Bilgisayarım çalışıyor ama ekran açılmıyor

Bu konuyu okuyanlar

divanlar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba acil bir problemim var bugün anakart ve işlemci aldım.anakart msi gd65 işlemci ise i5 3570k .bağlantıları yaptım herşey tamam çalıştırdığımda ise alarm ledi hariç hepsi yanıyor ve ekran açılmıyor.ekran kartı olarak entegreyide denedim başka bir ekran kartı bile taktım yine aynı sorun ekran açılmıyor...yardım ederseniz çok sevinirim :))
birde bende başka bir anakart var onla denediğimde açılıyor bir sorun yok,

BeratAdgzl

Asistan
Reaksiyon puanı
3
anakartın da problem olabilir

yeni aldıysan git bi aldığın yere

divanlar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
vatandan aldım yarın gitcem artık. kendimden şüphe ettim kurulum yaparken bi yanlışlık mı yaptım diye

the grudge

Profesör
Reaksiyon puanı
49
ramleri sök tek tak aç... bazen ram tam oturmaz ondan yapar...

divanlar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
buldum problemi anakartta işlemcinin konulduğu yerdeki teller eğilmiş bu olabilirmi olursada değiştirirler mi

ramleride denedim onlarda yeni zaten..

caghan1907

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
anakart tellerini eğdiysen işlemciyi yanlış taktın demektir buda kullanıcı hatası olarak geçer yani değişim veya onarım yapacaklarını sanmam yinede de monte halde vatana götür belki yerler :) geçmiş olsun bu arada. :(

divanlar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
işlemciyi yanlış takmadım bundan eminim. bunu nasıl ispatlayabilirim ki

hem onlardan satın aldığımda anakartı kutu açık poşette açıktı sonuçta karşı taraf kaynaklı da olamaz mı

caghan1907

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
işlemciyi yanlış takmadığını ispatlayamazsın bende bilgi işlemim bana gelsen daha sonrada bende derim yanlış takmışsın diye ve gönderirim kullanıcı hatası diye ... yani ya anakartı aldığında yamuktu bunuda tabi vatandan çıkmadan önce kontrol etmen gerekirdi . ama işlemcinin üzerinde bakarsan üzerindeki boşlukları doğru oturtmadıysan maalesef yamulur cokmu ayak yamulmuş durumda ?

ama bence çingenelik huyun varsa kesinlikle yap :) %40 daha çok şansın olur kesinlikle herzaman işe yarıyor :)

divanlar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yok ya fazla değil bi kaç tane. yanlış koymuş olabilirim ama üzerine bastırmadım sadece biraz çevirdim sonra tam oturunca kapattım o kadarda hassas değil gibi o teller

caghan1907

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
o kadar hassas değil ama kapattığın anda orası sıkışıyor ve ciddi bir basınç oluyor tabi bu cihaz açıldığında otomatik olarak 30-40 derece sıcaklığa geliyor buda genleşme yapıp biraz daha hassas olmalarına neden oluyor dolayısıyla eğilmiştir..... bir kaç tane ise ilk başta yarın vatana git kullanıcı hatası derlerse eline çok ince bir cımbız al ve çok hafif dokunuşlarla o telleri düzeltmeye çalış düzelttikten sonra çalışırlar büyük ihtimal şuan birbirine değip kısa devre yapıyor teller ama ilk başta vatana git bence

divanlar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
dediğin doğru vatandan kabul etceklerini sanmıyorum . cingenlik yaparsam olur ama oda bende yok :( sağolasın

caghan1907

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bence yap tabı kullanıcı hatası derse dıyene kadar normal halinle takıl sonrasında eger cıhazı gec saatlerde aldıysan eve gittiğimde saat 21 gıbı bırseydı bıde açtım pinler yamuk çıktı ayakları yapabılırsın gerç,i işlemci fanı üzerinde bulunan silicon gress (sogutucu katmanı gri tabaka) dağılmıştır diye düşüyorum yemeye bilirler her türlü şansını dene vatan halleder belki inşallah sabah erken git bence :) daha etkili olur uykulu olurlar heheh :)