Bilgisayarımin guc tuşuna basıyorum ama hiç bi tepki yok

Bu konuyu okuyanlar

The LossLess

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
V4 sistem aldım dün elime geçti win10 kurdum güncellemeleri yaptım driver falan bugün fortnite oynuyordum ve bi anda bilgisayar resetleyip resetleyip durdu kendini. Ardından atacağım resimler geldi sonrasında sadece kasa çalışmaya başladı monitör klavye ve fare yoktu ışıklar filan. Tabi bu sırada normal çalıştığındaki çıkardığı sesten daha az ses çıkarıyordu. Sonrasında ise artık hiç bir şey çalışmiyordu donanım işlerinden çok anlamam bu konuda yardımci olabilecek varsa acil yardım lazım

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Anakart ışığı yanıyor mu? cmos reset atmak işi çözebilir?

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Hiç bir şey yok yani bilgisayarı prize takıyorum güç düğmesine basıyorum tepki yok içindeki parçalarda da bir şey yok
İşlemci fanı da mı dönmüyor? Eğer öyle ise psu zarar görmüş olabilir. psu marka ve gücü nedir?

The LossLess

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İşlemci fanı da mı dönmüyor? Eğer öyle ise psu zarar görmüş olabilir. psu marka ve gücü nedir?
Psu thermaltake 600 80+. Bilgisayarda siyah ekran çıkmıştı ve tpm filan diyodu cpu veya ana kartla ilgili bi durum sanırım

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Dosya boyutu yüksek dediği için gönderemedim
resimleri bilgisayarda aç ve sonra png kaydedici ile tekrar ilgili kısmı foto çek, düşük boyutta olur. ScreenHunter 7.0 Pro programı işini görür.
Mesaj otomatik birleştirildi:

gerçi telefondan gönderiyosun galiba :)

The LossLess

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
resimleri bilgisayarda aç ve sonra png kaydedici ile tekrar ilgili kısmı foto çek, düşük boyutta olur. ScreenHunter 7.0 Pro programı işini görür.

gerçi telefondan gönderiyosun galiba :)
657890_medium.jpg

Bu hatanın ilk satırı yoktu bende sadece

The LossLess

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
new cpu installed ftpm nv corrupted or ftpm nv structure change yazıyor

Altındaki satırlarda da press y ya da press n seçenekleri vardı ama simdi bu sorunların büyüğü var pc hiç bi yanıt vermiyo güç tuşuna basıyorum hiç bir şey olmuyor yeni aldığım psu bozulabilir mi