Bilgisayarı Açtığımda Monitöre görüntü gelmiyor

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 1)

yarın deneyebilirim problem çıkarmazlarsa :mrgreen: bios ayarlarıyla ilgili bir problemin olabilirmi acaba ya ? ben bundan 2 hafta öncesinde vga bölümünden 128 olan bişeyi max yapmıştım ama sonra geri 128 e çevirdim gerçi üstüne bios sıfırladım ama ne biliyim :confused1:

Arkadaşım öncelkle sen:islemciyi sökünce termal macuna zarar verdinmi verdiysen isi sorunu olur. Ayrica monirore gelince acaba monutorun desteklemedigi bir cozunurlukte mi aciyorsunuz. Tavsiyem baska monitore bagla cozunurlugunu dusur oyle aç bide biosu resetle

macun yoktu valla hiç orda böyle bi çubuk vardı kaldırdım açıldı :D aklımada gelmedi olabileceği neyse macun atarız bişey değil o çözünürlüğü düşürüp hemen cevap yazacağım.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

vallaha oldu galiba ya ne kadar teşekkür etsem az sana ya allah razı olsun vallaha açıldı ya usta harbiden keşke önceden söleyeydin :D bilgisayarda bi ton resim önemli belgelerim oyunlarım vardı usb ye sadece resimler sığdı geri kalan ne var ne yok sildim formatladım bilgisayarcıya vereceğim diye hepsi boşunaymış gerçekten problem bu kadar basit olamaz ya :D neler neler yaptım bios pili söktüm işlemci ram ekran kartı ne var ne yok yaptım format attım :D banamısın demedı yanlız formattan sora acaba çözünürlük kendi kendine niye düşmedi normal değere? şoktayım harbiden allah razı olsun sağol vallaha :D

acaba nasıl oldu ya baska pc ler de actı ama niye actı o zaman desteklemıyorsa bu arada ben ekranı laptoba baglayıp cozunurlugu kıstım suan kendı pc m de gene aynı cozunurlukte calısıyor o desteklemedıgı acılmadıgı cozunurlukte cok garip gerçekten

monitörü kendi menüsünden resetledim bide belki o da etki etmiş olabilir :D

Seyhoo

Yasaklı
Yasaklı
macun yoktu valla hiç orda böyle bi çubuk vardı kaldırdım açıldı :D aklımada gelmedi olabileceği neyse macun atarız bişey değil o çözünürlüğü düşürüp hemen cevap yazacağım.

vallaha oldu galiba ya ne kadar teşekkür etsem az sana ya allah razı olsun vallaha açıldı ya usta harbiden keşke önceden söleyeydin :D bilgisayarda bi ton resim önemli belgelerim oyunlarım vardı usb ye sadece resimler sığdı geri kalan ne var ne yok sildim formatladım bilgisayarcıya vereceğim diye hepsi boşunaymış gerçekten problem bu kadar basit olamaz ya :D neler neler yaptım bios pili söktüm işlemci ram ekran kartı ne var ne yok yaptım format attım :D banamısın demedı yanlız formattan sora acaba çözünürlük kendi kendine niye düşmedi normal değere? şoktayım harbiden allah razı olsun sağol vallaha :D

acaba nasıl oldu ya baska pc ler de actı ama niye actı o zaman desteklemıyorsa bu arada ben ekranı laptoba baglayıp cozunurlugu kıstım suan kendı pc m de gene aynı cozunurlukte calısıyor o desteklemedıgı acılmadıgı cozunurlukte cok garip gerçekten
Otomatik çerçeveleme tuşuna basmayı düşünememişmiydin gerçekten o kadar farklı fikirler türettik bak sorun neredenmiş. Aslında öyle yapmaması lazımdı monitörde sıkıntı var ben sana söyleyeyim biostan sonra windows ekranında ekranın kapanması gerekiyordu sen paneli kurcala ayar çek ona istediğin çözünürlükte kullanırsın :)

auto tuşuna basmayı denedım fakat olmadı görüntü gelmeden monitörün menu tusuna bassanda menu acılmıyordu işlemiyordu ısık yanıp sonuyordu sureklı :) zaten suan gene aynı cozunurkukte kullanıyorum :D kasadan cozunurluk degıstırmedım ekranı laptoba bagladım suan kullandıgım ordan 1280x1024 yaptım cıkardım laptopdan vga yı soktum kasaya şak diye geldi görüntü :D
şimdide formatlayacağım miss gibi olcak

Seyhoo

Yasaklı
Yasaklı
auto tuşuna basmayı denedım fakat olmadı görüntü gelmeden monitörün menu tusuna bassanda menu acılmıyordu işlemiyordu ısık yanıp sonuyordu sureklı :) zaten suan gene aynı cozunurkukte kullanıyorum :D kasadan cozunurluk degıstırmedım ekranı laptoba bagladım suan kullandıgım ordan 1280x1024 yaptım cıkardım laptopdan vga yı soktum kasaya şak diye geldi görüntü :D
şimdide formatlayacağım miss gibi olcak
Geçmiş olsun :)

Arkadaşlar benim sorunum gene tekrarladı :D şunu farkettimki monitör kendi ayarlarını otomatik değiştiriyor kasayla alakalı bir durum değil monitörün menü tuşuna basıp resetlemem gerekiyor bölye yapınca görüntü veriyor yanlız monitörün menüsüne girmem için laptoba baglamam gerekiyor cunki görüntü vermediği zaman menü yü de göstermiyor :(

clients

Profesör
Dedigin gibiysse. Monitorunu başka pc de uzun süre kullan sonuc aynımı

fırsat bulunca deneyeceğim. ama neden değiştirsinki kendi kendine ya biraz araştırdım phase faz ayarıymış işte kasadakiyle aynı olmalıymış falan fılan acaba bios la alakası varmı kendı kendıne neden azalsınki

Kardes aynısı bnm başımada geldi sorun anakarttadır Anakartlarda hassas bir bölüm var Orasnn hafif kaymasıyla ekran bazen gelir bazen gelmez heykeli işlemci yerinden oynadıysa tamamen gelmiyebilir

monitörü kendi menüsünden resetledim bide belki o da etki etmiş olabilir :D
Bise deil sen saol

stat counter