Bilgisayarınızın açılışını 6-7 saniye yap

Bu konuyu okuyanlar

0ReiS0

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
91
color=#000000http://tweaknow.fileburst.com/PowerPro-t.exe önce bunu indiriyoruz...

ayarları:

1.Customize and Optimize menüsünden System optimizer’i seçiniz. oradan windows ikonunu tıklayıp açınız.
Karşınıza gelen Windows Xp Prefech menüsünden disable Prefech işaretleyin diğer sekmeye geçin.
(isterseniz geçmeden altta bulunan empty prefech foldere basın.Bu windows aklında tuttuğu geçici dosyaları siler).
Daha sonra cache bölümünden try detect your precessors L2 cache size yapın.
Miscellaneous sekmesinden ise disable NTFS Last access Time işaretli olsun.
Bir de Force windows to unload DLLs from Memory yapın.Bu ayarlarla açılış hızınız kesin artacaktır.
Yine diğer ayarlarla Virtual desktop (çoklu masaüstü), mac os style cd-rom,genel menüsüne resim logo yükleme,ram idle ayarları,registry temizliği ve daha birçoğu mevcut. Bunları yaptıktan sonra SAVE yapmayı unutmayın ve bilgisayarınızı restart edin.

kaynak

http://www.cyber-warrior.org/forum/...=0&TopicID=129696&PagePosition=1&ThreadPage=1

ali5800

Asistan
Reaksiyon puanı
1
sakın yapmayın fotmat atamazsınzı arkadaşa aynısı oldu suan sorun çekıyo hala

buraqq

Profesör
Reaksiyon puanı
6
spy-spyware-trojan-truva atı filan yok ama ali5800 ın uyarısı beni korkuttu...

Frespo

Doçent
Reaksiyon puanı
0
abi sen naptın yaa! format atamazsınız falan

tudRoY

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Hemen deniyorum sonucu yazacağım :) Formatıma birşey olmaz paşa gibi acronis var :)

:: Denedim Sonuç;

Eskiden 29 saniye de açılıp kullanıma hazır hale gelen bilgisayar yaklaşık 60 saniyede açıldı :) Bende bir işe yaramadı. Takoz bilgisayarın ne haddine hızlanmak :)

Reaksiyon puanı
188
oha ya bu kadar saçma bir olay olmaz format atamamam için diskin bozulması veya diskte bad sector olması lazım. abartmayalım daha doğrusu saçmalamayalım lütfen...

Ahmed Han

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar, böyle bişi yapmayın. Zorla bi DLL'i bellekten silmeniz demek, o DLL'in çalıştıı programı zorla kapatmanız demektir. Bazı programların kendi izinleri olmadan kapatılması büyük kayıplara ve sistemde arızalara sebep olabilir.

Eğer hiçbir bedel ödemeden bilgisayarı hızlı başlatmanın ya da kapatmanın bu kadar basit bi yolu olsaydı, herkes yapardı. Hatta Microsoft kendi update çıkarırdı.

tudRoY

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Ahmed Han yanılıyorsun. registry de biraz oynamayla bilgisayarım çok hızlı çalışıyor. Hiç de sorun çıkarmadı şimdiye kadar. Bedel olarak emek verirsen sisteme biraz kendine geliyor bilgisayar.

yarışçı

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Arkadaşlar, böyle bişi yapmayın. Zorla bi DLL'i bellekten silmeniz demek, o DLL'in çalıştıı programı zorla kapatmanız demektir. Bazı programların kendi izinleri olmadan kapatılması büyük kayıplara ve sistemde arızalara sebep olabilir.

Eğer hiçbir bedel ödemeden bilgisayarı hızlı başlatmanın ya da kapatmanın bu kadar basit bi yolu olsaydı, herkes yapardı. Hatta Microsoft kendi update çıkarırdı.

kardeş bilip bilmeden konuşma
alwaysunloaddll komutu şu işe yarar
şimdi bir programı açıp işinizi bitirince kapattığınız zaman ram'den dll silinmez bu da programı ikinci kez açtığınızda daha hızlı olmasını sağlar. eğer ram sıkıntısı çekiyorsanız iyi bir komuttur ama yeterince ram'iniz varsa programlar ikinci açılışları da birinci açılış hızında olur.

Reaksiyon puanı
188
kardeş bilip bilmeden konuşma
alwaysunloaddll komutu şu işe yarar
şimdi bir programı açıp işinizi bitirince kapattığınız zaman ram'den dll silinmez bu da programı ikinci kez açtığınızda daha hızlı olmasını sağlar. eğer ram sıkıntısı çekiyorsanız iyi bir komuttur ama yeterince ram'iniz varsa programlar ikinci açılışları da birinci açılış hızında olur.
şimdi saçma bir cümle var burada. 1. açılış hızı zaten yavaş olanıdır. 1. açlışdan sonra programlar hızlı açılmaya başlar :D

buraqq

Profesör
Reaksiyon puanı
6
zaten program 15 gün deneme süreli...

Chester Merve

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Valla bu programa gerek olduğunu sanmıyorum. Kayıt Defteri'nde yapacağınız çok küçük değişikliklerle hiçbir dosyayı silmeden bilgisayarınızı hızlandırabiliyorsunuz zaten tudRoY'un da dediği gibi. Boşuna indirmeyin derim ben.

chatliam

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Ne yaparsanız Yapın Falan Filan Bilgisayarınızın En fazla 15 Saniye hızlandırabilirsiniz..
Ben Zamanım Bol diyenlerdenim

Başlangıçtan Gereksizleri Silmem yeter Bana Birde açılırken Anti virusum Tarama yapmıyor Daha ne isterim :)

Saleeh

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayar'ın hızlı açılması bize ne gibi bir avantaj sağlıcak merak ediyorum. Bence önemli olan açıldıktan sonraki performans

Ayrıca; Power tuşuna bastıktan sonra mutfağa gidip bir bardak kola almak gayet zevkli bi atraksiyon bence :)