Bilgisayarımda RAT var, kendisini belirtiyor ama kaldırılmıyor

Bu konuyu okuyanlar

beleşadam

Profesör
Reaksiyon puanı
907
Herkeze merhaba konu yanlış yerde ise lütfen doğru yere koyun,Çok acele etmeliydim. Herkeze merhaba çok endişeliyim yardımınıza ihtiyacım var kanser gibi sadece bazı türlerine çözüm bulunan bu bilgisayar hastalığı gine kendisini belirtmiş ve konmuş. başka bir şey olabilir hiç bi bilgim yok fakat bilgisayarımdaki belleği falan tüketiyor.
fotoğraf atayım hemende anlayın bari
Screenshot_1.png

Bir bilgi daha vereyim. Üstüne tıklayınca bazılarında go to service(Servisine git) yazısı çıkıyor. bastığım zaman rastgale rastgale Windows servisleri çıkıyor. Genellikle DNS İstemcisi gibi servisler çıkıyor.
Ben şuan bu sorunumun gerçekten çözülmesini istiyorum.

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
RAT'ın size bulaşmış olduğu kanısına nasıl vardınız? Herhangi bir güvenlik yazılımı ile sistemi hiç tarama yaptınız mı? Şimdiye kadar ne gibi işlemler yaptınız?
Bu konular hakkında bilgi verirseniz daha açıklayıcı olabilir.

Konunuz "Güvenlik" kategorisine taşındı.

beleşadam

Profesör
Reaksiyon puanı
907
RAT'ın size bulaşmış olduğu kanısına nasıl vardınız? Herhangi bir güvenlik yazılımı ile sistemi hiç tarama yaptınız mı? Şimdiye kadar ne gibi işlemler yaptınız?
Bu konular hakkında bilgi verirseniz daha açıklayıcı olabilir.

Konunuz "Güvenlik" kategorisine taşındı.
Benim bilgisayarımda cpu kullanımları falan fazlaydı disk %100 lerde oluyodu sonra bi bakayım dedim Process hacker belki söyler diye sonra bi baktım böyle oldu. Güvenlik yazılımı derkez Kaspersky'a Windows defender e ve %50 ihtimal malwarebytes e taratmıştım. sonuç yok.

RAT derken rat olmayabilir. ama bir şey var kesin bilgisayarımda

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Benim bilgisayarımda cpu kullanımları falan fazlaydı disk %100 lerde oluyodu sonra bi bakayım dedim Process hacker belki söyler diye sonra bi baktım böyle oldu. Güvenlik yazılımı derkez Kaspersky'a Windows defender e ve %50 ihtimal malwarebytes e taratmıştım. sonuç yok.

RAT derken rat olmayabilir. ama bir şey var kesin bilgisayarımda
Orijinal Windows 10 mu kullanıyorsunuz? Modifiye yada korsan değil di mi?

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Windowsu kendi sitesinden indirip kurdum. Sadece anahtar kodu için bir tane uygulama kullanmıştım.
son sürüm sıkıntılı, disk, CPU, ram kullanımı açısından.
O tarz uygulamalar da korsana giriyor, tedbir amaçlı emin olmak açısından uygulamayı kaldırın, Malwarebytes ve Emsisoft Emergency Kit ile (programları güncelleyip sırayla) sistemi taratın.

beleşadam

Profesör
Reaksiyon puanı
907
son sürüm sıkıntılı, disk, CPU, ram kullanımı açısından.
O tarz uygulamalar da korsana giriyor, tedbir amaçlı emin olmak açısından uygulamayı kaldırın, Malwarebytes ve Emsisoft Emergency Kit ile (programları güncelleyip sırayla) sistemi taratın.

Uygulamayı kaldırmıştım çok önceden, Malwarebytes ve emsisoft emergency kit ile taratacağım eğer zamanım kalırsa.