Biosta Sata SSD'nin Görünmeme Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

avicii11

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar herkese merhaba sorunsuz şekilde kullandığım toplama bilgisayarım bügün boot yapmadı geçen gece windows 10 a bir güncelleme gelmişti. Güncelemeyi yapıp PC'yi kapattım ertesi gün PC yi açtığımda boot yapmadı ve BİOSta Sata SSD gözükmüyor. HDD gözüküyor ama sata SSD yi ne yaptıysam gösteremedim bu sorunu nasıl giderebilirim windows 10 a güncelleme gelmişti bununla alakalı olabilir mi şuan boot yapamadığım için PC yi açamadım. Bu arada anakart asus b450 m-k

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135
Sata Kablosunu ve portunu değiştirmeyi denediniz mi?

avicii11

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sata Kablosunu ve portunu değiştirmeyi denediniz mi?
Hayır denemedim teknik bir sorun olacağını düşünmemiştim. Ertesi gün sorunsuz şekilde kullanıyordum en son yaptığım şey windowsu güncellemek oldu bir ayar değişti de SSD Biosta Disable mi oldu diye biosu kurcaladım ama sorunumu çözemedim.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135
Hayır denemedim teknik bir sorun olacağını düşünmemiştim. Ertesi gün sorunsuz şekilde kullanıyordum en son yaptığım şey windowsu güncellemek oldu bir ayar değişti de SSD Biosta Disable mi oldu diye biosu kurcaladım ama sorunumu çözemedim.
Dediğim yöntemi bir deneyin bence.
Olmazsa farklı çözüm yolları ararız.

avicii11

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tamam Sata portunu değiştirecem sonucu yazarım.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Sata portunu değiştirdim sorun çözüldü. Eski portun bozulduğunu düşündüğümden sonra eski Sata portuna tekrar taktım bu porttada çalıştı sorunum çözüldü. Anlamadığım durduk yere nasıl böyle birşey oldu Kasa sabit yerinde duruyor kimse dokunmuyor. Teşekkür ederim yardımlarınızdan dolayı sorunum çözülmüştür.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Sata portunu değiştirdim sorun çözüldü. Eski portun bozulduğunu düşündüğümden sonra eski Sata portuna tekrar taktım bu porttada çalıştı sorunum çözüldü. Anlamadığım durduk yere nasıl böyle birşey oldu Kasa sabit yerinde duruyor k,

Son düzenleme: