Bilgisayarım bölümündeki Disk iconu kayboldu

Bu konuyu okuyanlar

Noctivagant

Asistan
Reaksiyon puanı
15
yardmiu7.png

Resimdeki kırmızı çember içersindeki disk bölümünün iconu kayboldu bunu nasıl düzeltebilirim

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
İkonu kaybolmuş olan D bölümündeki "desktop.ini" isimli dosyayı silersen düzelecektir. Ayrıca HDD bölümlerinin içinde "autorun.inf" isimli bir dosya bulunmamasına da dikkat etmelisin. Genellikle kullanıcı hiç bir zaman bu dosyaları kendisi koymaz; yani genellikle bu dosyalar kötü niyetli bir yazılım tarafından konulur. (Desktop.ini 'yi değil autorun.inf 'i kastediyorum.)

Ayrıca varsa yine ana dizin içinde "comments.htt" dosyasını da sil. Bu saydığım dosyaların hepsi gizli sistem dosyalarıdır. Bunları görebilmek için Denetim Masası -> Klasör Seçenekleri -> Görünüm sekmesindeki "gizli dosyaları göster" seçeneğini işaretleyip, "korunan işletim sistemi dosyalarını gizle" seçeneğini de kaldırman gerekir. Eğer yine düzelmediyse o zaman şu dosyayı da sil:
C:\Documents and Settings\[kullanıcı adın]\Local Settings\Application Data\IconCache.db

En kötü ihtimalle bilgisayarını yeniden başlattığından icon düzelmiş olacaktır. Bahsettiğim dosyaları sildikten sonra klasör ayarlarını eski haline getirmen senin için iyi olacaktır.

Noctivagant

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Yardımın için saol şölediklerinden sadece autorun.inf olanları sildim oldu. Çünkü diğer şölediğin dosyalar filan bilgisayarda yoktu.Pc yemeğe otururken kapatmıştım. Şimdi açınca baktım düzelmiş icon. Tekrar sağol

Son mesajlar