Bilgisayar Yeniden Başlıyor

Bu konuyu okuyanlar

myefsane

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
Arkadaşlar pc yi açtığımda güvenli mod normal başlangıç seçenekleri geliyor ne güvenli modda nede normal açılmıyor açmaya kalktığımda restart atıp duruyor Hdd yi başka pc ye takıyorum çalışıyor formatladım o makineye takınca aynı hatayı alıyorum başka hdd takınca onada aynı hatayı veriyor. BAşka neden kaynaklanıyor olabilir?

NikeSteeL

Müdavim
Reaksiyon puanı
131
HDD den Değil İşlemciden Senin Sorunun Sanırım İşlemcin Çok Isınıyor Olabilir

Bios Tan Sıcaklıkları Kontrol Etmelisin

myefsane

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
ısınma olduğunu zannetmiyorum. Isınma probleminde restart atmazdı kapanırdı direkt bu restart atıyor.

NikeSteeL

Müdavim
Reaksiyon puanı
131
ısınma olduğunu zannetmiyorum. Isınma probleminde restart atmazdı kapanırdı direkt bu restart atıyor.

Yanlış Biliyorsun Isınma Problemlerinde Restart Atıyor İkinci Bir Sebebi Anakart Üçünçü Sebebide Donanım Çakışması Dördüncü Sebebide Virüsten kaynaklanıyor olabilir

Adım adım Gidip Sonuca Varabilirsin Sanırım

Kolay Gelsin

myefsane

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
Format atılmış gıcır bir hdd böyle birşey olacağını zannetmiyorum donanım çakışması da olamaz herhangi bir donanım değiştirmedik. Isınma problemi peki hemen etki eder mi? açar açmaz ya da güvenli kip ekranı (siyah ekranda) kaldığında kapanmıyor. Bu nedenlerle ısınma problemini çıkarabilir miyiz ?

hamsi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
psu ısınması da aynı şeyi yapabilir fanı bozulduysa eğer direk ısınıyor ve restart atmaya başlıyor bu şekilde anakartım yanmıştı... gerçi yeni açılmış bi bilgisayar bu kdr ısınmasa gerek...

myefsane

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
psu ısınması da aynı şeyi yapabilir fanı bozulduysa eğer direk ısınıyor ve restart atmaya başlıyor bu şekilde anakartım yanmıştı... gerçi yeni açılmış bi bilgisayar bu kdr ısınmasa gerek...

ısınma problemi dışında başka alternatif var mı? Elmacık İDE kablosunu konrtrol et dedi yuvalarınıda kabloyu değiştim ama yuvaları değiştiremiyorum. tek yuva sağlam :)

yetkilibiri

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
İşletim sistemi logosu geliyor daha sonra reset atıyorsa; HDD yi başka bir pc ye takıp CHKDSK yaptığında düzelir normalde.

Ama senin anlattığına göre durum farklı.

HDD güç kablosunu da değiştir. CdRom a giden güç kablosunu dene...

Birde Bios ayarlarını default yap. Kolay gelsin...

Siyahi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Ben sana cevabı söyliyeyim. HDD nin partition kısmında bozulmalar var dolayısı ile sistemin açılmıyor,hızlı bir şekilde mavi ekranda geliyor olabilir. Mecbur format atmak durumundasın. Zaten format atarken görürsün "C: (Bilinmiyor)" şeklinde gösterir kurulacak alanı. Bilinmiyor demesi partition kaymasından oluşmaktadır. Format at sorun düzelecektir.