Bilgisayarı Hacktool'dan nasıl temizleyebilirim?

Bu konuyu okuyanlar

batibay48

Asistan
Reaksiyon puanı
7
PCde hacktool var lanet bir reklamdan sonra pcye bulaştı.(Aklınıza gelen türden değil merak etmeyin..)Ha birde bir oyun için hile indirmiştim o da bir ihtimal.Ancak bulgular reklamdan sonra başladı.
MSE'yle birkaç kere taradım sildi felan ama tahmin edeceğiniz gibi tekrar tekrar çıkıyor ya da MSE bulamıyor.Bulamıyor dedim çünkü hala hacktoolun pcde olduğunun farkındayım.Çoğu programda gereksiz donmalar, masaüstü görev çubuğundaki simgelerin kaybolması, bazı sitelere ya da genel olarak internetteki herhangi bir siteye girerken yavaş girme felan filan.Biraz araştırdım birkaç sitede WiperSoft önermişler şuan tarıyor %64 ama hiçbir şey bulamadı :D Sizce ne yapmalıyım güvenli modda açıp öyle mi taratıyım.Combofix felan kullanmam fayda eder mi en son 2008de felan kullanmıştım galiba şuanki durumunu bilmiyorum.Yardımcı olursanız sevinirim.WipersSoft indirdim şuan %87de ancak hala bir şey bulamadı ve %45-55 arası cpu kullanımı var .

Son düzenleme:

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
ilk işin bunu yapan tool uygulamasını silmek olsun zaten gerisini yaparsın

batibay48

Asistan
Reaksiyon puanı
7
ilk işin bunu yapan tool uygulamasını silmek olsun zaten gerisini yaparsın
Reklam demiştim ama bir oyun için hilede indirmiştim.Ancak bulgular reklamdan sonra başladı.Hileyi sunan programı kaldırdım.Gerisini yaparsın demişsiniz ama virüs programlarından hala verimli bir sonuç alamadım...

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Şu programları kullanmanızı öneririm.
  1. Hitman Pro
  2. Adw Cleaner
  3. Emsisoft Antimalware

batibay48

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Şu programları kullanmanızı öneririm.
  1. Hitman Pro
  2. Adw Cleaner
  3. Emsisoft Antimalware
Programların kullanımında tarama tuşuna basmak dışında yapmam gereken bir şeyler var mı? Güvenli modda taratmam daha mı iyi olur gereksiz mi olur?

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Adwcleaner'ı ve Hitman Pro'yu güvenli modda kullanmanızı önermem. Çünkü güvenli modda başlatınca internet bağlantısı olmuyor.
Hitman Pro için internet bağlantısı gerekiyor zaten.

batibay48

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Adwcleaner'ı ve Hitman Pro'yu güvenli modda kullanmanızı önermem. Çünkü güvenli modda başlatınca internet bağlantısı olmuyor.
Hitman Pro için internet bağlantısı gerekiyor zaten.
Evet farkettim onu bakalım hepsini denicem umarım olumlu bir sonuç alırım teşekkürler.Başka tavsiyelerde bulunacak arkadaşlarıda bekliyorum.

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
kaspersky lab deneyebilirsiniz. canavar gibi bişey vallahi.

afatsumlug97

Asistan
Reaksiyon puanı
103
güvenli modu ağ açık şekilde de başlatabilirsiniz

batibay48

Asistan
Reaksiyon puanı
7
kaspersky lab deneyebilirsiniz. canavar gibi bişey vallahi.
Siteye girdimde Internet Security Antivirus ve bir seçenek daha vardı bunların toplu free bir versiyonu yok mu?
güvenli modu ağ açık şekilde de başlatabilirsiniz
Uzun zamandır kullanmıyorum unutmuşum.Neyse zaten Hitmanda bir şey bulamadı 2 şey buldu zaten birisi metin2nin hack guard uygulamasının bir dosyası ötekiside chrome uzantısı :p

Son düzenleme:

batibay48

Asistan
Reaksiyon puanı
7
sorun hallolduysa problem yok :rolleyes:
Hayır olmadı hatta şuan siteye bile ikide bir tekrar giriş yapmam gerekiyor dahada sıvandı anlayacağın.Birde şöyle bir şey çıkıp duruyor:
LnOY3j.png

durduk yere çıkıyor genelde başlat butonun üstünde çıkıyor daha sonra kendi kendine kayboluyor.Bazen görev çubuğunda iz bırakıyor iz uzun süre geçmiyor kapatıp açsamda kalıyor.
Az önce hizliresime foto atmaya çalışırken bağlantınız gizli değil hatası aldım bu da virüsden kaynaklanıyor gibi cidden sarpa sardı gibi ne yapmalıyım?!

afatsumlug97

Asistan
Reaksiyon puanı
103
hizliresim hatası bende de var, akşam saatlerinde başladı sanki....
görev yöneticisinin ayrıntılı listesini atarmısınız ?

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Hizliresim sunucularına bişey oldu. Sabahtan beri resim–mesim yüklenmiyor

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
24 saatlik bişeydi herhalde gece 12'den sonra düzeldi

batibay48

Asistan
Reaksiyon puanı
7

batibay48

Asistan
Reaksiyon puanı
7
3qpPnj.png

Şuan bilgisayar eskisinden bile kat kat yavaş avleri kaldırıcam eğer bir değişiklik olmassa...

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Şimdi size açık bir soru soracağım ve siz de dürüst cevap verin. Burada A antivirüsünü, B antivirüsünü öneren arkadaşlar kaç kere böyle ne olduğu belli olmayan, kendini boyuna çoğaltan bir virüsten kurtulmayı başardılar ? :D Yada şöyle sorayım, kaç kere antivirüs derdinize çare oldu ? :)
--- Gönderi Güncellendi ---
@batibay48 kesilmemiş, editlenmemiş ekran görüntüsü atman önemli. Konumuza dönecek olursak sanırım Windows 7 kullanıyorsun ? Verilerini yedekleyip 10 iso'sunu indirip temiz 10 kurulumu yapman güvenliği büyük ölçüde artıracaktır. Antivirüs değil, işletim sisteminin güncelliği ve güvenlik güncellemeleri önemli. Windows Defender kullanmanı tavsiye ederim AV olarak. Eski, desteğe geçmiş işletim sistemlerinde bu tür sorunlarla karşılaşman işten bile değil.
Windows 10 hakkında az bilinen gerçek: Satın almak zorunda değilsiniz !

byblt

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Malwarebytes kur full tarat kaldıracaktır

batibay48

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Şimdi size açık bir soru soracağım ve siz de dürüst cevap verin. Burada A antivirüsünü, B antivirüsünü öneren arkadaşlar kaç kere böyle ne olduğu belli olmayan, kendini boyuna çoğaltan bir virüsten kurtulmayı başardılar ? :D Yada şöyle sorayım, kaç kere antivirüs derdinize çare oldu ? :)
@batibay48 kesilmemiş, editlenmemiş ekran görüntüsü atman önemli. Konumuza dönecek olursak sanırım Windows 7 kullanıyorsun ? Verilerini yedekleyip 10 iso'sunu indirip temiz 10 kurulumu yapman güvenliği büyük ölçüde artıracaktır. Antivirüs değil, işletim sisteminin güncelliği ve güvenlik güncellemeleri önemli. Windows Defender kullanmanı tavsiye ederim AV olarak. Eski, desteğe geçmiş işletim sistemlerinde bu tür sorunlarla karşılaşman işten bile değil.
Windows 10 hakkında az bilinen gerçek: Satın almak zorunda değilsiniz !
O konuya az önce baktım dayımda aynı şeyi söylüyor win10 geç kasma derdin olmaz uğraşmazsın diyor ama sistem biraz beni korkutuyor: Intel Pentium D 2.80 Ghz 1.5 gb ram unborad ekran kartı 32 bit.Kaldırır mı bilemiyorum.Üstelik pek bilgimizde yok bu işlerle ilgili.Şöyle telefondan felan yardım edebilecek birini bulsam düşünmeden kurucam aga

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
O konuya az önce baktım dayımda aynı şeyi söylüyor win10 geç kasma derdin olmaz uğraşmazsın diyor ama sistem biraz beni korkutuyor: Intel Pentium D 2.80 Ghz 1.5 gb ram unborad ekran kartı 32 bit.Kaldırır mı bilemiyorum.
windows 10 sistem gereksinimleri - Google'da Ara
RAM:32 bit için 1 gigabayt (GB)
Sabit disk alanı: 32 bit işletim sistemi için 16 GB, 64 bit işletim sistemi için 20 GB
Grafik kartı: WDDM 1.0 sürücü ile DirectX 9 ya da sonrası
Ekran:800x600
Sence kaldırmaz mı ? :D

batibay48

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Malwarebytes kur full tarat kaldıracaktır
Tarattım dostum 9 şey buldu bunlardan 5 tanesi wipersoftun dosyaları kalan 4 taneside 4578-8578-7548 tarzında keylerdi.Sonuç hala aynı hatta dahada beter :p Windowsu loaderla orjinal yaptım o keyleri silmiş olsaydı orjinal kalmazdı diye düşünüyorum ama sonuçta sorunum çözülmedi ne yazıkki.

windows 10 sistem gereksinimleri - Google'da Ara

Sence kaldırmaz mı ? :D
Yani orada öyle yazıyorda bilgisayara güvenmiyorum 2001 model emektar crea bayağı çok ameliyat geçirdi.Şimdi garibim windows 10 görünce tökezlemesin :D

afatsumlug97

Asistan
Reaksiyon puanı
103
o bilgisayarda işlemci gereksiz kasar, eski bilgisayarımdan biliyorum. 3.4 mhz pentium d 945 yeterli gelmiyor. muhtemelen o anakartta usb boot desteği de yoktur. cd ile kurulum yapılması gerekebilir.
--
msconfig üzerinden gereksiz açılan tüm programları ve servisleri kapatıp tekrar atar mısınız ?
illaki bir yerde işlem yapıyor bu virüs planlı ya da plansız şekilde ve burada gözükmesi gerekiyor. adını bulduktan sonra internetten kaldırma yöntemlerini deniyebiliriz

Son düzenleme:

batibay48

Asistan
Reaksiyon puanı
7
o bilgisayarda işlemci gereksiz kasar, eski bilgisayarımdan biliyorum. 3.4 mhz pentium d 945 yeterli gelmiyor. muhtemelen o anakartta usb boot desteği de yoktur. cd ile kurulum yapılması gerekebilir.
--
msconfig üzerinden gereksiz açılan tüm programları ve servisleri kapatıp tekrar atar mısınız ?
illaki bir yerde işlem yapıyor bu virüs planlı ya da plansız şekilde ve burada gözükmesi gerekiyor. adını bulduktan sonra internetten kaldırma yöntemlerini deniyebiliriz
Valla bilmiyorum format attırdığımdada hiç önümde atan olmadı ama muhtemelen yoktur ancak cd romumda kırık zira kırık olmasada cdleri okumuyordu :/

Diğer işlemi yapıp atıyorum hemen.

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Yani orada öyle yazıyorda bilgisayara güvenmiyorum 2001 model emektar crea bayağı çok ameliyat geçirdi.Şimdi garibim windows 10 görünce tökezlemesin :D
Win7'de tökezlemediyse, tökezlemez büyük ihtimalle. Böyle olması daha mı iyi ?

batibay48

Asistan
Reaksiyon puanı
7
--
r2JZkm.png

ı,msconfigden kapatmama rağmen avira ve wipersoft açıldı anlamıyorum sebebini..
ZEO7pZ.png

En üstte 1 tane daha var o da media player ağ paylaşım aracı.

Win7'de tökezlemediyse, tökezlemez büyük ihtimalle. Böyle olması daha mı iyi ?
Tabii ki hayır ama kafamda linuxda var linux atsam nasıl olur sence? Bu arada özel mesajdan devam edebilir miyiz nu konu sapmasın.

Birde KMService dikkatimi çekti birkaç yerde dosya konumunu açıp silmeniz iyi olur tarzı şeyler görmüştüm zararlı mı bilgisayar için?

Son düzenleme:

afatsumlug97

Asistan
Reaksiyon puanı
103
r2JZkm.png

ı,msconfigden kapatmama rağmen avira ve wipersoft açıldı anlamıyorum sebebini..
ZEO7pZ.png

En üstte 1 tane daha var o da media player ağ paylaşım aracı.

Tabii ki hayır ama kafamda linuxda var linux atsam nasıl olur sence? Bu arada özel mesajdan devam edebilir miyiz nu konu sapmasın.

Birde KMService dikkatimi çekti birkaç yerde dosya konumunu açıp silmeniz iyi olur tarzı şeyler görmüştüm zararlı mı bilgisayar için?
eğer linux sistemindeki araçlarla işinizi halledebilirseniz sorun yok ama unutmayın windowsta kullanığınız programların bir çok alternatifini kullanmak zorundasınız.
--
ok63zo.png

çizdiklerimi tanıyorum öteki kalanlara bakar mısınız internetten neyin nesidir