Bilgisayarım kendini yeniden başlatıyor...

Bu konuyu okuyanlar

Arman Samur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Merhaba SDN Forum üyeleri

Son zamanlarda yeni jenerasyon oyunları oynarken (PUBG vb) bilgisayarım herhangi bir crash vermeden kendiliğinden restart atıyor,

Bilgisayarımı Vatan bilgisayardan topladım ve sorunu tespit etmeleri için 2 kez götürdüm, bilgisayarı benchmark testlerine soktular herhangi bir sorun teşis edemediler.

Bilgisayarın her parçasının ısı değerlerine baktık ve hepsi normal düzeylerde gözüküyordu.

Bilgisayara format atmamı söylediler, söylediklerini yaptığım halde hala aynı bilinmedik durumu yaşıyorum.

Bilgisayar Bileşenlerim;
Anakart-----> MSI Z170a PC MATE
Ram---------> Kingston 8GB Hyperx Fury Black DDR4 2133MHz CL14
İşlemci------> İntel Core İ5 6600 3.3 GHz 6MB Önbellek 14nm
Ekran Kartı-> Asus Strix 1060 6Gb
P.Supply----> Xigmatek 600W

KONU HAKKINDA YARDIMLARINI BEKLİYORUM

İYİ GÜNLER.

uydu3405

Doçent
Reaksiyon puanı
115
Mesela bu konuyu görmüşken bende ifade edeyim benim bilgisayarda ASUS toplama değil bilgisayarı normal seçeneklerden kapat diyorum.Kapanıyor ama hemen tekrar açılıyor sebebi nedir acaba?

Arman Samur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Mesela bu konuyu görmüşken bende ifade edeyim benim bilgisayarda ASUS toplama değil bilgisayarı normal seçeneklerden kapat diyorum.Kapanıyor ama hemen tekrar açılıyor sebebi nedir acaba?

Bence bileşen olarak kasanızda bir sorun vardır.

Yazılımsal olarak böyle bişey olması çok mümkün gelmiyor gibi.

YNY

Asistan
Reaksiyon puanı
44
Merhaba SDN Forum üyeleri

Bilgisayarın her parçasının ısı değerlerine baktık ve hepsi normal düzeylerde gözüküyordu.

1. Güç kaynağını değiştirmeyi dene, imkanın varsa başkasının kasasından söküp öyle dene seninkiyle aynı watt veya daha fazla
2. (Baktık yazmışsın fakat) Aşırı ısınmadan yapıyor olabilir. İşlemci macun dan veya fan'dan...

Anlattıkların bunlara delalet ediyor.

Arman Samur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
1. Güç kaynağını değiştirmeyi dene, imkanın varsa başkasının kasasından söküp öyle dene seninkiyle aynı watt veya daha fazla
2. (Baktık yazmışsın fakat) Aşırı ısınmadan yapıyor olabilir. İşlemci macun dan veya fan'dan...

Yardimci oldugunuz icin tesekkurler dediklerinizi deneyip sonucu burda paylasicam.

Arman Samur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6

Sorun güç kaynağından dolayıymış bilgilendirdiğiniz için teşekkürler