Bilgisayarım donmaya başladı.

Bu konuyu okuyanlar

Foxev

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba. Bilgisayarım son 2 gündür donmaya başladı. Bu her şeyden hissediliyor. Oyun oynarken, browserda gezinirken, hatta şarkı dinlediğim de bile dona dona ses geliyor. İnternetten biraz araştırdım. Bad sektör olayından yaptım ama hızlı olanını yani daha tam tarama yapmadım. Disklerden bazı şeyleri boşalttım. Sistem geri yükleme ile 5-6 gün geriye gittim. Ama nafile, düzelmedi. Donanımsal olarak ne yapacağım hakkında hiçbir bilgim yok. Bilsem de yapamam muhtemelen. Ve en önemlisi C diskim bir anda 80 gb kapasiteye düştü. Yardımlarınızı bekliyorum.

Logithx

Profesör
Reaksiyon puanı
2,104
Genelde bahsettiğin sorunlar hard disk kaynaklı olur..

Usain

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
15,045
Merhaba. Bilgisayarım son 2 gündür donmaya başladı. Bu her şeyden hissediliyor. Oyun oynarken, browserda gezinirken, hatta şarkı dinlediğim de bile dona dona ses geliyor. İnternetten biraz araştırdım. Bad sektör olayından yaptım ama hızlı olanını yani daha tam tarama yapmadım. Disklerden bazı şeyleri boşalttım. Sistem geri yükleme ile 5-6 gün geriye gittim. Ama nafile, düzelmedi. Donanımsal olarak ne yapacağım hakkında hiçbir bilgim yok. Bilsem de yapamam muhtemelen. Ve en önemlisi C diskim bir anda 80 gb kapasiteye düştü. Yardımlarınızı bekliyorum.
Disk yönetiminin ssini alabili miyim? Bir de hd tune taramasını tam çalıştırın.

Foxev

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Disk yönetiminin ssini alabili miyim? Bir de hd tune taramasını tam çalıştırın.
67396

Foxev

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bu arada ben iCareRecovery programı ile kaybolan kapasiyeti geri döndürmek için c diskini arattım 495 gb dosya çıktı. Daha sonra kurtarıcaktım ama sadece 1 gb pro olmadan kurtarılabiliyor. İnternetten crack vb. baktım, indirdim bu seferde 495 gb dosyalar çıkmadı.

Bilgisayarıma sağ tık sonra aygıt yöneticisi sonra oradan disk yönetimi.

67398

Son düzenleme:

Usain

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
15,045
Mesajlar birleştirildi kısmını silmeniz lazım. Veya şimdi tekrar atın. Forumda fotoğraf atarken sıkıntılar olabiliyor.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Bilemedim şimdi. İlk defa bununla karşılaşıyorum.

Son düzenleme:

Foxev

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bilgisiyarı smart defrag programı ile bir şeyler yaptım artık neyse adı. Donma geçti. Ama hala 79 gb olarak kaldı C diski.

batufener94

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Advanced SystemCare Kullanabilirsin İşini Fazlasıyla Halledebilirsin Eğer Bunu Yapmak İstemezsen

Win + R Yap Çalıştır Kısmına services.msc yaz açılan pencerede altlarda hızlı getirme veya superfetch diye bişey olacak ona sağ tıkla özellikler de sonra başlangıç türünü devre dışı yap sonra aşağıdan durdura bas aynısını services.msc yazdığında açılan pencerede aşağı inip windows search diye bişey olcak onada bunu uygula