BIOS ekranı ve diğer herşeyi bilgisayar geçiyor

Bu konuyu okuyanlar

bartu.cifci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bilgisayarı açıyorum formatlamam lazım oyüzdende boot menüsünden cd kısmını 1. kısma getirmem lazımki windowsu yükleyeyim ama bıos ekranına giriyorum del tuşu ile anında girer girmez geçiyor yaklaşık 1 sn bekliyor ve geçiyor sonra bilgisayarın ad ve şifre kısmı geliyor şifre yi girmeden de direk geçiyor ve siyah ekranda kalıyor yada bazen bilgisayar açıldığında hiç birşey olmayıp siyah ekranda da olduğu oluyor lütfen bununla ilgili bir bilginiz varsa yardım edebilirmisiniz?

FideLity

Doçent
Reaksiyon puanı
418
Klavyeni farklı USB girişinde iken tekrar dener misin? "Del" yerine F1, F10 gibi tuşları da kullan.Farklı tuşlarla da dene.Sonucu yaz.

bartu.cifci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Klavyeni farklı USB girişinde iken tekrar dener misin? "Del" yerine F1, F10 gibi tuşları da kullan.Farklı tuşlarla da dene.Sonucu yaz.
çok teşekkürler fakat şimdi denedik gene biosa girebiliyoruz ama 1 sn kalıyor sadece bios ekranında

FideLity

Doçent
Reaksiyon puanı
418
Peki.Bilgisayar kasa ise kapalı konumdayken BIOS pili çıkar 2-3 dakika bekleyin.Sonra pili takıp elektriği verip tekrar girmeyi deneyin.
Hala hızlıca geçiyorsa BIOS'a girer girmez Enter'a 2 kere basın oradan bir menüye girsin yani o 1 saniyede işlem yapın ki BIOS'u geçmesin.

bartu.cifci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Peki.Bilgisayar kasa ise kapalı konumdayken BIOS pili çıkar 2-3 dakika bekleyin.Sonra pili takıp elektriği verip tekrar girmeyi deneyin.
Hala hızlıca geçiyorsa BIOS'a girer girmez Enter'a 2 kere basın oradan bir menüye girsin yani o 1 saniyede işlem yapın ki BIOS'u geçmesin.
bios pilini çıkarıp bekledik 2 dakika ancak olmadı sonra bilgisayarı kapatıp tekrar açdık biosa girer girmez 3 kere filan entere tıkladık ama direk siyah ekrana geçti buda olmadı bide bilgisayar baya eski uzun zamandır çalışmıyodu casper marksası ana kartıda MSI N1996

FideLity

Doçent
Reaksiyon puanı
418
Anladım.Büyük ihtimalle anakart sıkıntılı.Bende öyle bir kart olsa kaybedecek bir şeyim olmayacağından uygulamadığım şey kalmaz.Isıl işlemdir, işlemci söküp takmaktır, HDD çıkarıp çalıştırmaktır yalnız bunları önermeme sebebim bu işleri bilmeyenler diğer parçaları da bozabilir.Uzun zaman çalışmayan bir bilgisayarda bu durumların olması anormal değil.Ben sistemi yeni sanmıştım.Bilgisayara ihtiyacınız varsa sistemi komple yazın uygun anakart önereyim.Bütçenizi de yazabilirsiniz.