Bilgisayar ve İngilizce

Bu konuyu okuyanlar

Darkness03

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Öncelikle merhaba ben lise 2 öğrencisiyim iyi bir anadolu lisesinde okuyorum ilerde bilgisayar mühendisi olmak isatiyorum bunun için ingilizce ve matematiğe daha fazla ağırlık veriyorum. size soracağım soru şu ben sınavlar falan derken ingilizceye fazla zaman kalmıyo okuyup anlama yeteneğimi nasıl geliştiririm yani ingilizce olan çoğu yazıyı çevirecek duruma nasıl gelirim fazla vaktimi almayan bir çalışma önerirmisiniz ? birde başka tavsiyeleriniz varmı ( matematik ,bilgisayar vb. )

AlicmAtalar

Asistan
Reaksiyon puanı
104
Youtube'de İngilizce eğitim veren birçok kanal var. Videoları 7-8 dakikayı geçmiyor. Öncelikle bu gibi kanallardan destek alabilirsin. Ayrıca şiddetle Yabancı bir dizi takip etmeni öneriyorum.

Darkness03

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
yabancı dizi takip ediyorum mr robot , vikings

AlicmAtalar

Asistan
Reaksiyon puanı
104
yabancı dizi takip ediyorum mr robot , vikings
Dizi de geçen kalıplar çok önemli. Aslında ileri ki hayatın da işine yarayacak olanlar onlar. Ama tabi bir temelin olması gerekiyor.
Sana bir püf nokta vereyim, Yabancı Komedi Sitcom'larında çok fazla diyolog vardır :)

Darkness03

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Dizi de geçen kalıplar çok önemli. Aslında ileri ki hayatın da işine yarayacak olanlar onlar. Ama tabi bir temelin olması gerekiyor.
Sana bir püf nokta vereyim, Yabancı Komedi Sitcom'larında çok fazla diyolog vardır :)
günlük bir çalışma olarak kitap okumalımıyım ingilizce okumalıysam nasıl okumalıyım en basic kitapta bile her sayfada 5 - 6 deffa sözlüğe bakıyorum

AlicmAtalar

Asistan
Reaksiyon puanı
104
günlük bir çalışma olarak kitap okumalımıyım ingilizce okumalıysam nasıl okumalıyım en basic kitapta bile her sayfada 5 - 6 deffa sözlüğe bakıyorum
Ben biraz kendim den bahsedeyim sana :) Lise de gram ingilizcem yoktu. Sakarya üniversite'sinde hazırlık programı istedim. Tahmin edeceğin üzere en alt sınıftan başladım. :) The Big Bang Theory ve Breaking bad'i takip etmeye başladım. İngilizce hikaye kitapları edindim. İngilizcemi yavaş yavaş ilerlettim. Sana tavsiyem senin de bu şekilde bir yol izlemen. Dizi çok önemli. Youtube'den zamanları ve günlük kalıpları halletsen yeterli.

Darkness03

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Ben biraz kendim den bahsedeyim sana :) Lise de gram ingilizcem yoktu. Sakarya üniversite'sinde hazırlık programı istedim. Tahmin edeceğin üzere en alt sınıftan başladım. :) The Big Bang Theory ve Breaking bad'i takip etmeye başladım. İngilizce hikaye kitapları edindim. İngilizcemi yavaş yavaş ilerlettim. Sana tavsiyem senin de bu şekilde bir yol izlemen. Dizi çok önemli. Youtube'den zamanları ve günlük kalıpları halletsen yeterli.
teşekkürler ama ben uzun süredir dizi izliyorum ve neredeyse hiçbir faydası dokunmadı :)

bu arada sakarya üniversitesinde hangi bölümü okuyorsunuz ?

AlicmAtalar

Asistan
Reaksiyon puanı
104
teşekkürler ama ben uzun süredir dizi izliyorum ve neredeyse hiçbir faydası dokunmadı :)
Çok ilginç :)
--- Gönderi Güncellendi ---

bu arada sakarya üniversitesinde hangi bölümü okuyorsunuz ?
Benim kafam da sadece Breaking Bad' den okadar çok diyalog var ki :)
I am not in danger , I am the danger :)

AlicmAtalar

Asistan
Reaksiyon puanı
104

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Benim kafam da sadece Breaking Bad' den okadar çok
Peki önerebileceğiniz başka dizi-film var mı?
Yabancı dizi ve filmleri İngilizce altyazılı mı izlemeliyiz yoksa Türkçe altyazılı mı?
İngilizce altyazılı izlediğimizde bilmediğimiz kelimelerde ne yapmamız gerekir?

AlicmAtalar

Asistan
Reaksiyon puanı
104
Peki önerebileceğiniz başka dizi-film var mı?
Yabancı dizi ve filmleri İngilizce altyazılı mı izlemeliyiz yoksa Türkçe altyazılı mı?
İngilizce altyazılı izlediğimizde bilmediğimiz kelimelerde ne yapmamız gerekir?
Önerim daha çok Komedi ve sitcom dur çünkü daha fazla diyolog var direk konuşmaya odaklanıyorsunuz.
Eğer aktif olarak bir İngilizce eğitim alıyorsanız bi yerden sonra ingilizce alt yazılı izleminiz tavsiye ediliyor.
Ama eğer sadece kendi çabanızla öğreniyorsanız bu işlemi çok sonra yapmanız gerekir çünkü anlamıyorum diyerek konuyu kafada bitirebilirsiniz :)