Bilgisayarımdan virüs temizleme

Bu konuyu okuyanlar

Mesutmesud

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bilgisayarımdan virüs temizlenmek için malwarebytes ccleaner Kaspersky antivirus bular lazım mı

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
CCleaner virüs temizlemez Malwarebytes önerebilirim. Yinede bilinçli bir kullanıcının bilgisayarına virüs girmesi çok zor. Şuan kullandığım yeni laptopta virüs programı kullanmıyorum çünkü bilgisayara güvenilmeyen kaynaklardan hiçbir şey indirmiyorum. Küçük çaplı virüsleri de Windows Defender hallediyor zaten.

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,710
Windows defender zaten Microsoft'un Anti virüs yazılımı.

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Windows 10 kullanıyorsan virüs programına gerek yok bilinmeyen kaynaklardan indirme yapmadığın sürece bilgisayara virüs bulaşmaz..

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Windows 8.1'de de yerleşik olarak bulunuyor..

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
CCleaner sistem bakım ve performans iyileştirme programıdır, pek çok fonksiyonu vardır lakin doğrudan virüs silmez. Yalnız, özellikle Web tarayıcılar ile (eklentiler, çerezler vesaire) yaşanan bazı sorunlarda kontrol amaçlı tarayıcıların gözden geçirilmesinde, Windows'ta geciktirilmiş görevlerin, aktif hizmetlerin ve başlangıç ögelerinin kontrolünde, her hangi bir güvenlik yazılımı ile virüs temizliği sonrası arta kalan girdilerin temizliğinde vb işlerde de kullanılabilir.

nikel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Windows 10'da Windows Defender olduğu için antivirüs lazım değil ancak herkesin ilk nete girdiğinde elinin altında Malwarebytes kurulum dosyasının olması lazım (deneme sürümü de olsa).

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,897
bakım ve performans programlarından sadece asc nin bir sürümü var o antivirüs içerir fakat pro sürümünde daha etkili

insanimsi

Müdavim
Reaksiyon puanı
450
CCleaner virüs temizlemez Malwarebytes önerebilirim. Yinede bilinçli bir kullanıcının bilgisayarına virüs girmesi çok zor. Şuan kullandığım yeni laptopta virüs programı kullanmıyorum çünkü bilgisayara güvenilmeyen kaynaklardan hiçbir şey indirmiyorum. Küçük çaplı virüsleri de Windows Defender hallediyor zaten.
Windows defenderin hocnın 15 virüslü flaşını temizlemişliği vardır:D (ama win 10 sürümü diğerleri çöp)
Yapılacakları yazıyorum
Eset nod32 yi deneme sürümünde kur
Tarat temizlet
Temp i tamamen içindekileri sil
Appdata içindeki gereksiz şeyleri sil(kullanmadığın uygulamlardan kalanları)

Bazı virüsler kendini program gibi gösterebiliyor eğer böyle bir şey var ise ilk önce güvenli modda başlatıp bunları sil

Sanırım bundan sonra tarayıcıları (chrome firefox vs) silip tekrar yükle
Sanırım artık cin çıkarma ayinini tamamlamış oluyoruz :D

nikel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Arkadaş bunlar lazımmı diye sormuş. O bilgisayarla açık xxxx sitelere mi girildi? Bilgisayarın fişini çek 10 gün bekle.

Son düzenleyen moderatör:

insanimsi

Müdavim
Reaksiyon puanı
450
Arkadaş bunlar lazımmı diye sormuş. O bilgisayarla açık xxxx sitelere mi girildi? Bilgisayarın fişini çek 10 gün bekle.
Fiş yüntemi işe yaramaz anca bioa pili biter ve ya azalır ama lütfen o açık kelimesinin yanındaki kelimeyi (po..o yu) sansürleyerek yazın :)

Son düzenleyen moderatör:

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Ubuntudan girip tak tak tak silmek en iyisi. 360 bilgisayarı şahlandırır ama kullanın.
Ancak bir noktaya değinmek istiyorum. Hafiften bilinci olan birisinin virüs bulaştırması çok zor.

Mesutmesud

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Teşekkür ederim herkeşe
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaş bunlar lazımmı diye sormuş. O bilgisayarla açık / po[R]no sitelere mi girildi? Bilgisayarın fişini çek 10 gün bekle.
Nasıl anlamadım

nikel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bilgisayarında bahsettiğin programlar var diye anladım, onları kaldırmak mı gerekiyor diye anladım yanlışlık oldu sanırım,

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,897
aslında avast pro kurup önyüklemede temizlemek daha mantıklı

insanimsi

Müdavim
Reaksiyon puanı
450
Teşekkür ederim herkeşe

Nasıl anlamadım
Gayriresmi video dağıtıcıları tabi ki videoyu satın almadan yüklüyor ve para içinde reklam sağlıyor ya da virüslere kaynak oluşturuyar (ve ya ikisi birden :D)
Eğer riskli bir siteye gireceksen sana iki önerim var
Firefox artı izleme filtreleri sıkı modda+adguard adblocker bütün filtreler açık halde :)

aslında avast pro kurup önyüklemede temizlemek daha mantıklı
Hocam Allah rızası için avast yazmayın kendini virüs olarak görmüşlüğü var :D:D:D:D:D

Mesutmesud

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Windows defenderin hocnın 15 virüslü flaşını temizlemişliği vardır:D (ama win 10 sürümü diğerleri çöp)
Yapılacakları yazıyorum
Eset nod32 yi deneme sürümünde kur
Tarat temizlet
Temp i tamamen içindekileri sil
Appdata içindeki gereksiz şeyleri sil(kullanmadığın uygulamlardan kalanları)

Bazı virüsler kendini program gibi gösterebiliyor eğer böyle bir şey var ise ilk önce güvenli modda başlatıp bunları sil

Sanırım bundan sonra tarayıcıları (chrome firefox vs) silip tekrar yükle
Sanırım artık cin çıkarma ayinini tamamlamış oluyoruz :D
Hangisiden diyorsun eset nod32

Reaksiyon puanı
303
Eset nod 32 kullan ccleaner'a hiç bulaşma derim avast satın alınca bir sürü güvenlik problemi ortaya çıktı kullanıcıların verileri felan çalınıyor...
Onun yerine Wise Disk Cleaner kullan... Riskli sitelere giriyorsan proxy veya vpn kullan bende ayriyeten opera var onun kendi vpn i ile pastebin ve wikipedia ya giriyorum...
edit: win 7 kullanıcıları gönül rahatlığıyla microsoft security essentials kullanabilir...

Mesutmesud

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Eset nod 32 kullan ccleaner'a hiç bulaşma derim avast satın alınca bir sürü güvenlik problemi ortaya çıktı kullanıcıların verileri felan çalınıyor...
Onun yerine Wise Disk Cleaner kullan... Riskli sitelere giriyorsan proxy veya vpn kullan bende ayriyeten opera var onun kendi vpn i ile pastebin ve wikipedia ya giriyorum...
edit: win 7 kullanıcıları gönül rahatlığıyla microsoft security essentials kullanabilir...
Ccleaner kullanmadım artık onun yerine reg organize kullanıyorum nasıl programdı kardeşim

insanimsi

Müdavim
Reaksiyon puanı
450
ay ben şok :D
hocam security essentials hiç bir işe yaramaz windows defender win 8 de ne kadar işe yararsa o da bu kadar işe yarar winamp reyiz
windwos defenderin sadece win 10 sürümü güzel diğerleri hiç işe yaramaz
avast zaten kendini virüs olarak görüyor :D (diyorlar)

Mesutmesud

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
ay ben şok :D
hocam security essentials hiç bir işe yaramaz windows defender win 8 de ne kadar işe yararsa o da bu kadar işe yarar winamp reyiz
windwos defenderin sadece win 10 sürümü güzel diğerleri hiç işe yaramaz
avast zaten kendini virüs olarak görüyor :D (diyorlar)
Nasil

insanimsi

Müdavim
Reaksiyon puanı
450
avastı diyorsan bayağı öyle internette rastlamıştım ve bu forumda
hocam microsoft win 10 defender dışında hiç iyi antivirüs yapamadı
win 10 dan eski win defenderlarda sadece crack programlarını virüs olarak görüyor :D
win 10 defender ise 15 virüslü flaşı temizliyor