bilgisayarmühendisliğimi yazılım mühendisliğimi

Bu konuyu okuyanlar

Henned

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar ben 12.sınıfım aklımda bazı site ve uygulama fikirleri var ama bölüm olarak yazılım mı bilgisayarmı seçmem daha yararlı olur

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Yazılım daha geniş ve değerli. Freelance imkanın da var.

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
O konuda evet biraz cahilim sonuçta bu bölümün fakültelerini bilmeme imkan yok ancak ben Selçuk Üniversitesi mezunuyum. Bu üniversite bir çok alanda Türkiye'ye öncülük eden yenilikçi ve pratik yapmayı öğreten bir üniversite. Önerebilirim. Mühendislik, edebiyat, iib, rtv fakülteleri bu konuda çok başarılı fakülteler.

Gebic

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
ODTÜ , YILDIZ TEKNİK, KOÇ, SABANCIi İTÜ önde gelir ve başarılı isen iş imkanı sağlayabiliyorlar.

Champion78

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
Bilgisayar da seçsen yazılım da seçsen iş sende bitiyor. Sen azimli, meraklı, araştırmacı olup çalıştıktan sonra ikisinin öyle çok aşırı bir farkı yok.

IDAHO

Doçent
Reaksiyon puanı
192
Bilgisayarda Donanımda görürsün yazılımda.. Zaten derslerde çok farklar yok

Bilgisayarcı için yazılım araçtır... Yazılımcı içinse amaç

nemano

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Dedikleri gibi iş sen de bitiyor senin ne kadar yaratıcı ve işi ne kadar istediğine bağlı

ultimate_35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yok aslında benim demek istediğim şey PC yada Yazılım mühendisliğinin girişimcilik ile ilgili bir bağının olmadığı yönündeydi. Mesela çok gördüm ben PC okuyarak mükemmel girişimlere imza atacağım diyenleri. Bunun bu bölümle alakası yok.

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Türkiye de bir çok üniversitede yazılım mühendisliği ve bilgisayar mühendisliği arasında fark yoktur. Bir çok üniversitede dersler 2 grup arasında döner. Bu iş tamamen sende bitiyor. Dikkat etmen gereken en önemli unsur üniversitelerinde ki öğretim görevlileridir.
İstanbul teknik - Odtü - Marmara - Boğaziçi - İstanbul üniversitelerinden birinde okumayacaksan herhangi bir vakıf üniversitesi okuyabilirsin.
Bunların dışındaki üniversitelerin eğitim kalitesi istanbuldaki vakıf üniversitelerin kaliteleriyle aynıdır. Hatta bahçeşehir mühendislik fakültesinde vakıf üniversitelerinde ilk sıralarda yer alır.