Bilgisayarım mı yandı !!!!!!

Bu konuyu okuyanlar

Eren006

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar dell ispiron n5110 adlı bir PC almıştım alalı 1 yıl oluyor.Dün bilgisayarın adaptörünü bağladım bilgisayar açılırken birden elektirik kesilir gibi kapandı.Adaptörün ışıgı yanmıyor.Bilgisayar hiç tepki vermiyordu.5 dk sonra adaptörün ışıgı tekrar yanmaya başladı bilgisayarıda açmıştım.
Bugun sabah bilgisayarı açtım masaüstünü gördüm..derken Pc nin USB klevyesini USB girişine taktım PC nin USB girişinden beyaz bir ışı göründü görüş o görüş bidaha PC açılmadı.Şimdi PC nin sadece full bataryası ile çalıştırmayı deniyorum yine tepki yok.Şunuda ekleyim adaptör pirize bagladıktan sonra yeşil ışıgı yanıyor fakat PC bağladıgım zaman yeşil ışıgı sönüyor.Bataryayıda taktıgım zaman şarj etmiyor.PC den tepki yok Adaptörü çıkardıktan sonra 10 dk sonra tekrar yeşil ışık yanıyor. PC ye yine bağlayınca sönüyor.Teknik servis anakart dedi Adaptör dedi ama bilmiyorum Lütfen yardım edin ben nerede hata yaptım.:hammer:
i

Eren006

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşalar acil cevap yazabilirmiyiz çok ihtiyacım var.

Eren006

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
deme yaw Ama 1 yıl garantisi var değiştirirler inşallah

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
madem alalı 1 sene oldu, garantisi devam ediyordur. derhal servisi götür. burdan net birşey söylemek imkansız.

Eren006

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Problem anakarttamı adaptördemi ?

blltlgn

Asistan
Reaksiyon puanı
4
sen karışma gönder servis karar versin bence :)

Eren006

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sorunu çözdün teknik servis evime geldi yaptılar. USB girişi krılmış Parçası anakarta temas ederek kısa devre yaptırmış. Komple anakart + USb yi degiştirdiler. :)

anakart yanmış