Bim'den aldığım Appel kulaklık

Bu konuyu okuyanlar

merve.yx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba. Umarım konuyu doğru yere açmışımdır yeniyim pek bilgi sahibi değilim. Bundan birkaç ay önce Bimden Orjinal Appel kulaklık aldım. Herşey iyi hoş kutulu garanti belgeli falan... Ama geçtiğimix günlerde kulaklık arıza yaptı ve bende fişiyle kutusuyla bime gittim. Aldığım cevap eğer bir appel cihazım varsa onla birlikte garanti'ye göndermem oldu. Eğer ben bu kulaklığı cihazla birlikte göndericeksem niye garantisi var ki? Napabilirim bu konu hakkında yardımcı olur musunuz?

ufukceylan

Asistan
Reaksiyon puanı
84
Aksesuar gerçekten apple ürünü ise tek başına servise verebilirsin diye biliyorum. Ama yurtdışından getirilip BİM tarafından satıldıysa yani ithalatçı garantili gibi apple bunu kabul etmeyebilir. Cihazlar gibi aksesuarlarında seri numaraları var. Oradan farkederler zaten. BİM ya da A101 gibi yerler garantiye göndermiyor zaten ya anlaşmalı yer varsa oraya götürmen gerekiyor ya da direk ürünün servisine.

merve.yx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aksesuar gerçekten apple ürünü ise tek başına servise verebilirsin diye biliyorum. Ama yurtdışından getirilip BİM tarafından satıldıysa yani ithalatçı garantili gibi apple bunu kabul etmeyebilir. Cihazlar gibi aksesuarlarında seri numaraları var. Oradan farkederler zaten. BİM ya da A101 gibi yerler garantiye göndermiyor zaten ya anlaşmalı yer varsa oraya götürmen gerekiyor ya da direk ürünün servisine.

Yani bende cok bilmiyorum ama Appel gatanti belgesi var...

EA14

Doçent
Reaksiyon puanı
190
bimden yada a101 den alınan ürünün orjinalliği bile tartışma konusu. böyle aksesuar yada cihazları burlardan almamanızı öneriyorum.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
sadece kulaklığı sevise vebilirsin orijinal o airpods Bim çakma ürün satmaz ilgili bakanlık kapanır onu yoksa.

ufukceylan

Asistan
Reaksiyon puanı
84
Yani bende cok bilmiyorum ama Appel gatanti belgesi var...

O zaman apple servisine verebilirsin bir cihazla vermene gerek yok kullanıcı hatası olmadığı sürece değişimini yapıyorlar zaten.

bimden yada a101 den alınan ürünün orjinalliği bile tartışma konusu. böyle aksesuar yada cihazları burlardan almamanızı öneriyorum.

Evet henüz almayanlar için bence de almamaları gerekiyor. Olası yan sanayi bir üründe cihaza zarar bile verebilir yazılım şarj veya başka veri aktarımında.

Emre Budak

Doçent
Reaksiyon puanı
321
Merhaba, şuan anlatacaklarım maalesef gerçek. Türk Telekom mağazasında çalıştığımı biliyordur arkadaşlar. Bimden aldığınız ürünler üzülerek söylüyorum ki birebir aynı yapılmış orjinale yakın replika ürünlerdir. Kesinlikle orjinal değildir. Orjinal diyen arkadaşları bir özele alabilirim. Apple Bim mağazasına dava açmıştır ancak medyaya duyrulmamıştır. Bilginize...

Iyı Forumlar.

---- Mesajlar birleştirildi ----

sadece kulaklığı sevise vebilirsin orijinal o airpods Bim çakma ürün satmaz ilgili bakanlık kapanır onu yoksa.
Yanılıyorsunuz maalesef. Ürün birebir replikadır.

Son düzenleme:

EA14

Doçent
Reaksiyon puanı
190

bim'e airpods mu gelmiş. Şuan liste fiyatı 899 tl. ben hiç duymadım. genede gidip bimden almam

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
ilgili bakanlığa şikayet etsinlr kapatılsınlar...

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,307
Merhaba, şuan anlatacaklarım maalesef gerçek. Türk Telekom mağazasında çalıştığımı biliyordur arkadaşlar. Bimden aldığınız ürünler üzülerek söylüyorum ki birebir aynı yapılmış orjinale yakın replika ürünlerdir. Kesinlikle orjinal değildir. Orjinal diyen arkadaşları bir özele alabilirim. Apple Bim mağazasına dava açmıştır ancak medyaya duyrulmamıştır. Bilginize...

Iyı Forumlar.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Yanılıyorsunuz maalesef. Ürün birebir replikadır.

Anlamanın bir yolu varmı?

EA14

Doçent
Reaksiyon puanı
190
tek yolu üzerindeki seri no; tabi onlarıda kopyalamadılar ise

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
söz konusu çakma apple ürününü satın alanlar şikayet etmeli ellerind y.k.fişi de olmalı.

EA14

Doçent
Reaksiyon puanı
190
büyük ihtimalle replika ürünleri ithalatçı garantili olarak piyasaya sürüyorlar. o yüzden şikayet etsende fayda sağlamayacak. genede birisi şikayet ederse sonuçlarını hepimiz görmüş oluruz.

Emre Budak

Doçent
Reaksiyon puanı
321
Bakınız arkadaşlar bu kablo orjinal;

item_1930754_686.jpg

Buda çakma; :)

03bd920e5f8e081331a5bd0f241622cc--share-online-phone-.jpg

Pek anlamak mümkün değil seri nosuna kadar aynı :)