Bios şifresi

Bu konuyu okuyanlar

Turab Garip

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Sanırım kimse yazılanları okumuyor. Arkadaş garantide olduğu için açmak istemiyorum demiş ama bios pilini sök demiş herkes. MS-DOS yöntemini denediğini söylemiş ama yine de bir kaç kişi hala aynı yöntemi yazıp durmuş..

Google'da bazı laptoplara ait sıfırlama yöntemlerini bulabilirsiniz (ki aslında hiç zannetmiyorum), ancak laptopların tamamına yakın çoğunluğu varsayılan bir şifre ile şifrelenmiştir. Bu da benim bildiğim kadarıyla her modelde default bir şifre değildir. Yani muhtemelen her laptopa göre değişir.

Bir defa HP marka bir laptop ile başıma geldi, online teknik servis ile görüştüm, ürünü servise götürmemi, kullanıcı bazlı yapılabilecek bir şey olmadığını söylediler. Yani belli bir master şifresi olup da onunla girilebileceğini düşünenler istedikleri kadar arayabilir, ben aradım bir kaç gün, ama bulamadım. Bazı laptoplar master şifre ile istisna olabilirler.

Garantis süresi içinde madem, servis ücreti alacaklarını da zannetmiyorum. Ama kullanıcı hatasıdır deyip para isteyebilirler, ben olsam bilgisayarımın ana servisini arar onlardan bilgi alırım.

murmillo

Asistan
Reaksiyon puanı
1
sayın elmacık, bir arkadaş laptop derken diğeri normal diyor.

kafam karıştı açıkçası.

murmillo

Asistan
Reaksiyon puanı
1
@silici06

pili çıkardınız mı ? bios geri yüklemesi nasıl yapılır biliyormusunuz ?

anakartınız ne?
bios güncellemeniz ne durumda ?
bu soruların cevabı lazım.

silici06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
anakartım msı
en son 2ay önce biosu güncelledim
bios geri yüklemesini bilmiyorum
yardımcı olursanız sevinirim

silici06