Bilgisayarımda Bitcoin virüsü buldum

Bu konuyu okuyanlar

erpol38

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar hepimizin bildiği gibi bitcoin madenciliği diye bir meslek var. işte bazı uyanık yazılımcılar belkide bitcoini bulan kişi bu truva atı virüsü yazmış ve bilgisayarınız sizden habersiz madenci olarak kazıma yapmakta yani bitcoin üretip çalıştırmakta.Bilgisayarımın yetersiz bellek hatası verdikten sonra bazen "miner" isimli bir programın kapatılması gerektiğinde beni sık sık uyarmaya başladı.Sonra bu miner programın dosya konumuna baktım.dosya appdata klasöründe microsoft ürünü bir ufak kontrolcü programcık ki dosya adını internette arattığımda da bu bilgiyle karşılaştım.Bizim bitcoin yazılımcısı bu miner programcığını kendi miner.exe ile değiştirerek madencilik yapma işini sizin bilgisayarınızda bilhassa gpu nuzda aktif bir şekilde gerçekleştirmekte. eğer sizde hiçbir kazancınız olmadan bitcoin madencisi olmamak ve sisteminizin gpu ve internet ve ram ağında problemle karşılaşmak istemiyorsanız virüsü malwarebytes ile temizlemenizi yada taratmanızı tavsiye ederim. miner.exe klasör dosyasına ulaşıpda silmek mümkün değil.yol doğru ama bir sistem dosyası olduğundan windows 10 da ulaşıp silemiyorsunuz.en güzeli antivirüs.benden bu kadar Bitcoin bir saadet zinciri oluşturularak birilerini çok zengin etmeye çalışılan bir sanal para birimdir.kolay gelsin.

Ekli dosyalar

• miner.jpg
    miner.jpg
    159.8 KB · Görüntüleme: 1,609

imhotep

Müdavim
Reaksiyon puanı
192
avira free anti virus ile taratmadan emin olma... + o bitcoin işinin arkasında gizli kapaklı ne işler döndüğü belli değil çok garip işler çıkabilir...:p

erpol38

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
evet ya gpu kendi kendine birden 95 derecelere kadar çıkıyor ve yetersiz bellek hatası alıyordum temizlendi teşekkür ederim

mcgregor1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
opera bunu engellemek için yeni bir güncelleme getiriyor neyse ki...

NESDelisi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,295
Mozilla Firefox cephesinde bu iş ne durumda?

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Virüsü yemişsin bitcoin'i icat eden adama atıyorsun suçu direk en tepeye :D

HAYALET18

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Kaspersky Endpoint Security ile tarat lisans ekle veya free tarat.
hızlı tarama , normal tarama (tam tarama) , ayrıntılı tarama :)
strandart olarak normal tarama yüklü geliyo . ben 5500 gb harddıskı taratıyom . :D .15 bin civarı buldu dahada tarıyo :D