Bilgisayarım direk biosa giriyor!!

Bu konuyu okuyanlar

''T6C

Asistan
Reaksiyon puanı
16
Selâmün Âleyküm öncelikle bilgisayarımın performansını arttırmak için intel rapid tec. aktif etmemle bütün sorun başladı.
Öncelikle int den videolar izleyerek rapid i yapmaya çalıştım ama olmadı neyse dedim bu özelliği kapatayım normal bir şekilde kullanayım pcyi lâkin Rapid öz.liğini kapattiktan sonra her açılışta biosa giriyor ve biosdan çıksam yine biosa giriyor intte çok araştırdım lâkin yok yok..!
Csm özelliği enabled da şuan
uefi and legacy de
hiçbir şey olmuyor hep ayni lütfen ama lütfen yardım edin.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Yapabileceğin pek bi şey yok. Karışmış gibi.
Biosu anakrt üzerinden jumper soketi ile default yaparak bi dene. Soket işini halledemezsen ,pili sök tekrar tak. Baktın yine sonuç alamadın,temiz bi format ,halleder.

''T6C

Asistan
Reaksiyon puanı
16
Yapabileceğin pek bi şey yok. Karışmış gibi.
Biosu anakrt üzerinden jumper soketi ile default yaparak bi dene. Soket işini halledemezsen ,pili sök tekrar tak. Baktın yine sonuç alamadın,temiz bi format ,halleder.
jumper tam olarak anakartta neresi oluyor?

aliyasiny65

Profesör
Reaksiyon puanı
2,283
jumper tam olarak anakartta neresi oluyor?
66595

Jumper bu nasıl yapıldığına gelirsek ilk elektrik fişini çıkart güç kaynağının düğmesini kapat anakart üzerinde bir pil olur onu çıkar ondan sonra o mavi kapağı çıkar orada üç tane pin var çıkarttığın yerin diğer tarafına tak pili tak elektrik tak aç açılmayacaktır ondan sonra yine çıkart herşeyi eski haline getir

''T6C

Asistan
Reaksiyon puanı
16
Ekli dosyayı görüntüle 66595
Jumper bu nasıl yapıldığına gelirsek ilk elektrik fişini çıkart güç kaynağının düğmesini kapat anakart üzerinde bir pil olur onu çıkar ondan sonra o mavi kapağı çıkar orada üç tane pin var çıkarttığın yerin diğer tarafına tak pili tak elektrik tak aç açılmayacaktır ondan sonra yine çıkart herşeyi eski haline getir
teşekkürler peki bunu yapmam ne işime yarar ne feyda sağlar?

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Hem jumper hem pil ,aynı anda,gerek yok. Birinden birisini yap. İkisi aynı sonucu sağlar .

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Biosla falan uğraşma ,boşver,şimdi yanlış bi şey yapabilirsin. Format atabilirsin ,demi.

grezimonk

Müdavim
Reaksiyon puanı
261
bence direkt bios pilini değiştir... ayarlar silinmişse pilden silinir...