Bilgisayarımda Kasma Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar Benim PC Açılırken Geç Açılıyor,Geç Kendine Geliyor Ve Kullanırken Arada Sırada Kasıyor 1-2 Hafta Önce Böyle Birşey Yoktu 1-2 Hafta Önce Ve Sonra Kullandıgım Herşey Aynı Kasanın İçini Filan Temizledim Hala Geçmiyor Ne Yapabilirim

Özgür Ç..

Dekan
Reaksiyon puanı
6,465
görev yönetici, başlangıç, ilk Başda açılmasını istemediğiniz uygulamaları sağ tıklayıp devre dışı bırakın burası tamam masa üstüne temiz tutun oyunları tek klasör müzikleri falan tek klasör halinde düzenleyin.

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Hangi işletim sistemini kullanıyorsunuz, belirtmemişsiniz?

Kasa temizliğini kendiniz yaptınız ve Windows kurulumunu başkasına yatırdınız? İkinci işlem birincisinden daha kolay gerçi :)

<Burak>

Asistan
Reaksiyon puanı
25
Geçen sene bilgisayarıma SSD aldım onca sene boşa HDD ile uğraşmışız. HDD varken açılışta ve güncelleme zamanlarında çok bekletiyordu.
860 evo öneririm 5 yıl garantili.

Ibrahim1981

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Arkadaşlar Benim PC Açılırken Geç Açılıyor,Geç Kendine Geliyor Ve Kullanırken Arada Sırada Kasıyor 1-2 Hafta Önce Böyle Birşey Yoktu 1-2 Hafta Önce Ve Sonra Kullandıgım Herşey Aynı Kasanın İçini Filan Temizledim Hala Geçmiyor Ne Yapabilirim

Hemen böyle bir soruya SSD alın demek çok saçma. HDD ne kadar SSD'ye göre yavaş da kalsa, Donmaya neden olacak kadar yavaş olamaz.

Bilgisayar açıldıktan hemen sonra ''Ctrl+Shift+Esc'' Yaparak görev yöneticisini hızlıca açın. Açılan pencerede ''Disk'e'' tıklayın ve en çok ''Disk'' harcayan uygulamaların hangileri olduğunu söyleyebilirmisiniz.(Bunu Ram ve CPU için de yapın.)

Reaksiyon puanı
143
HDTune programını kurup okuma yazma hızlarını test etmenizi öneriyorum(Benchmark kısımından). Ayrıca Bad Sector testide yapmalısınız(eror scan kısımından). Sorun HDD kaynaklı ise direk belli olur.

HD Tune website