Bilgisayarıma çok güçlü bir virüs girdi

Bu konuyu okuyanlar

EnesGokhan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar. Başlıktada belirttiğim gibi bilgisayarıma çok güçlü bir virüs girdi. Hiçbirşey çalışmıyor, windows defender çalışmıyor, pc ye antivirüs programı yükleyemiyorum hata veriyor, ağda bağlantı yok diyor fakat internete girebiliyorum, Eset Smart Security Premium kullanıyorum ama kullandığıma çok pişmanım şu anda antivirüs programım virüse yenik düşmüş durumda. Ekranda tuhaf tuhaf şeyler çıkıyor. Hizmetler başlatılamıyor yeniden başlatınca uyarılar alıyorum exe vb. başlatılamadı diye. Anlayacağınız bir ümit yokmu formattan başka lütfen yardım edin.
Adsız.png

EnesGokhan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ESET'i kim yükledi? ESET orijinal miydi?
Bunu yüklemeyi dene. Başarılı olursan bu programla tara:
Free Anti-Malware & Malware Removal
Eğer yükleyemezsen bunu yüklemeyi dene. Başarılı olursan tara:
Chameleon - Free Malware Removal Tool
Eğer bunlar çözüm olmazsa başka çözümler de var. Ancak en temizi format atman olacaktır.

Öncelikle merhaba. Bilgisayara girenin virüs olmadığını tespit ettim. Bitdefender programı ile taradım virüs değil. Sorun şudur ki sistem geri yükleme yapınca bilgisayar açılmıyor yeni tarihe almanız gerekiyor. Başlangıç onarma windows cd si istiyor. Bilgisayarımdaki problem her ne ise windows defender çalışmıyor, sorun giderici açılmıyor, denetim masasındaki yaptığım değişiklikler kaydedilmiyor, internet var gözüküyor ama modem kısmı görülmüyor yani Ev yazan bölümü. Sistem başlayınca dll hatası alıyorum. Nasıl birşey ile karşılaştığımı inanın ki bilmiyorum. Windows dosyasına zarar mı geldi, başka birşey mi oldu çözemedim. Bu arada windows güncelleştirmeleride yüklenmiyor. Yinede yardımın için teşekkür ederim.

utkuversus

Hondaşk
Emektar
Reaksiyon puanı
13,179
Temiz kurulum şart.