Bilgisayarımdan virüs temizleme

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Mesutmesud

Üyecik
Yasaklı
Bilgisayarımdan virüs temizlenmek için malwarebytes ccleaner Kaspersky antivirus bular lazım mı

Görkem Say

Arise, Arise Riders of Theoden! Ride now! Death!
Yönetici
Super Moderator
CCleaner virüs temizlemez Malwarebytes önerebilirim. Yinede bilinçli bir kullanıcının bilgisayarına virüs girmesi çok zor. Şuan kullandığım yeni laptopta virüs programı kullanmıyorum çünkü bilgisayara güvenilmeyen kaynaklardan hiçbir şey indirmiyorum. Küçük çaplı virüsleri de Windows Defender hallediyor zaten.

kmurat

Dekan
Windows defender zaten Microsoft'un Anti virüs yazılımı.

Logithx

Profesör
Windows 10 kullanıyorsan virüs programına gerek yok bilinmeyen kaynaklardan indirme yapmadığın sürece bilgisayara virüs bulaşmaz..

kilicbaligi

Profesör
Onursal Üye
CCleaner sistem bakım ve performans iyileştirme programıdır, pek çok fonksiyonu vardır lakin doğrudan virüs silmez. Yalnız, özellikle Web tarayıcılar ile (eklentiler, çerezler vesaire) yaşanan bazı sorunlarda kontrol amaçlı tarayıcıların gözden geçirilmesinde, Windows'ta geciktirilmiş görevlerin, aktif hizmetlerin ve başlangıç ögelerinin kontrolünde, her hangi bir güvenlik yazılımı ile virüs temizliği sonrası arta kalan girdilerin temizliğinde vb işlerde de kullanılabilir.

nikel

Üyecik
Windows 10'da Windows Defender olduğu için antivirüs lazım değil ancak herkesin ilk nete girdiğinde elinin altında Malwarebytes kurulum dosyasının olması lazım (deneme sürümü de olsa).

VECTORRR

Profesör
Yasaklı
bakım ve performans programlarından sadece asc nin bir sürümü var o antivirüs içerir fakat pro sürümünde daha etkili

insanimsi

Doçent
CCleaner virüs temizlemez Malwarebytes önerebilirim. Yinede bilinçli bir kullanıcının bilgisayarına virüs girmesi çok zor. Şuan kullandığım yeni laptopta virüs programı kullanmıyorum çünkü bilgisayara güvenilmeyen kaynaklardan hiçbir şey indirmiyorum. Küçük çaplı virüsleri de Windows Defender hallediyor zaten.
Windows defenderin hocnın 15 virüslü flaşını temizlemişliği vardır:D (ama win 10 sürümü diğerleri çöp)
Yapılacakları yazıyorum
Eset nod32 yi deneme sürümünde kur
Tarat temizlet
Temp i tamamen içindekileri sil
Appdata içindeki gereksiz şeyleri sil(kullanmadığın uygulamlardan kalanları)

Bazı virüsler kendini program gibi gösterebiliyor eğer böyle bir şey var ise ilk önce güvenli modda başlatıp bunları sil

Sanırım bundan sonra tarayıcıları (chrome firefox vs) silip tekrar yükle
Sanırım artık cin çıkarma ayinini tamamlamış oluyoruz :D

nikel

Üyecik
Arkadaş bunlar lazımmı diye sormuş. O bilgisayarla açık xxxx sitelere mi girildi? Bilgisayarın fişini çek 10 gün bekle.

Son düzenleyen moderatör:

insanimsi

Doçent
Arkadaş bunlar lazımmı diye sormuş. O bilgisayarla açık xxxx sitelere mi girildi? Bilgisayarın fişini çek 10 gün bekle.
Fiş yüntemi işe yaramaz anca bioa pili biter ve ya azalır ama lütfen o açık kelimesinin yanındaki kelimeyi (po..o yu) sansürleyerek yazın :)

Son düzenleyen moderatör:

Usain

Freedom
Yönetici
Mod. Adayı
Ubuntudan girip tak tak tak silmek en iyisi. 360 bilgisayarı şahlandırır ama kullanın.
Ancak bir noktaya değinmek istiyorum. Hafiften bilinci olan birisinin virüs bulaştırması çok zor.

stat counter