Bilgisayarı açınca ekrana görüntü gelmiyor

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 1)

IThelp

Profesör
Bilgisayar açılıyor ama müthiş bir kasma var, ilk açılışta bad sector taraması yaptı harddiskim can çekişiyordu zaten onu biliyorum da. Benim aklıma takılan şey rami söküp takarken karınca kafası kadar bir devre parçası elimde kaldı acaba sıkıntı yapar mı.
evet malesef yapar sorun o ram ısınmaya başlamıştır bile yani o parcacık boşa durmuyordur orda tabiki zararlı ram'a

Dediğim programla HDDtune ile taradınmı böyle kırmızı noktalar cıktımı. yapmadıysan tara bir. ki yoksa bad sector HDD lov format atman gerkir windows tekrar yüklersen sorun cözülür bazen de parcalanmış dosyalar yüzünde HDD yavaş okuyabiliyor.

Bilgisayarda hiçbir işlem yapamıyorum açılıyor kalıyor öyle, parçasını kırdığım rami çıkardım yine aynı. Tarama için seagate in seatools diye bi uygulaması var onu çalıştıracaktım olmadı.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar bna bi yardım edin bilgisayarımda mt2 ye giriyorum açılıyodu oglen aksam üstü girdim bilgisayarda mt2 yi açınca bilgisyar kapanıyor ne yapmam gerek bilgisayar işlernden anlamam yardımcı olurmsunuz

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bi sorum olacak arkadaşlar benim pc nin ekran görüntüsünü alamıyorum fanlar felan çalışıyor fakat ekran gelmiyor ram değiştirdim olmadı cpu yu söktüm yeniden macun sürüp taktım olmadı ekran karti denedim olmadı onboard denedim olmadı sorun ne olabilir anakartım foxconn

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ben pc nın ramını çok hafif şekilde tuttum ve çoookk yavaş bi şekilde sağ sola çevirdim yukarıda 4 tane şaltere benzeyen
bi şey vardı 3 ü havada biri aşağıda biirni yukarı çeviridm pc yi açınca ram ın yanında kırmızı ışık yanıyor ve
ekran gelmiyor he psiyah ekran ACILLLLL CEVAP VERI :(((((((((((((((

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Selamlar,
Benim laptop ekrani gitti burdaki gibi. Daha once de gitmisti ama pek tavsiye edilmeyen isi soklamasi yonetimiyle ekran geri gelmisti (bilgisayari battaniye ile sarip asiri isinmasini sagliyorsunuz, lehim catlaklari vs asiri isi sebebi ile gecici sure kapaniyor). Bu islemi her defasinda toplamda 3-4 kere yaparak ekrani geri getirdim. Ama artik geri gelmiyor. Son bir defa daha gelse HDD deki resimleri yedekleyip bilgisayari cope atacam. Son zamanlarda HDD tarafindan cam kiriklarini tencerede karistirir gibi caldur culdur sesler gelip kayboluyordu. Ses pek fan sesine benzemiyordu. Neyse sorum su ki: 1. Yapabilecegim birsey var mi? 2. HDD yi baska bilgisayardan harici HDD gibi gorebilir miyim? Ne yapmam gerekiyor? Tesekkurler

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Aynı sorun bendede var kasanın düğmesine basıyorum fanlar dönüyor kasa çalışıyor ama ekrana görüntü gelmiyor.çözümüm şöyle kasayı çalıştırdıktan sonra fişe giden power kablosunu çıkartıp 1sn içinde geri takarak düğmeye basıyorum yani şoklama diyebiliriz. deneyin.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:thumbup1::thumbup1:psu ya bakın arkadaşlar Oda olmassa Ekran Kartını çıkarın bi daha takın :) Olmadı Teknis Servis..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bilgisayar açılıyor görüntü yok. ram leri söktüm taktım yok bütün ana kartın üzerindeklilerini çıkarıp taktım görüntü yok hdd siz çalıştırdım. görüntü yok. tek ram li çalıştırdım. yine aynı. bunun için ne yapabilirim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar adam yukarda anlatmış anlatacağı kadar. hepiniz ne soruyorsunuz ?:angry:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
S.a arkadaşlar ben bu gun pc açtım enormal olarak açıldı .Sonra ekran gitti sonra yine geldi 1366x768 60 hz yazısı ekranda dolaış duruo hiç açılmıo ne yapabilirim ekran kartını soktum felan bişi olmadı yine aynı bi yardım olurmusunuz beyler ŞİMDİDEN SAOLUN :angry::angry::angry::angry:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
selamın aleykum arkadaşlar ben leptop kullanıyorum dell inspiron N5010 pc açıyorum ama görüntü yok 8 kere bipleyip duruyor bundan önce mavi ekran hatası veriyordu format attım ama şimdide ekran gelmiyor biraz (5_10 dk)beklersem sonra açarsam görüntü var ve açılırken 8 kere biplemeye devam ediyor açıldıktan sonra kısıkmseslemhalamdevam ediyor suan idare ediyorum ama ben bu sorunun ilerlemesinden korkuyorum yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ana kartı çıkarın fön makinesi ile temizleyin ram ların yerini değiştirin termal macunu değiştirin büyük ihtimalle olur:biggrin::biggrin::biggrin:

Selam arkadaşlar
Benim pc dede ayni sorun vardi ben ekran kartı ni sokup iyi bir şekilde temizledim sonra tekrar tatkim pc yi actim ve ekran tekrar geldi ama bu sefer 1 kac saat basinda durunca pc kendi basina kapanip ekran mavi bir renk olup yazilar cikiyo sonra pc tekrar acilmaya basliyo ama Windows baslatiliyor yazisinda kaliyo....
Ne yapmam gerek...!!!

S

SDN Okuru

SDN Okuru
toshıba leptopum var pc açiliyo ve bazen de yenıden:huh: başlattım mı pc acılyo ma ekran gelmıyordu bunu ılk başka rada yapıyordu ve zamnla gelıyordu:glare: şimdi sıklaştı ve cozumu nedir ve neden yapıyordur yardim ederseniz sevinirim :confused1:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar dun pc açtım ekran gelmedi dünden beri bilgisayarımın fanları çalışıyor ekran gelmiyordu bu akşam bu siteye girdigimde arkadaşların yorumlarında ana karta bağlı butun kabloları sökun demiş ekran kartı,hdd, dvd soktum çalışırken sonra pc kapadım kabloları taktım şükürler olsun şuan açıldı sorun yok tüm arkadaşlara teşekkürler.

stat counter