Bilgisayarda hic driver yok ve 1 tane usb okumuyor

Bu konuyu okuyanlar

Gokturkaya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Boot priority uefi first diye ayarli legecy first olarak degistireyimmi?

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Boot priority uefi first diye ayarli legecy first olarak degistireyimmi?
Yok ona dokunma, benim demek istediğim şöyle bir sıralama olacak, isimleri farklı olabilir. Sabit diski birinci sıraya alacaksın.

6We073.png

Gokturkaya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Ben onu kapatinca direk gecti birde biosda öyle birsey yazan bisey gormedim hic

---- Mesajlar birleştirildi ----

artık bitti yolun sonuna geldik:) benimle ilgilendigin icin cok tesekkur ederim... Instagtam hesabin varsa yazarsan sevinirim seve seve takip ederim :)

Bir sorunum olursa gene buraya yazarim ha haberin olsun :D yani birakma burayi :)

Son düzenleme:

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Ben onu kapatinca direk gecti birde biosda öyle birsey yazan bisey gormedim hic
Sorun hallolduysa, ayarlar o şekilde kalsın. Sanırım klasik kurulum yapıldı ve UEFI olmayınca Legacy BIOS devreye giriyor ve arada gecikme ile sistem yükleniyor olmalı.
Bir sorunum olursa gene buraya yazarim ha haberin olsun :D yani birakma burayi :)
Sorunun olduğunda konunu açabilirsin, yardımcı oluruz; forum dışında sosyal medya ile ilgilenmiyorum, zamanım da olmuyor. :)

Gokturkaya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Anladim.
Tekrardan benimle ilgilendiginiz icin cok tesekkur ederim eger instagram hesabiniz varsa yazarsaniz sevinirim seve seve takip ederim :) ben kendiminkini soylim
(gokturkayaaa).. Bir sikintim olursa yazarim buraya :)

Gokturkaya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Evet Gene Birbokluk oldu bilgisayara virüs bulastı nasıl bulastı bılmıyorum ama windows defender acılmıyor 0x800b0100 hatası verıyor ve herhangı bır oyuna gırdıgımde gamepanel hatası verıyor ve fps dusuk oluyor ya kusura bakmayın ama artık.. böyle işi hep banamı oluyor bunlar acil cevaplarsanız sevınırım bilgisayar agır formatlar gecırdı 2 tane 1 kere daha atmak ıstemıyorum yeter

Son düzenleyen moderatör:

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Evet Gene Birbokluk oldu bilgisayara virüs bulastı nasıl bulastı bılmıyorum ama windows defender acılmıyor 0x800b0100 hatası verıyor ve herhangı bır oyuna gırdıgımde gamepanel hatası verıyor ve fps dusuk oluyor ya kusura bakmayın ama artık.. böyle işi hep banamı oluyor bunlar acil cevaplarsanız sevınırım bilgisayar agır formatlar gecırdı 2 tane 1 kere daha atmak ıstemıyorum yeter
Bu konuyu Güvenlik bölümüne başlatman lazım, çünkü bu konu içerik olarak farklı @Gokturkaya

Gokturkaya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
.konu içeriği farklı o bana attıgın windows ındırme yerınden windows 8.1 indirdim wifi driveri olurmu ıcınde gene usb okumamasızlık yaparmı

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
.konu içeriği farklı o bana attıgın windows ındırme yerınden windows 8.1 indirdim wifi driveri olurmu ıcınde gene usb okumamasızlık yaparmı
Win8.1 medyasını şu konudan faydalanarak USB belleğe yazdırarak format işlemini tatbik edebilirsin. Sorun olacağını sanmıyorum. Ama bilgisayarın Win10 için daha uygun, bunu baştan belirteyim.
Ayrıca, crack'li korsan oyunlara hiç bulaşma, onlar sistemin çalışmasını allak bullak edebiliyor.

Gokturkaya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
bana tam olarak yardım edermisin windows 8.1 hangi seyden ındırıcem verdigin baglantıdan neyleri seçicem

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
bana tam olarak yardım edermisin windows 8.1 hangi seyden ındırıcem verdigin baglantıdan neyleri seçicem
Doğrudan linkini ekliyorum. Şuradan indirebilirsin (Windows 8.1 Pro + Core sürümü Türkçe)
Windows 8.1'i kullanabilmen için ürün anhtarına ihtiyacın olacak; Windows 10 ürün anahtarını kullanamazsın.

Gokturkaya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
bundan ınternette olan ürün anahtarını kullansam olmuyormu

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
bundan ınternette olan ürün anahtarını kullansam olmuyormu
Açıktan, yani google aramalarında çıkanları kullanırsan, Windows etkinleşmez.
n11 vb. sitelerde satılan oem (nispeten ucuzdur) yada retail (biraz pahalı) keyler var, onlardan satın alabilirsin.

Gokturkaya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
etkinleşmesede ama genede windows ekranına atar dimi ?

neyse ya ben hiç riske atmıyayim yarın bi bilgisayarcıya gotureyım o atsın tesekurler

Son düzenleme:

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
etkinleşmesede ama genede windows ekranına atar dimi ?
Bu Windows kopyası orijinal değil yazısı ekranı belirir, arka plan siyah olur, sen kendin arka planı değiştirsen de bir süre sonra yine arka plan siyah olur, bilgisayarını kişiselleştiremezsin, bazı ayarlarını değiştiremezsin, Windows update de hata verebilir. Sadece internet kullanım amaçlı bu şekilde belki idare eder ama oyunlarda seni masaüstüne atar, uyarı penceresi çıkar. Bilmiyorum ben çok uzun süre ürünü etkinleştirmeden kullanmadım ama bu gibi şeyler olur.
neyse ya ben hiç riske atmıyayim yarın bi bilgisayarcıya gotureyım o atsın tesekurler
Tamamdır @Gokturkaya iyi geceler, iyi forumlar. :)