Bilgisayarı Hacktool'dan nasıl temizleyebilirim?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

PCde hacktool var lanet bir reklamdan sonra pcye bulaştı.(Aklınıza gelen türden değil merak etmeyin..)Ha birde bir oyun için hile indirmiştim o da bir ihtimal.Ancak bulgular reklamdan sonra başladı.
MSE'yle birkaç kere taradım sildi felan ama tahmin edeceğiniz gibi tekrar tekrar çıkıyor ya da MSE bulamıyor.Bulamıyor dedim çünkü hala hacktoolun pcde olduğunun farkındayım.Çoğu programda gereksiz donmalar, masaüstü görev çubuğundaki simgelerin kaybolması, bazı sitelere ya da genel olarak internetteki herhangi bir siteye girerken yavaş girme felan filan.Biraz araştırdım birkaç sitede WiperSoft önermişler şuan tarıyor %64 ama hiçbir şey bulamadı :D Sizce ne yapmalıyım güvenli modda açıp öyle mi taratıyım.Combofix felan kullanmam fayda eder mi en son 2008de felan kullanmıştım galiba şuanki durumunu bilmiyorum.Yardımcı olursanız sevinirim.WipersSoft indirdim şuan %87de ancak hala bir şey bulamadı ve %45-55 arası cpu kullanımı var .

Son düzenleme:
ilk işin bunu yapan tool uygulamasını silmek olsun zaten gerisini yaparsın
Reklam demiştim ama bir oyun için hilede indirmiştim.Ancak bulgular reklamdan sonra başladı.Hileyi sunan programı kaldırdım.Gerisini yaparsın demişsiniz ama virüs programlarından hala verimli bir sonuç alamadım...

Adwcleaner'ı ve Hitman Pro'yu güvenli modda kullanmanızı önermem. Çünkü güvenli modda başlatınca internet bağlantısı olmuyor.
Hitman Pro için internet bağlantısı gerekiyor zaten.
Evet farkettim onu bakalım hepsini denicem umarım olumlu bir sonuç alırım teşekkürler.Başka tavsiyelerde bulunacak arkadaşlarıda bekliyorum.

kaspersky lab deneyebilirsiniz. canavar gibi bişey vallahi.

kaspersky lab deneyebilirsiniz. canavar gibi bişey vallahi.
Siteye girdimde Internet Security Antivirus ve bir seçenek daha vardı bunların toplu free bir versiyonu yok mu?
güvenli modu ağ açık şekilde de başlatabilirsiniz
Uzun zamandır kullanmıyorum unutmuşum.Neyse zaten Hitmanda bir şey bulamadı 2 şey buldu zaten birisi metin2nin hack guard uygulamasının bir dosyası ötekiside chrome uzantısı :p

Son düzenleme:
Hayır olmadı hatta şuan siteye bile ikide bir tekrar giriş yapmam gerekiyor dahada sıvandı anlayacağın.Birde şöyle bir şey çıkıp duruyor:

durduk yere çıkıyor genelde başlat butonun üstünde çıkıyor daha sonra kendi kendine kayboluyor.Bazen görev çubuğunda iz bırakıyor iz uzun süre geçmiyor kapatıp açsamda kalıyor.
Az önce hizliresime foto atmaya çalışırken bağlantınız gizli değil hatası aldım bu da virüsden kaynaklanıyor gibi cidden sarpa sardı gibi ne yapmalıyım?!

hizliresim hatası bende de var, akşam saatlerinde başladı sanki....
görev yöneticisinin ayrıntılı listesini atarmısınız ?

Hizliresim sunucularına bişey oldu. Sabahtan beri resim–mesim yüklenmiyor

Şuan bilgisayar eskisinden bile kat kat yavaş avleri kaldırıcam eğer bir değişiklik olmassa...

eronis

Dekan
Yasaklı
Onursal Üye
Şimdi size açık bir soru soracağım ve siz de dürüst cevap verin. Burada A antivirüsünü, B antivirüsünü öneren arkadaşlar kaç kere böyle ne olduğu belli olmayan, kendini boyuna çoğaltan bir virüsten kurtulmayı başardılar ? :D Yada şöyle sorayım, kaç kere antivirüs derdinize çare oldu ? :)
--- Gönderi Güncellendi ---
@batibay48 kesilmemiş, editlenmemiş ekran görüntüsü atman önemli. Konumuza dönecek olursak sanırım Windows 7 kullanıyorsun ? Verilerini yedekleyip 10 iso'sunu indirip temiz 10 kurulumu yapman güvenliği büyük ölçüde artıracaktır. Antivirüs değil, işletim sisteminin güncelliği ve güvenlik güncellemeleri önemli. Windows Defender kullanmanı tavsiye ederim AV olarak. Eski, desteğe geçmiş işletim sistemlerinde bu tür sorunlarla karşılaşman işten bile değil.
--- Gönderi Güncellendi ---
Windows 10 hakkında az bilinen gerçek: Satın almak zorunda değilsiniz !