Bilgisayarım açtıktan bir süre sonra donuyor?

Bu konuyu okuyanlar

fahriiuzar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşlar bilgisayarımı açıyorum bir süre sonra bilgisayar tamamen donuyor reset dahi atılmıyor öyle donup kalıyor. Klavyenin ışığıda gidiyor çalışmıyor internette videosunu buldum sorunumun aynısı daha iyi anlayabilmeniz için buraya bırakayım lütfen yardım edin:

Kaynak: https://youtu.be/4LKMcOPyL78

not: harddiski söküp silgiyle sildim,ramleri söktüm tekrar taktım, bios pilini çıkardım taktım ama işe yaramadı

femek513

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
ramleri silgi ile silmen lazım, harddiskin tozunu alsan yeterli. İşlemci kullanım miktarını görebiliyor musun. Bilgisayarı güvenli modda açıp sorunlu uygulamaları kaldır ve kayıt defteri temizliği yap muhtemelen düzelir

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Ramlerde sıkıntı var bakımını yapmak zorundasın. İlk olarak temizliklerini yap eğer olmaz ise 2x varsa tekini çıkar.

fahriiuzar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Ramlerde sıkıntı var bakımını yapmak zorundasın. İlk olarak temizliklerini yap eğer olmaz ise 2x varsa tekini çıkar.

eve geçtiğimde deneyeceğim sağolasın

---- Mesajlar birleştirildi ----

ramleri silgi ile silmen lazım, harddiskin tozunu alsan yeterli. İşlemci kullanım miktarını görebiliyor musun. Bilgisayarı güvenli modda açıp sorunlu uygulamaları kaldır ve kayıt defteri temizliği yap muhtemelen düzelir
bilgisayar donuyor açılışta giremiyorum

Son düzenleme:

fahriiuzar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Güvenli modada giremiyorsan tek yöntem kalıyor: Format:)
bilgisayar açıldıktan sonra donuyor tamamen format atmayı denedim ama klavye dahil herşey donduğu için atamıyorum sorun sanırım çift ram kullandığım için bir tanesiyle açmayı deneyeceğim olursa yazarım buraya

Reaksiyon puanı
23
ilk açılışta american megatrends geliyor mu sende orda ingilizce bi not yazıyor alt tarafta bnm pc de de oluyor hdd bozuk bnde de onu diyor seninde bozuk veya hatalı olan bişey varsa orda yazar bi foto atarsan yardımcı olabilirim

fahriiuzar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
iki ramıda tek tek denedim ama sonuç yine aynı :(

ilk açılışta american megatrends geliyor mu sende orda ingilizce bi not yazıyor alt tarafta bnm pc de de oluyor hdd bozuk bnde de onu diyor seninde bozuk veya hatalı olan bişey varsa orda yazar bi foto atarsan yardımcı olabilirim
hayır normal herşey açılıyor ama bir anda Windows başlatılıyora geçmeden herşey donuyor

Son düzenleme:

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Eğer biraz bekledikten sonra bilgisayar açılıyorsa CMD yönetici olarak başlatıp chkdsk /f yazıp enter tusuna basın.
Eğer hiç başlamıyorsa başlatma seçenekleri arasında Güvenli Mod (CMD) seçeneği oluyor. O seçenekle devam edin daha sonra tam ekran şeklinde çıkan konsol ekranına chkdsk /f yazıp enter tusuna basın.

fahriiuzar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Eğer biraz bekledikten sonra bilgisayar açılıyorsa CMD yönetici olarak başlatıp chkdsk /f yazıp enter tusuna basın.
Eğer hiç başlamıyorsa başlatma seçenekleri arasında Güvenli Mod (CMD) seçeneği oluyor. O seçenekle devam edin daha sonra tam ekran şeklinde çıkan konsol ekranına chkdsk /f yazıp enter tusuna basın.
bilgisayar açıldıktan 5-10 saniye sonra tamamen donuyor ne kadar beklesemde bir değişme yok zaten donmasa format atarım sonumuz servis oldu galiba :(

sorunu çözdüm ama şimdide farklı bir sorun çıktı çıldırmak üzereyim ya sorun üstüne sorun çıkıyor. hdd ve cdromun anakart üzerindeki slotunu başka slotlara taktım iki ram vardı birini çıkardım ve artık donmuyor ama bilgisayar açılıyor masaüstünü görüyorum bir süre kullandıktan sonra ekran gidiyor bilgisayar çalışıyor ama görüntü yok onboard ekran kartı girişiyle denedim ama ekran hiç gelmedi busefer yapabileceğim başka birşey varmı

Son düzenleme: