Bios şifresi

Bu konuyu okuyanlar

nizam

Asistan
Reaksiyon puanı
0
şimdi benim notebook ta biosa şifre koydum ama ya ben şifreyi yanlış hatırlıyorum ya da başka bi şey var şifreyi kabul etmiyor bios ayarlarını değiştiremiyorum. garantisi bitmediğinden sökemiyorum da servisine götürmeden bişeyler yapılabilir mi notebook MSI M670 bios amibios

alperveli

Profesör
Reaksiyon puanı
48
Bios pilini 10 dk çıkar çıkar bakalım sorunun çözülecekmi

megaman

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Notebook' lar PC'ler gibi olmayabiliyor. Yani PC'lerde bios pili sökmek çözüm olur ancak notebook' un da özelliklerine göre değişir. Ben bios pili söküldüğü halde şifresi sıfırlanmayan çok notebook gördüm. Hele IBM' ler komple derttir.

Eğer ulaşabileceğiniz bir servis numarası varsa arayıp bilgi alabiirsiniz. En kesin cevabı onlar vereceklerdir.

NecronomicoN

Profesör
Reaksiyon puanı
12
arkadaşlar içini açamıyorum garnti bitmedi die dio siz ne diyosunuz düzgün okuyun şu sorunları bi kere ya. hayır bişe yapamazsın bildiğim kadarıyla servise götür onlar açsın

7/24

Profesör
Reaksiyon puanı
51
Sen servise götür,yardımcı olacagım yontemler var ama burda paylasmak ıstmeıyorum.Ne malum kendı bıos sıfresını kıracagından...

Mr.Fastfinger

Doçent
Reaksiyon puanı
2
online destek dedi ki:
Sen servise götür,yardımcı olacagım yontemler var ama burda paylasmak ıstmeıyorum.Ne malum kendı bıos sıfresını kıracagından...

Devlet sırrı değil korkma Google'den bir search etse hepsini bulur...

Bugibi durumlar için yanılmıyorsam default değiştirelemeyen ikinci bir şifreleri varmış bunlarda ancak serviste olurmuş duyumlarıma göre.Nekadar doğru ne kadar yanlış bilmiyorum..Ama geçenlerde bir araştırma yapmıştım bu gibi şifreleri bioslara göre ayırıp paylaştıklarını gördüm.

7/24

Profesör
Reaksiyon puanı
51
Mr.Fastfinger dedi ki:
online destek dedi ki:

Devlet sırrı değil korkma Google'den bir search etse hepsini bulur...

Bugibi durumlar için yanılmıyorsam default değiştirelemeyen ikinci bir şifreleri varmış bunlarda ancak serviste olurmuş duyumlarıma göre.Nekadar doğru ne kadar yanlış bilmiyorum..Ama geçenlerde bir araştırma yapmıştım bu gibi şifreleri bioslara göre ayırıp paylaştıklarını gördüm.

Sen yenısın sanırım..
Google ve search sana güzel günler dilerim..
Duyumlarda çözüm üzerine kurulu değildir..

ikxan

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Bence de google dan araştırsın. Belli kodlar girilince bios sürümününe göre bios a girebiliyorsunuz. Burda verilmesi sakıncalı çünkü ne amaçla kullanıcılağı belirsiz olduğu için google dan araştır yada servisiyle görüş.

Mr.Fastfinger

Doçent
Reaksiyon puanı
2
İdda ediyorum Google'da çözümü var.Yenisin galiba diyenin Dünya'dan haberi olduğunu sanmıyorum.Kullanıcının eliyle yazabileceği bir kodla bile Cmos resetlenebilir.Bu konu hakkında daha fazla yorum yapmayacağım.Pil konusu ise işe yaramaz pil çıkartıp sıfırlatılmaya karşı güvenlik açısından kodlar chip üzerinde saklanıyor işe yarayacağını sanmıyorum.İyi günler dilerim...Bios master şifrelerinide denemeyi unutma...

mila12

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
255
notebooklar pc gibi deildir 2 kere şifelenir pili çıkarsa daha sıfırlanmaz.Zaten garantisi bitmediğinde sen bi teknik servise götür en iyi çözümü orda alırsın

nizam

Asistan
Reaksiyon puanı
0
online destek dedi ki:
zaten google amcam biraz bilgi verdi geneli de bios pilini çıkarmak bi çok laptopta işe yarıyormuş birkaç yöntem daha var onlar için gene laptop u sökmek gerekiyor bazı ana kartlar da bios sıfırlamak için jumper ler oluyormuş bazılarında ise şifrelerin saklandığı çip ten sıfırlanıyor muş ama ben laptopu sökemiyorum garanti olayından dolayı servise gittiğimde bunun için 30/40 dolar istiyorlar benim yapabileceğim bişey varmı diye araştırıyorum

ikxan

Doçent
Reaksiyon puanı
1
bios a mı giremiyorsun yoksa sistemi hiç açamıyorsun, ona göre yardımcı olcam

nizam

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ikxan dedi ki:
bios a mı giremiyorsun yoksa sistemi hiç açamıyorsun, ona göre yardımcı olcam
bios a giremiyorum sistem açılıyor

by_erdal21

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadaşım bunu bi dene yardımcı olur belki .
Evet arkadaşlar bu yazımızda asm kodlarıyla bios resetlemeye bakacağız.
Arkadaşlar bios şifresini bilmiyorsunuz ve pc yi açamıyorsunuz. Ne yaparsınız tabiki jumper i kısa devre yapar açarsınız. Ben de sizlere daha zahmetsiz bir yöntem sunuyorum.

ms-dos komut satırında
debug
-o 70 71
-o 71 72
-q

yazın(-) işaretleri siz debug yazıp entere basınca kendi geliyor. Siz yazmayacaksınız.

Daha sonra pc nizi kapatıp açın. Aaaa bios resetlenmiş umarım işinize yarar.
ALINTIDIR...........

nizam

Asistan
Reaksiyon puanı
0
by_erdal21 dedi ki:
Arkadaşlar bios şifresini bilmiyorsunuz ve pc yi açamıyorsunuz. Ne yaparsınız tabiki jumper i kısa devre yapar açarsınız. Ben de sizlere daha zahmetsiz bir yöntem sunuyorum.

ms-dos komut satırında
debug
-o 70 71
-o 71 72
-q

yazın(-) işaretleri siz debug yazıp entere basınca kendi geliyor. Siz yazmayacaksınız.

ALINTIDIR...........
iyi de bende xp yüklü ms-dos yok win98 de kuramıyorum

megaman

Doçent
Reaksiyon puanı
0
nizam dedi ki:
by_erdal21 dedi ki:

ms-dos komut satırında
debug
-o 70 71
-o 71 72
-q

ALINTIDIR...........
iyi de bende xp yüklü ms-dos yok win98 de kuramıyorum

başlat > çalıştır > cmd (klavyeden yazılacak)

by_erdal21

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Megamen de yazmış bende yazayım aynı kapıya çıkıyor.
başlat-tüm programlar-donatılar-komut istemi

nizam

Asistan
Reaksiyon puanı
0
başlat>çalıştır>cmd o sadece terminal ms-dos değil yine de denedim işe yaramadı

megaman

Doçent
Reaksiyon puanı
0
nizam dedi ki:
başlat>çalıştır>cmd o sadece terminal ms-dos değil yine de denedim işe yaramadı

Windows hala arka planda dos komutları ile işlem yapan bir işletim sistemi sonuçta. Komut satırı sizin dos komutlarını kullanamnıza kısmen de olsa olanak tanır. Kaldıki yukarıda anlatılarlar -eğer çalışan bir işleve sahip olsalardı- aynı şekilde kullanılabilirlerdi
;)

silici06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
dediğinizi yaptım ama klavye çalışmıyor

silici06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
dediğinizi yaptım ama klavye çalışmıyor

murmillo

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ah be kardeşim görmüyormusun yukarıdakiler de denememiş alıntı yapmışlar...güvenmeyin öle her yazana diyoruz!

servise götür, laptoplar hassas aletlerdir, bios şifreniz için servise gidin, içini açmayın,garantiniz ölür!

murmillo

Asistan
Reaksiyon puanı
1
o zaman kusura bakma ama hata sende.

pili çıkartıp bir kaç dakika bekleseydiniz, şifre sıfırlanmış olacaktı.

şimdi yine servis yolu göründü size.

murmillo

Asistan
Reaksiyon puanı
1
öncelikle neler yaptın sıralı bir şekilde yaz belki geri getirebiliriz.

silici06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
komut işleminde debug
-o 70 71
-o 71 72
-q
yaptım.sonra bilgisdayara reset çektim.birde baktımki klavye çalışmıyor
ama fare çalışıyor ancak klavyenin bir tuşuna bastığımda farede çalışmıyor
donuyor.lütfen yardım edin

mr.meseli

Doçent
Reaksiyon puanı
1
nizam dedi ki:
şimdi benim notebook ta biosa şifre koydum ama ya ben şifreyi yanlış hatırlıyorum ya da başka bi şey var şifreyi kabul etmiyor bios ayarlarını değiştiremiyorum. garantisi bitmediğinden sökemiyorum da servisine götürmeden bişeyler yapılabilir mi notebook MSI M670 bios amibios
Enerji kablosunu çek, bataryayı sök, anakart üzerinde pil olcak onu çıkartarak power tuşuna bas (anakart & diğer parçalardaki statik elektriği alır) 3 5 saniye bekledikten sonra pili yerine tak ve bilgisayarını aç tüm bios ayarların sıfırlanmış olacak. Bilgisayar açılışında bios'a gir ve gerekli ayarlamaları tekrar yapman gerekecek (saat takvim ayarı, cpu hızı vb). Bunları yaptıktan sonra kaydederek çık. Onun dışınta bir çözüm yok tek yol bu. Başka şeyler yapmışsan uğurlar olsun cebine 50ytl'ni koy servise götür...

encoder

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
MSDOS (komut satiri) ekranini acip debug yazacaksiniz ve sirasiyla su komutlari yazip enter tusuna basacaksiniz:

o 70 2E
o 71 FF
q

bunu nede istersen ayrı klavye tak öyle dene