Bir hacker dadandı ne yapabilirim?

Bu konuyu okuyanlar

demirsinem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba, bana ait olmayan bir IP buldum facebook girişlerinde bir kişi sürekli telefonumda kullandığım uygulamalarım hakkında yorumlar yapıyordu en sonunda da bunu buldum telefonuma vede pc'ye girişini nasıl engelleye bilirim bu konulara hakim biri değilim ama daha önce instagram dan attığım resim facebook hesabıma düşmüyordu bir başka resim atıyorum hemen sonra resim sorunsuz paylaşılıyor uzaktan telefonum bu denli takip edilebilir mi ve neler yapabilir sadece facebook hesabıyla sınırlı mı bide biri bu kadar kolay hesabıma girebiliyorsa benim bile bulabileceğim bir şekilde IP bırakır mı yani gizlenmemiş olmasıda enteresan geldi.

Ekli dosyalar

• 20180915_004359.png
    20180915_004359.png
    225.2 KB · Görüntüleme: 440
  • Screenshot_20180915-000513.png
    Screenshot_20180915-000513.png
    194.2 KB · Görüntüleme: 373

ihd05

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
iki faktörlü kimlik doğrulaması ayarla,şifreyi değiştir,
sizin şifreniz ele geçirilmiş.ve şifreyi başka cihazda girince doğrulama kodu ffalan istemiyor.o yüzden girip bir şeyler paylaşması kolay.iki faktörlü kimlik doğrulaması yapıp şifreyi değiştirsen sıkıntı olmaz. Eğer sağlama almak istiyorsan ayarlarda sanırım bütün cıhazlardan çıkış yap gibi bişey vardı onu yap ve kayıt olduğun e posta adresinin şifresini değiştir.ve telefona ve pc ye malwarebytes deneme sürümünü kur bir tarat belki trojan falan vardır. Ama çok zannetmiyorum

SwateR

Müdavim
Reaksiyon puanı
662
Sayfanın altında "Tüm Hareketleri Sonlandır" gibi bir buton olması gerekiyor, ona tıkla. Ardından şifreni değiştir.

demirsinem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
iki faktörlü kimlik doğrulaması ayarla,şifreyi değiştir,modemi kapat aç
Ayarlı onay vermeden giriş olmuyor bir ara outlook hesaplarıma mesaj geliyordu izinsiz giriş die birde kendi kendine çıkıp tekrar giriş istiyordu

---- Mesajlar birleştirildi ----

Sayfanın altında "Tüm Hareketleri Sonlandır" gibi bir buton olması gerekiyor, ona tıkla. Ardından şifreni değiştir.

Dediklerinizi denedim ama alanya ve izmir yazısı hep sabit kalıyor

Son düzenleme:

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,271
Merhaba, evet sizinde onayladığınız üzere bilinmeyen bir konumdan hesabınıza giriş yapıldığını düşünüyorsanız bilgilerinizin kötü niyetli farklı kişilerin elinde olması kaçınılmaz. Sırasıyla dediklerimi yaparsanız çözüm olacaktır diye düşünmekteyim...

1. Facebook hesabımızda ayarlar kısmına geliyoruz.
2. "Güvenlik Ve Giriş" sekmesine giriş yapıyoruz.
3. "İki faktörlü kimlik doğrulaması kullan" özelliğini kapalı ise açıyoruz.
4. Burada hesabınıza ait telefonu tanımlıyoruz. (Bundan sonraki girişlerde telefona kod gelecek)
5. "Güvenlik Ve Giriş"e geri dönüyoruz burada "Giriş Yaptığın Yerler" kısmına geliyoruz.
6. Tanımadığınız oturumları bu adımda kapatmalısınız.. (Çıkış yap diyin.)
7. "Tanınmayan Girişler Hakkında Uyarılar Al" özelliğini açıyoruz bildirimlerin gelmesini sağlıyoruz.
8. Güçlü kombinasyona sahip yeni bir şifre tanımalısınız bu adımda hesabınıza...
9. "İzin Verilen Girişler" kısmına girin, tanımadığınız tüm cihazları kaldırın. Ardından kaydedin.

demirsinem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2

Dedik
Merhaba, evet sizinde onayladığınız üzere bilinmeyen bir konumdan hesabınıza giriş yapıldığını düşünüyorsanız bilgilerinizin kötü niyetli farklı kişilerin elinde olması kaçınılmaz. Sırasıyla dediklerimi yaparsanız çözüm olacaktır diye düşünmekteyim...

1. Facebook hesabımızda ayarlar kısmına geliyoruz.
2. "Güvenlik Ve Giriş" sekmesine giriş yapıyoruz.
3. "İki faktörlü kimlik doğrulaması kullan" özelliğini kapalı ise açıyoruz.
4. Burada hesabınıza ait telefonu tanımlıyoruz. (Bundan sonraki girişlerde telefona kod gelecek)
5. "Güvenlik Ve Giriş"e geri dönüyoruz burada "Giriş Yaptığın Yerler" kısmına geliyoruz.
6. Tanımadığınız oturumları bu adımda kapatmalısınız.. (Çıkış yap diyin.)
7. "Tanınmayan Girişler Hakkında Uyarılar Al" özelliğini açıyoruz bildirimlerin gelmesini sağlıyoruz.
8. Güçlü kombinasyona sahip yeni bir şifre tanımalısınız bu adımda hesabınıza...
Teşekürler

Ekli dosyalar

• Screenshot_20180915-012833.png
    Screenshot_20180915-012833.png
    138.5 KB · Görüntüleme: 304

demirsinem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Durum nedir yapabildiniz mi?
Bu ayarlar bende mevcut ? Alanya yazısı hep sabit asla değişmiyor şüphelendiğim kişide orada yaşıyor facebook önemli değil ama telefonuma erişimi olma ihtimali beni korkutuyor bide bana ait olmayan IP yi görünce ilk defa ürperdim

---- Mesajlar birleştirildi ----

Bu ayarlar bende mevcut ? Alanya yazısı hep sabit asla değişmiyor şüphelendiğim kişide orada yaşıyor facebook önemli değil ama telefonuma erişimi olma ihtimali beni korkutuyor bide bana ait olmayan IP yi görünce ilk defa ürperdim
Ve tabi yeniledim tüm ayarları

Son düzenleme:

Hopeツ︎

Reaksiyon puanı
2,271
Ve tabi yeniledim tüm ayarları
iOS cihazımda şimdi kontrol sağladım acaba mobil üzerinde pc de yaptığımız değişiklikleri yapamıyor muyuz diye, fakat yapabiliyormuşuz. Bahsettiğiniz tanınmayan cihaz sanki izin verilen girişlere eklenmiş gibi görünüyor. Bakın, ayrıca giriş yapılan yerler bölümünde bahsettiğiniz cihaz Alanya, Turkey olan değil mi? hala aktifliğini sağlayabilecek girişler var. "İzin Verilen Girişler" , "Giriş Yapılan Yerler" şu iki sekmeye odaklanın cihazın kontrolünü buradan kesebilirsiniz zira.

demirsinem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
iOS cihazımda şimdi kontrol sağladım acaba mobil üzerinde pc de yaptığımız değişiklikleri yapamıyor muyuz diye, fakat yapabiliyormuşuz. Bahsettiğiniz tanınmayan cihaz sanki izin verilen girişlere eklenmiş gibi görünüyor. Bakın, ayrıca giriş yapılan yerler bölümünde bahsettiğiniz cihaz Alanya, Turkey olan değil mi? hala aktifliğini sağlayabilecek girişler var. "İzin Verilen Girişler" , "Giriş Yapılan Yerler" şu iki sekmeye odaklanın cihazın kontrolünü buradan kesebilirsiniz zira.
Yardımlarınız için çok teşekkür ederim şimdi her giriş için onaya ayarladım tekrar bende anlamadım çünkü 2 tane cihazla giriş yapıyorum sadece pc ve bilgisayar başka hiçbir üründen hiç giriş yapmadım hiç izin için mesajda gelmedi bana ve onaylı görünüyor bende hayret ettim tüm cihazlardan çıkış yaptım IP gözüken cihaz kaldı sadece ve benim giriş yaptığım yer değil anlamadığım için pek fazla acaba benim cihaza erişim sağlayıp onaylattımı nasıl oldu hala çözemedim ama ayarları güncelledim sadece kendi telefonum dedim mail de kaldırdım bakalım ne olucak

Hopeツ︎

Reaksiyon puanı
2,271
Yardımlarınız için çok teşekkür ederim şimdi her giriş için onaya ayarladım tekrar bende anlamadım çünkü 2 tane cihazla giriş yapıyorum sadece pc ve bilgisayar başka hiçbir üründen hiç giriş yapmadım hiç izin için mesajda gelmedi bana ve onaylı görünüyor bende hayret ettim tüm cihazlardan çıkış yaptım IP gözüken cihaz kaldı sadece ve benim giriş yaptığım yer değil anlamadığım için pek fazla acaba benim cihaza erişim sağlayıp onaylattımı nasıl oldu hala çözemedim ama ayarları güncelledim sadece kendi telefonum dedim mail de kaldırdım bakalım ne olucak
Girişleri iptal ettik, şifrenizi değiştirdik, ek bir önlem olarak tanınmayan bir giriş esnasında telefonunuza bildirim gelmesi için hesabınızı ayarladık... Umarım işe yarar, rica ederim.

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Yorumların çoğunu okumadım ama GPS kapalıyken telefondan erişim sağladığımda girişler AntaylaTR olarak gözüküyor aslında ben Karaman'da bulunuyorum. Aynı şekilde PC'den girdiğim zamanda kimizaman Karaman yazmaz. Aslında giren sensin. O kadar kolay değil birinin FB şifresini yürütmesi. Öyle olacak olsa o heykırlar herkese dadanırdı.
//
Bak Screenshot Karaman'dan 9 saat içinde hiç ayrılmadım. Bir sayfa için sadece kullanıyorum bu hesabı. Yani bana sapıklık yapacak kimsem yok. Ankara ve Antalya diyor. Kafayı takma kardeş.

demirsinem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Yorumların çoğunu okumadım ama GPS kapalıyken telefondan erişim sağladığımda girişler AntaylaTR olarak gözüküyor aslında ben Karaman'da bulunuyorum. Aynı şekilde PC'den girdiğim zamanda kimizaman Karaman yazmaz. Aslında giren sensin. O kadar kolay değil birinin FB şifresini yürütmesi. Öyle olacak olsa o heykırlar herkese dadanırdı.
//
Bak Screenshot Karaman'dan 9 saat içinde hiç ayrılmadım. Bir sayfa için sadece kullanıyorum bu hesabı. Yani bana sapıklık yapacak kimsem yok. Ankara ve Antalya diyor. Kafayı takma kardeş.
Bana ait olamayan bir IP çıktı dikkatimi çeken o oldu