Bilgisayarı açtığımda, kapatırken açık kalan programlar açılıyor

Bu konuyu okuyanlar

aykutucar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar öncelikle selamın aleyküm. Windowsun son güncellemesinden sonra bilgisayarımı kapatıp yeniden açtığım zaman, kapatmadan önce açık ne kadar program varsa başlangıçta hepsini tek tek yüklüyor. Mesela google chrome'da 5 tane sekme var ve hepsi aynıda çalışıyor. Video oynatıcıları oyunlar vs. Windows 10'a pek aşina değilim o yüzden bi türlü bu sorunuma çözüm bulamadım. Gerçekten çok can sıkıcı bir durum olmaya başladı bu lütfen yardımcı olur musunuz..

fragger

Exemplary Сasual Dating Genuine Females
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,061
Arkadaşlar öncelikle selamın aleyküm. Windowsun son güncellemesinden sonra bilgisayarımı kapatıp yeniden açtığım zaman, kapatmadan önce açık ne kadar program varsa başlangıçta hepsini tek tek yüklüyor. Mesela google chrome'da 5 tane sekme var ve hepsi aynıda çalışıyor. Video oynatıcıları oyunlar vs. Windows 10'a pek aşina değilim o yüzden bi türlü bu sorunuma çözüm bulamadım. Gerçekten çok can sıkıcı bir durum olmaya başladı bu lütfen yardımcı olur musunuz..

BIOS update yaptıktan sonra test edin sorun devam ederse eğer işletm sistemi kaynaklı bir sorun görünüyor. Windows doğru kapatılmadığı için ön yükleme yapıyor bunun içinde işletim sistemini yeniden kurmanı öneririm.

aykutucar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
BIOS update yaptıktan sonra test edin sorun devam ederse eğer işletm sistemi kaynaklı bir sorun görünüyor. Windows doğru kapatılmadığı için ön yükleme yapıyor bunun içinde işletim sistemini yeniden kurmanı öneririm.
BIOS update yaptım fakat gene aynı şekilde bilgisayarı açtığımda google chrome kaldığım yerden devam ediyor tüm sekmeler açık şekilde.. Bu sorun en son yaptığım güncellemeden sonra ortaya çıktı sistemimde bir sorun olduğunu sanmıyorum gayet hızlı bir şekilde çalışıyor ve herhangi bir virüs tehditi altında olduğunu da düşünmüyorum. Acaba windows10'da bilmediğim bir özelliği varmı bu konuyla alakalı?

fragger

Exemplary Сasual Dating Genuine Females
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,061
BIOS update yaptım fakat gene aynı şekilde bilgisayarı açtığımda google chrome kaldığım yerden devam ediyor tüm sekmeler açık şekilde.. Bu sorun en son yaptığım güncellemeden sonra ortaya çıktı sistemimde bir sorun olduğunu sanmıyorum gayet hızlı bir şekilde çalışıyor ve herhangi bir virüs tehditi altında olduğunu da düşünmüyorum. Acaba windows10'da bilmediğim bir özelliği varmı bu konuyla alakalı?

Gelen güncellemeyle ilgili problem olabilir işletim sistemli kaynak sorun görünüyor. Yeniden kurman daha mantıklı.

TBM

Müdavim
Reaksiyon puanı
358
autoruns adlı bir program var, başlangıçta neler çalışıyor gösteriyor ve iptal edebiliyorsun onları. @aykutucar

imhotep

Müdavim
Reaksiyon puanı
192
alakası yok windows hazırda bekletmeye geçiyor ondan açık olan her şey tekrar açılmış gibi oluyor...

aykutucar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
alakası yok windows hazırda bekletmeye geçiyor ondan açık olan her şey tekrar açılmış gibi oluyor...
Evet tam olarak sorun bu galiba. Peki çözümü nedir bunun?
--- Gönderi Güncellendi ---
Uyku modundan çıktığı gibi olmuyor ama programlar. Tam anlamıyla windows yeniden başlıyor ve açık olan programlar bilgisayar hızına ve boyutuna bağlı olarak yavaşça tek tek açılıyor

Süleyman45

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Up, Aynı sorunu bende yaşıyorum. Windows 10 son güncellemeden sonra meydana geldi bu durum. Bilgisayara güncelleştirme üstüne 3 defa recovery yüklemesi yaptım. Sorun hala devam ediyor. Bilen birisi yardımcı olabilir mi? Şuan kullandığım sürüm bilgileri bunlar:

Edisyon : Windows 10 Home Single Language
Sürüm : 1709
İS Derlemesi : 16299.64

SadeceBiri~

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu durum bir problem olduğunun göstergesi değil. Windows 10 Fall Creators güncellemesi ile gelen yeni bir özelliktir.

aykutucar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bu durum bir problem olduğunun göstergesi değil. Windows 10 Fall Creators güncellemesi ile gelen yeni bir özelliktir.
Aynen dostum yeni güncellemeyle bu sorun yaşadım tümden sıfırladım bilgisayarı ama sorun düzelmedi. Peki bu özelliği nasıl kapatıyoruz biliyor musun

mege00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Kardeşim bu bir windows 10 ayarıdır. Ben dün güncelledim dün bu ayarı gördümde akıl edemedim kapatmadım. şuan da arıyorum arıyorum bulamıyorum. ama ayarlarda bir yerde çok karışık. lütfen bulduysan çözümünü bana haber edermisin.

mege00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
autoruns kullanabilirsin
Bro steam gibi birşey değil bu bilgisayarı açtıgımızda acılan uygulamalar gıbı degıl kapanmıyorda. windows 10 un ozellıgı ve kapanmıyor. cozumu eskı surume dondum bırsey kaybetmedım daha yararlıydı

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Bende bu işlem sistem güncellemesinden sonra PC yeniden başladığında oluyor onun haricinde hiç olmadı.

rakibim007

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Merhabalar , şu yolu takip edip dediğimi uygulayarak bu sorundan kurtulabilirsiniz:
Ayarlar -> Hesaplar -> Oturum açma seçenekleri -> "Oturum açma bilgimi, bir güncelleştirme veya yeniden başlatma sonrasında cihazımı ayarlamayı otomatik bitirmek için kullan." seçeneğini devre dışı bırakın.

Reaksiyon puanı
602
1- İlk olarak görev çubuğuna gelin ve farenizin sağ tuşuna basın. Şöyle bir menü belirecektir.

Buradan “Görev Yöneticisi” ni açmalısınız. Buranın dışında Görev Yöneticisi’ni açmanın farklı yöntemleri de var. Ancak en basiti bu. Alt menüye sağ tıklayın ve yandaki gibi bir menü açıldığında “Görev Yöneticisi”ni seçin.

Ek olarak; Sol alttan Windows logosunun üzerine sağ tıklayarak buna benzer bir seçenekler menüsü açılır. Oradan da Görev Yöneticisi’ni seçebilirsiniz.

2- Görev Yöneticisi açıldıktan sonra “Başlangıç” seçeneğine tıklayınız. Aşağıda bilgisayarınız açılırken bilgisayarınız ile birlikte açılan programları göreceksiniz. “Durum” başlığı altından “Etkin” olarak yazan programların hepsi bilgisayar ile birlikte yani “Başlangıçtaaçılan programlar.

Başlangıçta açılan ve açılmasını istemediğiniz programların üzerine gelip sağ tıklayın ve “Devre dışı bırak” seçeneğine tıklayın.

rakibim007

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
1- İlk olarak görev çubuğuna gelin ve farenizin sağ tuşuna basın. Şöyle bir menü belirecektir.

Buradan “Görev Yöneticisi” ni açmalısınız. Buranın dışında Görev Yöneticisi’ni açmanın farklı yöntemleri de var. Ancak en basiti bu. Alt menüye sağ tıklayın ve yandaki gibi bir menü açıldığında “Görev Yöneticisi”ni seçin.

Ek olarak; Sol alttan Windows logosunun üzerine sağ tıklayarak buna benzer bir seçenekler menüsü açılır. Oradan da Görev Yöneticisi’ni seçebilirsiniz.

2- Görev Yöneticisi açıldıktan sonra “Başlangıç” seçeneğine tıklayınız. Aşağıda bilgisayarınız açılırken bilgisayarınız ile birlikte açılan programları göreceksiniz. “Durum” başlığı altından “Etkin” olarak yazan programların hepsi bilgisayar ile birlikte yani “Başlangıçtaaçılan programlar.

Başlangıçta açılan ve açılmasını istemediğiniz programların üzerine gelip sağ tıklayın ve “Devre dışı bırak” seçeneğine tıklayın.

Arkadaşın sorduğu ve istediği şey o değil ama.. İstediği yanıt benim söylediğimde çünkü aynı şeyi yaşayınca anladım ne demek istediğini yabancı forumlardan araştırıp çözümü bulup yazdım :)

muratveb

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
56
Merhabalar , şu yolu takip edip dediğimi uygulayarak bu sorundan kurtulabilirsiniz:
Ayarlar -> Hesaplar -> Oturum açma seçenekleri -> "Oturum açma bilgimi, bir güncelleştirme veya yeniden başlatma sonrasında cihazımı ayarlamayı otomatik bitirmek için kullan." seçeneğini devre dışı bırakın.

Kardeşim bende bu durumdan muzdariptim lakin arkadaşın sunduğu yöntemle sorun çözüldü. Teşekkürler @rakibim007