Bilgisayarı Açtığımda Monitöre görüntü gelmiyor

Bu konuyu okuyanlar

freeride34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar öncelikle konuyu açmadan önce forumu dolaştım ve cevap bulamadım. Benim sorunum biraz daha farklı, sorunumu anlatayım.

Kasayı çalıştırdığım zaman monitöre hiçbir şekilde görüntü gelmiyor, fakat başka bir kasayı monitöre bağladığım zaman gösteriyor o zaman kasa bozuk veya ekran kartın bozuk diyeceksiniz fakat kasaya da farklı monitör bağlarsam o monitör çalışıyor yani gösteriyor.

Gerçekten çok araştırdım forumdaki denilen her şeyi yaptım. Bios pilini söktüm 15 dk bekledim, ram söktüm, ekran kartı söktüm, pinleri 2-3 olarak taktım internette bu konuyla ilgili ne varsa uyguladım fakat hala ekran gelmiyor. Çözüm önerecek arkadaşlar bekliyorum sizi.:)

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Merhaba arkadaşlar öncelikle konuyu açmadan önce forumu dolaştım ve cevap bulamadı. Benim sorunum biraz daha farklı, sorunumu anlatayım.

Kasayı çalıştırdığım zaman monitöre hiçbir şekilde görüntü gelmiyor, fakat başka bir kasayı monitöre bağladığım zaman gösteriyor o zaman kasa bozuk veya ekran kartın bozuk diyeceksiniz fakat kasaya da farklı monitör bağlarsam o monitör çalışıyor yani gösteriyor.

Gerçekten çok araştırdım forumdaki denilen her şeyi yaptım. Bios pilini söktüm 15 dk bekledim, ram söktüm, ekran kartı söktüm, pinleri 2-3 olarak taktım internette bu konuyla ilgili ne varsa uyguladım fakat hala ekran gelmiyor. Çözüm önerecek arkadaşlar bekliyorum sizi.:)

İlginç bir sorunmuş ekran kartını çıkar onboarda tak VGA kablosunu. Ve ya vga kablosunda sıkıntı vardır

freeride34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
onboardda acmak istemıyorum cunkı oyun falan oynanmıyor.
vga kablomda problem olsa baska monitördede göstermezdi ama aynı vga kablosu ile bağladım tv yede

freeride34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
evet alıyordum bi sabah açtıgımda açılmadı 2-3 resetten sonra açıldı ondan sonra kapatıp açtığımda bilgisayarı görüntü vermemeye başladı

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
evet alıyordum bi sabah açtıgımda açılmadı 2-3 resetten sonra açıldı ondan sonra kapatıp açtığımda bilgisayarı görüntü vermemeye başladı

Anakartı kasadan çıkar işlemciyi ve ramlari ekran kartını çıkar sadece powersupply vga kablosu takılı olsun öyle çalıştır. Sonra kapat işlemciyi tak çalıştır. Kapat ramleri tak tekrar çalıştır eğer yine görüntü alamazsan bizi trollediğini düşünmeye başlayacağım :sleep:

Edit: Bu esnada bios pili takılı olmasın

freeride34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
gerçekten trollemiyorum ya :D bu dediğin işlemleri yapmadan önce şunu söyliyim farklı monitöre takınca (aynı kablo ile) çalışıyor.sanki sadece benim monitörüme zaafı varmış gibi davranıyor genede dediklerinizi yapayımmı ekran kartım farklı monıtorde ve tv de gayet iyi çalışır durumda cok garip gercekten pazartesi bilgisayarcıya götürecem ama ondan önce çözmek istiyorum

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
gerçekten trollemiyorum ya :D bu dediğin işlemleri yapmadan önce şunu söyliyim farklı monitöre takınca (aynı kablo ile) çalışıyor.sanki sadece benim monitörüme zaafı varmış gibi davranıyor genede dediklerinizi yapayımmı ekran kartım farklı monıtorde ve tv de gayet iyi çalışır durumda cok garip gercekten yarın pazartesi bilgisayarcıya götürecem ama ondan önce çözmek istiyorum
Götürmenize gerek yok dediğimi yapın sonuca ulaşırsınız büyük ihtimal. Böyle saçma olaylara saçma şekilde işlem uygulayınca genelde oluyor ama bu kadarda saçmasına rastlamadım sanırım

freeride34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
benimde ilk defa başıma geliyor neyse ben sökmeye başlıyorum farklı çözüm önerisi olanlar yazsın laptopdayım takipteyim konuyu sürekli denerim dediklerinizi. Teşekkür ederim [MENTION=374341]Seyhoo[/MENTION]

freeride34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
işlemci ekran kartı ram bios pilini çıkarıyorum anakartı sökmeme gerek varmı zaten kasanın içindede dışındada aynı olucak? sora teker teker işlemcı takıp acar kaparım ram takarım ??

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
işlemci ekran kartı ram bios pilini çıkarıyorum anakartı sökmeme gerek varmı zaten kasanın içindede dışındada aynı olucak? sora teker teker işlemcı takıp acar kaparım ram takarım ??

Onu lafın gelişi söyledim yani psu ve vga kablosu dışında hiçbirşey bağlanmasın diye söyledim kasanın içindede yapabilirsiniz

freeride34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ram leri söktüm calıstırdım (ramsiz) ekranın ışığı yanıp sönerdi söküp çalışınca sürekli yanmaya başladı eskıdende hep yanardı normali de böyleydi geri taktım gene yanıp sönüyor işlemciyi daha sökmedim tekrar söküyorum işlemciyide sökücem bide öyle bakıcam daha önce işlemciyi söküp çalştırmayı denemedim

- - - Mesaj Güncellendi - - -

GpoDBV.jpg
işlemci ve ramleri ı söktm ekran kartını söküp geri taktım yerine smdı tek tek yerine takıp reset ata ata denicem

freeride34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
suan topladım hepsini taktım bastığımda görüntü gene yok :D

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
[MENTION=374341]Seyhoo[/MENTION] Size kolay gelsin :mrgreen:

freeride34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ama ramleri çıkarttığımda farkettım ekran ışığı yanıp sönmeyi bıraktı sabit yandı bence sorun alakasız bi yerden çıkacak bana dicekler anakart alcan ram alcan :D bende kaldırıp kasayı çöpe atacam sonuç böyle gözüküyor :huh:

ama ramleri çıkarttığımda farkettım ekran ışığı yanıp sönmeyi bıraktı sabit yandı bence sorun alakasız bi yerden çıkacak bana dicekler anakart alcan ram alcan :D bende kaldırıp kasayı çöpe atacam sonuç böyle gözüküyor :huh:

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
suan topladım hepsini taktım bastığımda görüntü gene yok :D

Şimdi sen 100 tane monitör alsan hepsini taksan onlara çalışır, hata veren monitöre taksan çalışmaz kesin öyle olur. Madem bu olay bu kadar saçma farklı ekran kartıyla dene diyebilirim başkada bulunabilecek çözüm yok gibi gözüküyor ama hala trollendiğimi düşünüyorum bu kadar saçma bir sorun olamaz yahu :huh:

Bence kasa seni trollüyor :D

freeride34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yav yemin ederim trollemiyorum o kadar söktüm resim de attım bak orda ram ler işlemci gözüküyor kardeş valla zordayım :D 2 adet farklı monitör taktım çalıştırdı çalıştırmasa daha iyidi kafamda soru işaretleri uçuşuyor :D farklı monitörü aldım komşuya gittim vga kablosuylan kasasına taktım benim monitörü çalıştırdı keşke onuda çalıştırmayaydi keşke pc komple yanaydıda bu sorun başıma gelmeseydi ya :D

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
yav yemin ederim trollemiyorum o kadar söktüm resim de attım bak orda ram ler işlemci gözüküyor kardeş valla zordayım :D 2 adet farklı monitör taktım çalıştırdı çalıştırmasa daha iyidi kafamda soru işaretleri uçuşuyor :D farklı monitörü aldım komşuya gittim vga kablosuylan kasasına taktım benim monitörü çalıştırdı keşke onuda çalıştırmayaydi keşke pc komple yanaydıda bu sorun başıma gelmeseydi ya :D

Bunun içinden çıkılmaz ben sana söyleyeyim bildiğin kasa trollemiş yani. Farklı anakartla deneme şansın varsa dene gerçekten merak ettim şuan sorun nasıl çözülecek.

freeride34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yarın deneyebilirim problem çıkarmazlarsa :mrgreen: bios ayarlarıyla ilgili bir problemin olabilirmi acaba ya ? ben bundan 2 hafta öncesinde vga bölümünden 128 olan bişeyi max yapmıştım ama sonra geri 128 e çevirdim gerçi üstüne bios sıfırladım ama ne biliyim :confused1:

Mert Eren

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşım öncelkle sen:islemciyi sökünce termal macuna zarar verdinmi verdiysen isi sorunu olur. Ayrica monirore gelince acaba monutorun desteklemedigi bir cozunurlukte mi aciyorsunuz. Tavsiyem baska monitore bagla cozunurlugunu dusur oyle aç bide biosu resetle

Mert Eren

Asistan
Reaksiyon puanı
1
O degistirdigin sey onboardla paylasilan ram o bise yapmaz

freeride34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
macun yoktu valla hiç orda böyle bi çubuk vardı kaldırdım açıldı :D aklımada gelmedi olabileceği neyse macun atarız bişey değil o çözünürlüğü düşürüp hemen cevap yazacağım.

vallaha oldu galiba ya ne kadar teşekkür etsem az sana ya allah razı olsun vallaha açıldı ya usta harbiden keşke önceden söleyeydin :D bilgisayarda bi ton resim önemli belgelerim oyunlarım vardı usb ye sadece resimler sığdı geri kalan ne var ne yok sildim formatladım bilgisayarcıya vereceğim diye hepsi boşunaymış gerçekten problem bu kadar basit olamaz ya :D neler neler yaptım bios pili söktüm işlemci ram ekran kartı ne var ne yok yaptım format attım :D banamısın demedı yanlız formattan sora acaba çözünürlük kendi kendine niye düşmedi normal değere? şoktayım harbiden allah razı olsun sağol vallaha :D

acaba nasıl oldu ya baska pc ler de actı ama niye actı o zaman desteklemıyorsa bu arada ben ekranı laptoba baglayıp cozunurlugu kıstım suan kendı pc m de gene aynı cozunurlukte calısıyor o desteklemedıgı acılmadıgı cozunurlukte cok garip gerçekten

monitörü kendi menüsünden resetledim bide belki o da etki etmiş olabilir :D

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
macun yoktu valla hiç orda böyle bi çubuk vardı kaldırdım açıldı :D aklımada gelmedi olabileceği neyse macun atarız bişey değil o çözünürlüğü düşürüp hemen cevap yazacağım.

vallaha oldu galiba ya ne kadar teşekkür etsem az sana ya allah razı olsun vallaha açıldı ya usta harbiden keşke önceden söleyeydin :D bilgisayarda bi ton resim önemli belgelerim oyunlarım vardı usb ye sadece resimler sığdı geri kalan ne var ne yok sildim formatladım bilgisayarcıya vereceğim diye hepsi boşunaymış gerçekten problem bu kadar basit olamaz ya :D neler neler yaptım bios pili söktüm işlemci ram ekran kartı ne var ne yok yaptım format attım :D banamısın demedı yanlız formattan sora acaba çözünürlük kendi kendine niye düşmedi normal değere? şoktayım harbiden allah razı olsun sağol vallaha :D

acaba nasıl oldu ya baska pc ler de actı ama niye actı o zaman desteklemıyorsa bu arada ben ekranı laptoba baglayıp cozunurlugu kıstım suan kendı pc m de gene aynı cozunurlukte calısıyor o desteklemedıgı acılmadıgı cozunurlukte cok garip gerçekten

Otomatik çerçeveleme tuşuna basmayı düşünememişmiydin gerçekten o kadar farklı fikirler türettik bak sorun neredenmiş. Aslında öyle yapmaması lazımdı monitörde sıkıntı var ben sana söyleyeyim biostan sonra windows ekranında ekranın kapanması gerekiyordu sen paneli kurcala ayar çek ona istediğin çözünürlükte kullanırsın :)

freeride34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
auto tuşuna basmayı denedım fakat olmadı görüntü gelmeden monitörün menu tusuna bassanda menu acılmıyordu işlemiyordu ısık yanıp sonuyordu sureklı :) zaten suan gene aynı cozunurkukte kullanıyorum :D kasadan cozunurluk degıstırmedım ekranı laptoba bagladım suan kullandıgım ordan 1280x1024 yaptım cıkardım laptopdan vga yı soktum kasaya şak diye geldi görüntü :D
şimdide formatlayacağım miss gibi olcak

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
auto tuşuna basmayı denedım fakat olmadı görüntü gelmeden monitörün menu tusuna bassanda menu acılmıyordu işlemiyordu ısık yanıp sonuyordu sureklı :) zaten suan gene aynı cozunurkukte kullanıyorum :D kasadan cozunurluk degıstırmedım ekranı laptoba bagladım suan kullandıgım ordan 1280x1024 yaptım cıkardım laptopdan vga yı soktum kasaya şak diye geldi görüntü :D
şimdide formatlayacağım miss gibi olcak

Geçmiş olsun :)

freeride34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar benim sorunum gene tekrarladı :D şunu farkettimki monitör kendi ayarlarını otomatik değiştiriyor kasayla alakalı bir durum değil monitörün menü tuşuna basıp resetlemem gerekiyor bölye yapınca görüntü veriyor yanlız monitörün menüsüne girmem için laptoba baglamam gerekiyor cunki görüntü vermediği zaman menü yü de göstermiyor :(

clients

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
Dedigin gibiysse. Monitorunu başka pc de uzun süre kullan sonuc aynımı