bilgisayarım oyun oynarken ekran kararıyor saat ve tarih siyah ekranda kalıyor

Bu konuyu okuyanlar

tunaaydemir7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
öncelikle herkese iyi günler bilgisayarımda oyun oynarken ekran bir anda gidiyor ve oyun müzik sesi takılıp tekrarlamaya başlıyor sonra siyah ekran başlangıç ekranı üzerindeki saat tarih ve şarj göstergeleri geliyor bilgisayarı açtığımızdaki başlangıç ekranı masaüstündeki değil) sonra 20 - 30 sn sonra oyuna geri dönüyorum düzgün bir şekilde fakat sizde tahmin edeceksiniz ki bazı oyunlarda bu durum beni kanser ediyor ne olmuş olabilir nasıl düzelir yadım ederseniz sevinirim

Reaksiyon puanı
390
Benzer bir durum eski bilgisayarımda da oluyordu. Tavsiyem ilk olarak driverları bilgisayarın kendi sitesinden indirin ve güncelleyin. Eğer bu da işe yaramazsa format atın ve ardından windows güncellemeleri ile driver güncellemelerini yapın. Ek olarak bu sorun aşırı ısınma kaynaklı da olabilir. HWmonitor adlı programı indirin ve bilgisayarınızın yükteki sıcaklığına bakın. Eğer aşırı ısınma varsa içini açın ve temizleyin ve işlemcinin termal macununu yenileyin. Muhtemelen bu yöntemleri uyguladığınızda sorununuz geçecektir.