara kullanan kişi hattıma tl yükleyip paket satın almış ve tl kalmıştı

DEADPOOL®

Asistan
Reaksiyon puanı
23
aynı numara aynı anda iki kişide? hat kimin üstüne ise operatöre diğerini kapattırması gerek.

yok anlatamadım galiba.

hat geçen sene bugünlerde dediğim kişideydi, bu kişi eğer numarasını değiştirdiyse hat şuanda başkasına açık durumda olabilir mi diye merak ettim ama en erken 1 sene sonra başkasına oluyormuş, o yüzden hat hala o kişide çözdüm olayı konu kapanabilir :)

eskiyeniahmet

Asistan
Reaksiyon puanı
93
benim bildiğim kadarıyla numarayı kapatınca 1 yıl boyunca bekliyor sonra satışa sunuluyor ama 1 aylık faturalı/faturasız hatta 3 ay boyunca kullanmayınca hat iptal ediliyor ve 2 yıl sonra satışa sunuluyor diye biliyorum