Bilgisayardan Ses Gelmiyor

Bu konuyu okuyanlar

KeremsahKocoglu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar, ilginç bir sorunla karşı karşıyayım. HDD'si yandıktan sonra SSD taktığım bilgisayarımın sesi kurulumdan birkaç saat sonra dışarı ses vermemeye başladı. Sürücülerde hiçbir sorun görünmüyor. Hatta incelendiğinde ses çubuğu ses veriyormuş gibi aşağı yukarı dalgalanıyor. Daha önce yaşamadığım için ne kadar uğraşsam da çözemedim. Ayrıca bazen kapatıp açınca birkaç dakikalığına ses geliyor. Müziği durdurup yeniden başlatayım dediğimde ses çıkmıyor ya da bilgisayarı yeniden başlattığımda yine ses çıkmıyor. Bu sorundan ötürü bilgisayarı tekrar formatlamayı da denedim fakat çözüme ulaşamadım.
Ayrıca cihaz kulaklıktan da ses vermiyor.

Toshiba Satellite P-50-B-11P
Part No: PSPNUE

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

ncfkr

Asistan
Reaksiyon puanı
29
Yanlış sürücüyü kurmuş olabilirsiniz silip tekrar deneyin

KeremsahKocoglu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam otomatik güncelleştirmeleri yaptırdım ekstra bir şey yapmadım, kaldı ki format sonrası yine ses gelmedi. Realtek HD Audio Driver'ı kurdum ekstra olarak. Ne gibi bir yol izlemeliyim bu durumda?

ncfkr

Asistan
Reaksiyon puanı
29
Driver booster indirip ordan tarama yapın ses driverı güncel değil gösteriyorsa güncelleyin

KeremsahKocoglu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Onu da yapmıştım, tekrar kontrol ettim güncel görünüyor malesef.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Görseldeki gibi ses geliyor görünüyor hocam.
Ekli dosyayı görüntüle 35741

Son düzenleme:

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Merhaba arkadaşlar, ilginç bir sorunla karşı karşıyayım. HDD'si yandıktan sonra SSD taktığım bilgisayarımın sesi kurulumdan birkaç saat sonra dışarı ses vermemeye başladı. Sürücülerde hiçbir sorun görünmüyor. Hatta incelendiğinde ses çubuğu ses veriyormuş gibi aşağı yukarı dalgalanıyor. Daha önce yaşamadığım için ne kadar uğraşsam da çözemedim. Ayrıca bazen kapatıp açınca birkaç dakikalığına ses geliyor. Müziği durdurup yeniden başlatayım dediğimde ses çıkmıyor ya da bilgisayarı yeniden başlattığımda yine ses çıkmıyor. Bu sorundan ötürü bilgisayarı tekrar formatlamayı da denedim fakat çözüme ulaşamadım.
Ayrıca cihaz kulaklıktan da ses vermiyor.

Toshiba Satellite P-50-B-11P
Part No: PSPNUE

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Merhaba;
Bu sorun bilgisayardaki diskin fanından, varsa ekran fanından ya da işlemcinin fanından gelebilir. Bunu kontrol edin.

KeremsahKocoglu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba;
Bu sorun bilgisayardaki diskin fanından, varsa ekran fanından ya da işlemcinin fanından gelebilir. Bunu kontrol edin.

Hocam ilginiz için teşekkür ederim, bilgisayarın fanını temizlememe rağmen gürültülü çalışıyordu fakat ben bu sorunla onun arasındaki bağlantıyı kuramadım biraz daha açar mısınız?

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Hocam ilginiz için teşekkür ederim, bilgisayarın fanını temizlememe rağmen gürültülü çalışıyordu fakat ben bu sorunla onun arasındaki bağlantıyı kuramadım biraz daha açar mısınız?
Gürültü ekran kartı fanı varsa oradan gelebilir. Bunun doğrudan bir alakası yoktur. Gelen gürültünün sebebi olabilir. Çözüm için aşağıdakileri uygulayın.
Bilgisayarın için laptopun kendi sitesinden ya da başka bir siteden güncel Audio driverlanı yükleyin sorun çözülür. Sürücüleri bulamazsanız Driver Booster ile güncellemeyi deneyin. Ve hoparlör veya kulaklık kullanıyonsanız jack girişlerini kontrol edin.

CtrlEnter

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
885
Hoparlör simgesine sağ tıklayın.
Kayıttan Yürütme Aygıtlarını açın.
Hoparlör varsayılan aygıt olarak seçilmiş mi kontrol edin.
ctrlenter00002.JPG