Bilgisayarımın ekranında reklamlar çıkıyor?

Bu konuyu okuyanlar

serhat_1379

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar son 2 haftadır pc min ekranında sağ sol altında reklamlar çıkmaya başlıyor tabi internette gezinirken sinir oluyom.
Bu reklamlar hangi programdan çıkıyor olabilir.

IDM yüklü pc de ben IDM den şüpheliyim bu reklamların nereden geldiğini ve nasıl kapatacağımı nasıl yaparım.?

karavali

Asistan
Reaksiyon puanı
1
program ekle kaldırdaki saçma sapan programları ve eklentileri silersen gider diye düşünüyorum.
birde ccleaner yükle.

seyrane00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Reklamın iyisi kötüsü olmaz sana ne zararı var )

giskur11

Profesör
Reaksiyon puanı
160
http://www.malwarebytes.org/ ücretsiz indir, tara bilgisayarını çok etkili bir program ,eğer antivirüsün varsa programı kurarken soruyor aktif korumayı aç diye onu açma, antivirüsle çakışmadan güzel bir şekilde kullanırsın.

Oqunes

Asistan
Reaksiyon puanı
0
İlk önce denetim masasından toolbar gibi gereksiz şeyleri kaldırmayı dene.Olmazsa
Chrome kullanıyorsan sağ üstteki 3 çizgiye tıkla,
oradan ayarlara tıkla
solda uzantılar var oraya gir.
Oradan büyük ihtimal bir reklam toolbar vs gibi şeyler olması lazım.Yandaki çöp kutusu işaretinden onları tamamen kaldır.Oda olmazsa
Combofix diye bir program var işini o görecektir diye düşünüyorum.Bu programda sağlam bir malware aracıdır.

Burk.Clik

Profesör
Reaksiyon puanı
40
IDM den kaynaklandığını düşünmüyorum bende idm kullanıyorum ve suana kadar hiç reklam çıkmadı, sağlam bir virüs programı ile bilgisayarda detaylı bir tarama yapmalısın.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bendede aynı sorun var hem explorer de hem chrome de sayfanın her yanından reklam çıkıyor sayfayı aşağı indirdiğim halde reklam masa üzerinde yine gözüküyor arkadaşlar bu konuda yardımcı
olurmusunuz virüs proğramları işe yaramıyo formatlatmakta istemiyorum

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Eyvallah kardeşim çok işime yaradı makbule geçti valla reklamlarda gitti :):)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
SAgda crome ayarlarına gir uzantılara gir kaldır hepsini . tamamdır.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar benim bilgisayarımda sürekli reklam sayfası çıkıyo bir reklamı kapamadan diğeri çıkıyo bu yazıyı yazarken bile 4-5 defa reklam çıktı bana biri yardımcı olabilirmi ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
vallahi oldu tertemiz reklamsuız ekran sağol ogunes dediklerin işe yaradıııı,,,

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ben Avast! Antivirüs kullanıyorum. Bende de aynı olay gerçekleşti tam tarama yapınca tüm virüsleri silebilir, karantinaya alabilirsiniz. Şu anda yapıyorum. (Süresi yoktur ya çok olur ya da az) Para vermek istemiyorsanız 30 günlük denemeyi kullanabilirsiniz. Avast!Antivirüs :thumbup1:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar yukarıda dediğiniz tüm yolları denedim ancak hala o saçma sapan reklamlar geliyor 5 yaşında oğlum var anlamsız ekranlar açılıyor norton 360 yüklü samsung smart pc Windows 8 de ne yaptım sa düzelmedi ad block da yükledim ama düzelmiyor yardım lütfen :(

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ekranımda reklamlar çıkmıyor ne yapmalıyımda virüs bulaşsın??

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benim laptopumda da vardı forumdaki arkadaş zaten yazmış.
''Chrome için çarpı işaretinin altında 3 çizgi var ona basın.
ayarlar diyin orada köşede uzantılar var ona basın çöp kutusu işaretinden silin'' arkadaşımıza teşekkür ederim :hammer:

seydia

Asistan
Reaksiyon puanı
0
başlangıçta açılan tüm uygulamalı iptal et.

sonra malware ile tarat

S

SDN Okuru

SDN Okuru
yine olmadı be kardeşim ekranın altında tam ortadan reklam çıkıyor hala

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
[MENTION=8227]sdn[/MENTION] Okurları arkadaşlar herşeyden önce sistemlerinizde zararlı reklam yazılımları var.. Sistemlerinizi antivirüs e anti malware programlarıyla taratın. Hatta online virüs tarama servisleri var onları kullanın..

Şurdaki anlattığım anti malware yazılımlarıda işinize yarayacaktır..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ne zararı mı var video izliom reklam çıkıo sayfa yenilenio bi anda sanada olsunda gör

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
Eğer crackli uygulama kullanıyorsanız reklam en masum şey. Bunlar her türlü zararlı yazılım barındırabileceğinden bir gün ya kapınıza polis dayanır yada hesabım boşalmış diye polisten yardım istemeniz gerekebilir.

Kuvvetmira

Profesör
Reaksiyon puanı
38
Aynen okadar salmayın önemlidir böyle şeyler eğer bankayla ilgili veya parayla ilgili şeyler yapıyorsanız helede önemlidir,Kurtulmak için format atın veya combofix ile taratın güvenli modda.

equivalent

Asistan
Reaksiyon puanı
1
IDM ile ilgisi olduğunu düşünmüyorum, Malwarebytes ya da muadili bir yazılım ile sisteminizde tam tarama yapınız. Adware bulaşmıştır.

Son mesajlar